Ziemkiewicz „Lecha Wałęsę uważam za zupełnie amoralnego cwaniaka, hipokrytę, megalomana i pazernego oszusta”

Ziemkiewicz i Wałęsa collage Jan Bodakowski
Reklama / Advertisement

W swoim najnowszym artykule na stronie Interia pl „Odsunąć PiS od władzy? Ależ to proste” Rafał Ziemkiewicz wyraził swoją wdzięczność Lechowi Wałęsie za głupoty wygadywane i wypisywane, dzięki którym felietoniści mają o czym pisać.

Przykładem bufonady Wałęsy jest, zdaniem Ziemkiewicza, wypowiedź byłego prezydenta w której stwierdza, „że w przyszłości rządzić będą komputery, ale ponieważ komputery się mylą, będzie musiał nad nimi zawsze być „ktoś taki jak Wałęsa”, kto w razie czego ich błąd naprawi”

Choć Wałęsa ma odpowiedź na wszystkie pytania to jednej rzeczy nie wie – zdaniem Ziemkiewicza „Nie wie mianowicie, jak odsunąć PiS od władzy” czemu „właśnie dał na swoim fejsbukowym profilu ogłoszenie następującej treści: „Poszukuje pomysłu jak Pokojowo, Demokratycznie jak najszybciej odsunąć PIS od władzy. L. Walesa””

Ta szczerość ujęła Ziemkiewicza choć jak pisze „Lecha Wałęsę uważam za zupełnie amoralnego cwaniaka, hipokrytę, megalomana i pazernego oszusta, który myśląc wyłącznie o swoim wyniesieniu wykołował miliony Polaków”.

Odpowiadając na pytanie Wałęsy Ziemkiewicz stwierdził, że najskuteczniejszym sposobem obalenia władzy PiS jest wygranie wyborów, bo jak pokazują coraz bardziej mizerne demonstracje groteskowej opozycji, antyPiS na ulice nie może liczyć.

Zdaniem Ziemkiewicza „problemem „opozycji totalnej” jest to, że umie tylko ubliżać Kaczyńskiemu i jego ludziom, a nie ma żadnej oferty, co ona by zrobiła, gdyby naród władzę odebrał obecnej ekipie i dał któremuś ze żrących się między sobą liderów”, w sytuacji gdy Polacy chcą by było lepiej, a nie tak kiepsko jak za rządów PO.

Jan Bodakowski

O opiniach Ziemkiewicza pisaliśmy w
Ziemkiewicz: Groteskowa opozycja nawet nie próbuje z PiS merytorycznie polemizować

Reklama / Advertisement