Szwecja: należy zakazać samochodów – tak chcą walczyć z atakami. To nie ciężarówki, to terroryści zabijają!

Reklama / Advertisement

Zdaniem szwedzkiego dziennika „Aftonbladet” samochody i inne pojazdy zamieniły się w śmiercionośną broń. Według gazety należałoby zakazać samochodów w miastach, aby w przyszłości powstrzymać ataki jak ten ostatni.

Samochody i inne pojazdy zamieniły się w śmiercionośną broń i powinny zostać usunięte z miast, aby w przyszłości powstrzymać ataki, takie jak w Sztokholmie – pisze szwedzki dziennik.

Według autorki, czyli p. Ewy Franchell, walka z imigracją i ideologiami ekstremistycznymi nie jest sposobem, jeśli chodzi o ochronę przed terrorem.

Czytaj także: Szwecja się budzi. Tylko czy nie za późno? Premier zapowiada radykalną zmianę polityki migracyjnej

Zdaniem „Aftonbladet” należy usunąć samochody z centrów miast i miejsc, gdzie gromadzą się ludzie, jeśli mają oni być w przyszłości bezpieczni.

Łatwo jest ukraść samochód (…) to nierozsądne, że można tak po prostu wjechać ciężarówką na jedną z głównych ulic Sztokholmu – uważa Franchell.

Jej zdaniem przez dekady samochody zdominowały przestrzeń w naszych miastach, ale ten stan rzeczy jest dłużej niedopuszczalny i należy to uregulować.

Wcześniej podobny pomysł zakazu poruszania się samochodami proponował szwedzki minister środowiska. On jednak argumentował to koniecznością zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Źródło: breitbart.com

Reklama / Advertisement