1700 działaczy, 180 Klubów Młodych Kukiz w zaledwie tydzień. Sprawdź jaka jest recepta na sukces organizacyjny sympatyków Kukiza i czym są tajemnicze generacje Z i Y. z których wywodzą się członkowie klubów

Klub Młodych Kukiz fot Facebook KMK

Jak pochwalił się na swoim Facebooku Paweł Kukiz i jego młodzieżówka „Kluby Młodych Kukiz’15 rosną w siłę! Od startu (…) nowej inicjatywy minął ledwie tydzień a już zgłosiło się do (…) ponad 1700 osób i zgłoszonych zostało ponad 180 Klubów”.

Poseł klubu Kukiz’15 Jakub Kulesza ujawnił: „Rozpoczęliśmy już weryfikację Klubów pod kątem formalnym. Pamiętajcie, że przebiją się naprawdę najlepsi! Liczymy, że sprawdzicie się także w kolejnych etapach działalności. O szczegółach poinformujemy drogą mailową.”

Co oznacza, że o tym kto znajdzie się w szeregach spontanicznej inicjatywy, nie zdecydują sami uczestnicy, tylko bardziej doświadczeni od nich politycy z władz środowiska Kukiz.

Chętni do wstąpienia do Klubów Młodych Kukiz’15 mogą zgłosić się do inicjatywy na stronie www.klubymlodych.pl.

Kluby Młodych Kukiz’15 mają zrzeszać tych, którzy uważają, że Polska jest krajem „w którym obywatele nie mają praktycznie żadnej kontroli nad swoim państwem. Elity polityczne, mimo że wyłaniane w wyborach powszechnych, nie odpowiadają za swoje działania przez obywatelami, a przed szefami partii”, i że ten stan spowodowany jest złymi zapisami konstytucji III RP.

Kluby Młodych Kukiz’15 mają zrzeszać młodych z „generacji Z” urodzonych „1995 [ewentualnie 1990]” wyjątkowych bo wychowanych „w kompletnie innym świecie. Świecie internetu, który towarzyszy im odkąd sięgają pamięcią”, ludzi do których „należy przyszłość”.

Generacji Z ma towarzyszyć „troszkę starsza Generacja Y” będącą „dosyć podobna w osobowości” do generacji Z. Dla tego do Klubów Młodych Kukiz przyjmowane są na członków osoby w wieku „15-35 lat. A starsi też mogą być członkami-sympatykami”.

Jedna z działaczek Klubów Młodych Kuki’15 Elżbieta Borowska, swoją działalność podsumowuje jako walkę z biurokracją, walkę o wolny handel, „wolny rynek, bo polscy mali i średni przedsiębiorcy czują się przytłoczeni – to są najistotniejsze kwestie, które dotykają społeczeństwo. Nie jest nam po drodze z ugrupowaniami, które nie mają tych samych wartości – dla nas wartością jest zmiana systemu, a nie zdobycie władzy dla samej władzy.

Idziemy swoją drogą, kluczowe są dla nas zmiany systemowe – wprowadzenie systemu prezydenckiego, gruntowna reforma sądownictwa, zmiana konstytucji Kwaśniewskiego z 1997r., z którą jest mnóstwo problemów. To są nasze cele!”

Jan Bodakowski

O klubach Młodych Kukiz pisaliśmy w

Kukiz tworzy swoją młodzieżówkę

14 KOMENTARZE

 1. No proszę, jak się chce to wszystko można. Powodzenia i sugestia aby czerpać jak najwięcej z tego co ma do powiedzenia Pan Michalkiewicz.

  • Od menela odeszła połowa posłów m. in. Morawiecki a ostatnio Błeńska i Anna Siarkowska. Zostało kilku cwaniaków, Liroy czy Jakubiak, ten ostatni myśli jakby na tym zarobić . Ogólnie to jest jakiś ruch specjalnej troski, oni wszyscy wylądują tam gdzie Paweł, czyli na odwyku w Woskowicach Małych. Przez jakiś czas Kukiz był tam gwiazdą.

   • Nie ćpaj, mózg będzie lepiej pracował. Morawiecki to socjalista, Błeńska i Siarkowaka to niezbyt bystre pisiorki i całe szczęście ze się stleniły bo tylko wstyd robiły (w tv dukają jak dzieci specjalnej troski)
    Liroy i Kukiz zrobiłi karierę własnymi talentami, bez pleców agentury, może dlatego tak to boli tych dwóch cieciów od kreacjonizmu co to na bakier są z teczką i szkołą 😀

   • Jakubiak i Tyszka to najsensowniejsi ludzie, którzy zostali przy Kukizie. Podaj jakieś szczegóły gdzie tu chcei coś Jakubiak – jak rozumiem na lewo – „zarobić”, albo spadaj z głupawymi pomówieniami.

 2. Nawet tutaj pełno komunistów. Od dawna czekałem na takie ugrupowanie jak KUKIZ15. To jest szansa dla nas i kolejnych pokoleń z dala od UB-cji SB-cji i ludzi pracujących dla wszystkich byle nie dla Polski. Naprzód KUKIZ15! 🙂

  • Dlatego listy kandydatów do Sejmu szykowali Pawełkowi „zaprzyjaźnieni esbecy” razem ze swołoczą związkową, a w Sejmie „kukizowców” trzyma za mordę „nadoficer WSI” 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here