Piotr Rybak (trzymający biało-czerwoną flagę) przed salą sądową z grupą swoich zwolenników

Sąd Okręgowy we Wrocławiu orzekł, że Piotr Rybak jest winny nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. I skazał go prawomocnym wyrokiem na 3 miesiące bezwzględnego więzienia. – Jest haniebny – skomentował skazany.

Oskarżony tłumaczył, ze spalił kukłę, która miała być symbolem Sorosa, Rotschilda i kilku innych wpływowych Żydów, działających przeciw Polsce.

Pierwszy wyrok za ten czyn zapadł w listopadzie ub. r.. Rybak dostał wówczas wyrok 10 miesięcy bezwzględnego więzienia.

Od tego wyroku odwoływał się zarówno oskarżony jak i prokuratura, która chciała by mężczyzna oprócz odsiadki 10 miesięcy, został skazany na prace społecznie.

W czwartek sąd skazał Piotra Rybaka (zgodził się na publikację swoich danych i wizerunku) na 3 miesiące bezwzględnego więzienia.

Mimo, że kara jest znacznie łagodniejsza, niż ta orzeczona przez sąd pierwszej instancji, to skazany z wyroku nie był zadowolony.

– Jeżeli takie wyroki wydaje polski sędzia w polskim sądzie, gdy my bronimy Polski przed islamizacją, to ten sędzia daje taki wyrok przeciwko Polakom i mi osobiście. To haniebny wyrok – oświadczył po wyjściu z sali sądowej Rybak. I dodawał, że jego zdaniem sędzia „powinien jak najszybciej stracić urząd”.

Po pierwszej rozprawie apelacyjnej oskarżony stwierdził:

– Obojętnie jaki zapadnie wyrok, oczekuję wyroku uniewinniającego. Jeżeli zapadnie inny będziemy walczyć w instytucjach najwyższych państwa polskiego, a potem nawet w instytucjach międzynarodowych. Nie spaliłem żywego Żyda, ja spaliłem kukłę konkretnego człowieka Sorosa – argumentował.

Wydarzenie rozegrało się w listopadzie 2015 r. na wrocławskim Rynku, podczas manifestacji przeciwko uchodźcom.

Najpierw wznoszono okrzyki: „Polska dla Polaków” i „Bóg, Honor, Ojczyzna”, a następnie podpalono kukłę. Portal kibiców Śląska Wrocław sprawę relacjonował tak: „(…) najlepsze było pod koniec. Wówczas, gdy spłonęła flaga unii europejskiej i trzymająca ją kukła … żyda”. Za czynem tym stał Piotr Rybak.

Czyn Rybaka został uznany przez Centrum Szymona Wiesenthala, za jedno z najważniejszych antysemickich i antyizraelskich zachowań do jakich doszło na świecie w 2015 roku.

Incydent dał pretekst Gazecie Wyborczej, która opublikowała tekst: Polscy intelektualiści: „Teraz palą kukły, kiedyś spalą nas”.

.Ale spalenie kukły wywołało falę oburzenia w przeróżnych środowiskach, także wśród samych narodowców. „Jako narodowiec stwierdzam, że na 99 % to była milicyjna prowokacja. To jak z budką w Warszawie. Cui bono” – komentowali narodowcy na jednym z portali. „To jest jakiś kumpel Stonogi – on nigdy z ND/RN nie miał wiele wspólnego, do tego roku…” – podkreślali internauci.

Piotr Rybak to były lider Oburzonych, reprezentant oszukanych przedsiębiorców, górników, rolników, transportowców polskich, zwolenników JOW-ów i narodowców. Współpracownik Stonogi, Kukiza i Kowalskiego. Widywany podczas manifestacji w Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i na Śląsku.

11 KOMENTARZE

 1. Co co robic takie show z paleniem kukiel? Pomaga to komus? NIE!!!

  Daje tylko pretekst, zeby Polaków przedstawiac w swiatowych mediach jako anytsemitów i potem miec na nas bata, pod pozorem oskarzania o rasizm, ksenofobie itp.

 2. I bardzo dobrze. Narodowy socjalizm to ideologia obca narzucona siłą z zewnątrz. Jak ten pan chce palić czyjeś kukły to niech jedzie do Budapesztu, a w Polsce takich zachowań się nie toleruje. U nas nie było strzałokrzyżowców.

 3. Polską rządzą żydzi. Prawdopodobieństwo, że sędziowie wydający wyroki na faceta, w poszczególnych instancjach, są polakami – jest znikome. Stąd i takie wyroki.

  • Żydzi to najgłupszy narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany fakt-dowód, że przez 2000 lat nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, którego rozpoznają nawet małe dzieci jak w Fatimie. To są wyjątkowe dekle.

  • Międzynarodowa mafia paramasońska synagogi szatana udająca żydów i jej sługusy w Polsce postprlowskie żydostwo hazarskie.
   Sami kopią se grób bo markują wine na naród żydowski za destabilizacje, grabież i islamizacje Europy. Nie wiedzą idioci, że są tylko narzędziem…

 4. Ale tez mściwy niesłychanie , 3 – mce , to nie dużo , za Stalinowskiej komuny po wojnie było za to KS – od czosnkowych sądów [ a innych wówczas nie było w Polsce ]

 5. Taki on reprezentant oszukanych przedsiębiorców, górników, rolników, transportowców polskich, zwolenników JOW-ów i narodowców” jak z ubeckiej dupy trąba.
  Autor zapomniał dopisać w notce końcowej odnośnie tego „bohatera” artykułu: „i ubecki agent oraz prowokator”.
  Nie zastanawia nikogo tak szeroki rozrzut zainteresowań PR albo przyczyny dla których przykleił się wcześniej do Kukiza a obecnie nie odstępuje Jacka Międlara ani na krok?
  Po Wrocławiu kilka lat temu prywatnie rozpowiadał że „zajmuje się organizacją demonstracji” – jak to można interpretować… ?!
  Każdy kto go choć przez chwilę obserwował na publicznych eventach z pewnością zwrócił uwagę na nachalność z jaką próbował wkręcać się w środowiska patriotyczne.
  Takich dziwnych okoliczności jest dużo więcej – moim zdaniem wali od niego bezpieką na kilometr.

 6. Ciekawe ile w Polsce, Nowym Jorku czy Izraelu się dostaje za spalenie kukły krakowiaka w czerwonej rogatywce z piórkiem i pasiastych spodniach, szczególnie gdy palący stwierdzi, że kukła uosabiała konkretną osobą lub nawet gdy kukła nie była symbolem konkretnej osoby?:) Duże kary?:)))

  PS. Czytam: „Profesor Śpiewak pozazdrościł Wernyhorze i wieszczy: „To będzie krwawa vendetta, w której ludzie PiS-u zostaną wycięci do samej kości”” I nikt – nawet z tych u których to budzi sprzeciw – nie łączy jakoś wypowiedzi z jakąś etnicznością, jedynie z tym ze z PO – przynajmniej tak znajduję w rożnych miejscach.
  Nie tylko w takim przypadku, ale w większości słonia w składzie porcelany sie nie widzi. I tak to się odbywa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here