Michalkiewicz – zbliżający się zamach stanu nie będzie nocną zmianą ale operacją podobna do tej z 13 grudnia

Michalkiewicz zapowiada zamach stanu (fot Jan Bodakowski)
Reklama / Advertisement

W swoim najnowszym felietonie „Nadchodzi „bój ostatni”?” opublikowanym w tygodniku „Goniec” (wydawanym w Toronto) Stanisław Michalkiewicz zapowiedział po świętach zamach krwawy stanu w III RP.

Zdaniem Michalkiewicza „mnożą się bowiem zwiastuny kolejnej kombinacji operacyjnej, która tym razem będzie chyba przygotowana staranniej, z mniejszym wykorzystaniem głupich cywilów”. Wcześniejszą próbę przeprowadzenia zamachu związana była się z Nowoczesną Petru (będącą zdaniem felietonisty agenturą środowiska byłych funkcjonariuszy wojskowej bezpieki z czasów PRL) i europejskimi pseudo liberałami z „Porozumienia Liberałów i Demokratów Na Rzecz Europy”. Rolą Petru było wywieranie presji na europejskich pseudo liberałów by wsparli obalenie rządów PiS.

W spisek ten zdaniem Michalkiewicza mają być zamieszani też sędziowie (czego dowodem ma być wypowiedź pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf).

Kolejnym dowodem na przygotowywany zamach ma być przeprowadzany właśnie proces rozganiania KODu (który został skompromitowany przez Kijowskiego).

Zapowiedzią zamachu jest też wypowiedź Andrzeja Rzeplińskiego, który zdradził, że wojsko się buntuje. Michalkiewicz przypomniał w swoim tekście, że do „grona bezlitosnych krytyków złowrogiego ministra Macierewicza dołączył generał Roman Polko, ujawniając, że generałowie, którzy „odeszli” z naszej niezwyciężonej w następstwie kuracji przeczyszczającej, „odchodzą sfrustrowani”, bo zamiast nich hołubieni są żandarmi, co to pomagają ministrowi przejść przez jezdnię”.

Mobilizacja byłem wojskowej komunistycznej bezpieki zdaniem Michalkiewicza spowodowana jest tym, że władze (PiS) wszczęły śledztwa „w sprawie współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa”.

Celem zbliżającego się zamachu stanu jest to by „na pozycję lidera politycznej sceny powróci ekspozytura Stronnictwa Pruskiego w postaci Platformy Obywatelskiej”.

Zdaniem Michalkiewicza zbliżający się zamach stanu nie będzie ”nocną zmianą” w stylu obalenia rządu Olszewskiego ale operacją podobna „do tej z 13 grudnia 1981 roku”.

Jan Bodakowski

O opiniach Michalkiewicza pisaliśmy w
[Tylko u nas] Michalkiewicz: PiS to gierkizm a opozycja to banda idiotów [VIDEO]

Reklama / Advertisement