Płużański – Wyborcza szkaluje kolejnego polskiego bohatera. Sprawdź którego

Płużański Żołnierze Wykleci (fot Jan Bodakowski)
Reklama / Advertisement

Na łamach witryny internetowej dziennika Super Express w tekście „Wstyd” Tadeusz Płużański poinformował czytelników o kolejnym ataku „Gazety Wyborczej” na polskiego bohatera. Tym razem ofiara nagonki „Wyborczej” stał się podpułkownik Leonard Zub-Zdanowicz ps. „Ząb” (żołnierz AK i NSZ). Na łamach lewicowego dziennika ukazał się list w którym historyk z lubelskiego IPN krytykował zmianę nazwy jednej z lubelskich ulic z nazwiska komunistki na nazwisko polskiego bohatera. Jednym z powodów sprzeciwu było to, że „Ząb” związany był z Brygadą Świętokrzyską, którą do dziś przez lewice, tak jak w czasach PRL, pomawiana jest o współprace z nazistami.

Tadeusz Płużański poinformował, że przeciwko „Zębowi” i „pod stalinowską tezą o współpracy Brygady Świętokrzyskiej z III Rzeszą prócz pracowników KUL podpisali się m.in. historycy: Antoni Dudek, Dariusz Libionka, Dariusz Stola i Andrzej Friszke, dyrekcja Muzeum II Wojny Światowej, Paweł Machcewicz i Piotr Majewski, Adam Leszczyński z „Wyborczej”, nadwyrężona w warszawskim tramwaju „ofiara rządów PiS” Jerzy Kochanowski, były prezes IPN Łukasz Kamiński, politolog Klaus Bachmann, naukowiec Żydowskiego Instytutu Historycznego Andrzej Żbikowski czy wychwalający paszkwilanta Grossa Jan Grabowski”.

Sygnatariuszom haniebnego listu szkalującego NSZ Tadeusz Płużański przypomniał, że pomawiana o współprace z nazistami „Brygada Świętokrzyska NSZ wyzwoliła niemiecki obóz koncentracyjny w Holiszowie na terenie Czech, uwalniając ok. 700 więźniarek i biorąc do niewoli ok. 200 SS-manów”. A zlikwidowani przez „Zęba” bandyci z Gwardii Ludowej byli zwykłymi kryminalistami dokonującymi zbrodni na cywilach.

Jan Bodakowski

O opiniach Płużańskiego pisaliśmy w
Płużański: „Należy pozywać osobników szkalujących Żołnierzy Wyklętych”. Sprawdź kto podpadł historykowi. a komu się upiekło

Reklama / Advertisement