Żydzi z III RP fot Jan Bodakowski

Europejski Instytut Dziedzictwa Zagłady (EIDZ) oskarża Polskę, że „jako jedyny kraj Unii Europejskiej nie wywiązuje się z deklaracji, by stworzyć prawo pozwalające na zwrot mienia żydowskiego zarekwirowanego podczas II wojny światowej”.

EIDZ powstał na mocy Deklaracji Terezińskiej z 2009 roku. Organizacja ma zajmować się restytucją majątku żydowskich ofiar wojny oraz gromadzeniem danych o tym, jak sygnatariusze realizują zasady Deklaracji Terezińskiej.

Instytut opracował raport, omawiający postępy w odzyskiwaniu majątku żydowskiego w krajach, które deklaracje podpisały, w tym w Polsce. Raport ma się ukazać pojutrze, ale dziś omawia go brytyjski „Guardian”.

Według dziennika, autorzy dokumentu oskarżą Polskę o to, że jest „najbardziej jaskrawym przykładem” niewywiązywania się z deklaracji z 2009 roku.

W raporcie napisano, że „spośród państw Europy Wschodniej Bośnia i Hercegowina oraz Polska są jedynymi, które nie ustanowiły całościowego systemu restytucji prywatnej własności odebranej podczas Holocaustu lub w erze komunizmu”. Jego autorzy dodają, że na Zachodzie systemy takie zostały stworzone relatywnie szybko po wojnie, po drugiej stronie żelaznej kurtyny tak się nie stało, bo reżimy komunistyczne się temu opierały.

„Guardian” pisze, że w Polsce istnieje ogólna ścieżka prawna dla chcących odzyskać swoją własność, a brak jest specjalnych rozwiązań dla ludzi pochodzenia żydowskiego.

Dziennik cytuje w tym kontekście zeszłoroczne słowa szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego, podkreślającego, że „etniczne czy religijne tło nie ma znaczenia, polskie prawo wszystkich traktuje tak samo”, a „każda osoba fizyczna lub prawna lub jej potomek ma prawo odzyskać własność zagarniętą przez niemieckich nazistów, władze sowieckie lub komunistyczny reżim powojenny”.

Według „Guardiana”, autorzy raportu nie zgadzają się z tym stanowiskiem. „Zwykłe prawodawstwo dotyczy zwykłych wydarzeń. Holocaust nim nie był” – napisano w dokumencie. Według jego autorów, w związku z tym niewiele jest sensu w stosowaniu takich praw do sytuacji, w której nagle majątek traci właściciela w wyniku masowego morderstwa milionów ludzi.

Deklarację Terezińską podpisało 46 krajów, wśród nich Polska, uczynił to minister Władysław Bartoszewski, związany z PO, gdy premierem rządu był Donald Tusk. Wśród sygnatariuszy są wszystkie państwa UE oraz m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Izrael, Argentyna, Brazylia i Rosja.

Deklaracja Terezińska (w Terezinie na terenie Czech mieścił się obóz hitlerowski, gdzie Niemcy dokonywali zagłady Żydów) jest niezobowiązującą listą podstawowych zasad mających przyspieszyć i usprawnić odzyskiwanie dzieł sztuki oraz prywatnego i komunalnego mienia przejętego siłą lub oddanego pod presją w czasie Holokaustu.

Deklaracja przypomina także, że na rządach krajów sygnatariuszy spoczywa obowiązek ,,monitorowania antysemityzmu’‚.

Deklaracja Terezińska powołała do życia Europejski Instytut Dziedzictwa Zagłady, który zajmuje się restytucją majątku żydowskich ofiar wojny oraz gromadzeniem danych na temat sposobu wdrażania zasad Deklaracji Terezińskiej przez kraje, które ją podpisały.

Europejski Instytut Dziedzictwa Zagłady to jedna z instytucji, która żeruje na tragedii Żydów, ofiar Holokaustu. Zjawisko to, nazwane ,,Przemysłem Holokaustu”, polega na tym, że zarabia się pieniądze szantażując moralnie dziś funkcjonujące państwa czy poszczególnych ludzi, rzekomą odpowiedzialnością z Holokaust i na tej bazie oczekuje się rekompensat finansowych, choć są one zupełnie bezprawne. Polska jest głównym celem ataku ,,przedsiębiorców Holokaustu”. 

Ma zupełną rację strona polska, gdy mówi, że „etniczne czy religijne tło nie ma znaczenia, polskie prawo wszystkich traktuje tak samo”, a „każda osoba fizyczna lub prawna lub jej potomek ma prawo odzyskać własność zagarniętą przez niemieckich nazistów, władze sowieckie lub komunistyczny reżim powojenny”. Bo tak stanowi polskie prawo ale przecież nie tylko polskie. 

Świetnie to wiedzą czyhający na polski majątek, stąd próba obejścia cywilizowanego prawa, przez próbę wymuszenia precedensu. Autorzy raportu z EIDZ piszą więc: „Zwykłe prawodawstwo dotyczy zwykłych wydarzeń. Holocaust nim nie był”. Konkretnie miało by to wyglądać w ten sposób, że choćby majątek pożydowski nie miał prawnych spadkobierców, to mógłby zostać przejęty (lub odszkodowanie za nie) przez jakieś organizacje żydowskie. Tymczasem z godnie z europejskim prawem, majątek taki, w wypadku braku spadkobierców powinien przejść na własność państwa, w tym wypadku polskiego.

Wymuszanie zmiany prawa w kwestii spadków pożydowskich wspierane jest atakowaniem Polaków za rzekomy antysemityzm, wypominaniem, że Polacy nie tylko nie pomagali Żydom ale wręcz wspierali ich zagładę. A przy tym zagarnęli majątek pozostały po Żydach. Poczucie winy wzbudzone w mieszkańcach naszego kraju ma ułatwić wymuszenie na Polsce rozwiązań zmierzających do wypłacenia Żydom (a raczej cwanym przedstawicielom holokaustowej industrii) ogromnych odszkodowań. Szacuje się je na 65 miliardów dolarów. 

Pierwszym który zaczął mówić o ..Przedsiębiorstwie Holokaust” był amerykański uczony , żydowskiego pochodzenia, prof. Norman Finkelstein

Czytaj więcej: Michalkiewicz: Spełnienie roszczeń żydowskich to byłaby ogromna tragedia [WIDEO]

Poniżej pierwszy odcinek filmu, prezentującego poglądy prof. Norman Finkelstein, amerykańskiego naukowca żydowskiego pochodzenia, demaskującego tzw. Przedsiębiorstwo Holokaust. Warto zobaczyć ten i kolejne odcinki. 

 

27 KOMENTARZE

 1. Żydzi.
  Żydzi to najgłupszy narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których rozpoznają nawet małe dzieci jak w Fatimie. To są dekle. Wyjątkowo tępe. A do tego mściwe i przebiegłe.

  • Zdecyduj się, najgłupszy, tępy, mściwy czy przebiegły? Można kręćka dostać w takim zestawieniu. Żyd to po prostu cwany, przebiegły, mający ściśle określony cel naród największej pogardy dla innych.

   • Źródłem nienawiści żydostwa względem chrześcijan jest ich talmudyczna religia. Jeżeli więc tego ducha nienawiści czerpią ze swoich ksiąg i są z tego dumni, muszą te księgi cenić jako najdroższy skarb, jako rzecz tak wielkiej wagi, iż utrata ich musiałaby spowodować zmianę w duchowym usposobieniu całego żydostwa. Z góry, więc należy się spodziewać, że u autorów żydowskich znajdziemy li tylko same pochwały pod adresem Talmudu. Nie będzie on nigdy przedmiotem krytyki, ani poważnego roztrząsania, jakby nie wyszedł z rąk ludzi wzajemnie się zwalczających i błądzących. Talmudowi przypisywana jest moc nadziemska, boska, która nie podlega żadnej krytyce ludzkiej. Krytyczny sąd o Talmudzie ze strony żydów byłby bluźnierstwem, godnym najwyższej klątwy.

    Talmud, co zawiera i czego naucza – Ks. prof. Józef Kruszyński

  • Powiedział polaczek zarabiający zapewne poniżej 2 tyś. dolarów i mówi że wspaniały naród żydowski jest głupi. Znajdz mi biednego żyda to pogadamy bo w dzisiejszych czasach to się zarabia mózgiem a nie siłą więc dobrze widać kto jest głupi a kto nie.

   • „w dzisiejszych czasach to się zarabia” nie mózgiem tylko „holokaustem” i podsrywaniem w czym faktycznie żydzi są niezrównani.

   • Jezus był katolikiem, był chrześcijaninem. Mówił w języku aramejskim czyli nie jidisz ani herbrajskim.

 2. „Zwykłe prawodawstwo dotyczy zwykłych wydarzeń. Holocaust nim nie był”
  I wszystko jasne. To np. dlatego w amerykańskich szkołach jest obligatoryjne nauczanie o Holokauście jako czymś wyjątkowym (co implikuje, że Żydzi są narodem wyjątkowym).

 3. ciekawe jest to, ze nawet amerykanski kongres naciska na nas o zwrot mienia, mimo ze prawo w takich przypadkach mamy dokladnie takie samo, jak amerykanie

 4. Bezczelni! tacy byli! są i będą! oj wredny!, fałszywy od wieków to naród!.Przygarnięte przez Polskę! wieki temu dziecię , niemające wówczas ojca ni matki na świecie!. Dzisiaj ,niewdzięczne, wredne,fałszywe i chciwe!, przychodzą żądać od matki zapłaty! za co! za to że była przez niemiecki naród 6 lat okupowana! katowana!, bita!,gwałcona!, mordowana!,niszczona! a w końcu cała zhańbiona i zniewolona!!! Cóż to za dziecię? wyrodne dzisiaj oskarża ją przed całym światem?! że przez nią! przez Polskę! dzieciństwa one nie miały?, bo ich nie obroniła! jako matka ,gdy ich Niemcy mordowały!. Więc stwierdzam stanowczo ! wredny, bez skrupułów, chciwie fałszywy od wieków to naród !. Polsko! matko! piękna, kochana ! powstań z kolan! już czas najwyższy! by unieś wyżej głowę! i spojrzeć bez wstydu!, z honorem!, wysoko podniesionym czołem! prosto w oczy powiedzieć stanowczo! dość! twym dzieciom przybranym! co światu całemu na ciebie złorzeczą kłamiąc, ohydnie mącą mu w głowie! szantażując że, jak nie dasz, nie zapłacisz to jeszcze coś ohydnie kłamliwego na ciebie dopowie!.

 5. Żałosne gady, holokaust dotyczył Polaków. Niektórzy byli wyznania mojżeszowego to prawda. Ale nie są oni pod żadnym względem lepsi
  Do polskiego rządu… Spróbujcie traktować ofiary niemieckich nazistów, pochodzenia polskiego wyznającego judaizm lepiej niż ofiary innego wyznania.

  • 100/100
   (holokaust dotyczył Polaków)
   Dla przykładu w mojej rodzinie za pomoc 1 żydowi – nosili jedzenie do stodoły żydowi który tam się sam ukrył – niemcy w trybie natychmiastowym zamordowali trzech mężczyzn z rodziny (wszystkich dorosłych jakich złapali w domu).

 6. Pomijając bezzasadność tych żądań, której organizacji żydowskiej mielibyśmy ten majątek przekazać? Jest ich tyle, że się gubię.

 7. Na początek trzeba rozróżnić wyznawców judaizmu, żydów zeświecczonych, oraz biznesmenów którzy pod płaszczykiem swojego pochodzenia robią geszeft.
  Nikt nie wybiera w jakiej religii i gdzie został wychowany, ale jako dorosły ma wolną wolę decydować o swojej przyszłości. Więc nie czepiam się ludzi którzy mają udokumentowane że dziadek czy babcia byli właścicielami jakiegoś gruntu czy nieruchomości. Waszczykowski trochę narwany ale ma rację takie sytuacje rozwiązuje sąd. Przy braku spadkobierców majątek przejmuje państwo a nie jakaś organizacja zagraniczna czy krajowa. Niby z jakiego tytułu. bo podstawy prawnej nie podaje się tylko argument za wyjątkowością zdarzeń historycznych.
  A eksterminacja Ormian przez Turków w imperium Osmańskim, Mordy na rdzennej ludności Afryki przez Belgów, Niemców, Anglików, Francuzów i kto tam jeszcze miał kolonie.
  Niszczenie społeczności indiańskich przy kolonizowaniu Ameryk, zbrodnie dokonywane na Aborygenach sankcjonowane przez administracją Australii.

  I te ciągłe wytykanie nam antysemityzmu. To dlaczego to właśnie u nas funkcjonowała największa diaspora na świecie, której to zapewniono możliwość utrzymywania własnego sądownictwa, szkół, częściową autonomię.
  Ciekawe jak musiała wyglądać ich sytuacja we Francji, Włoszech, czy Hiszpanii, że nie chcieli się tam osiedlać?

  Jeśli czyta to ktokolwiek kto utożsamia się z społecznością żydowską, zwracajcie uwagę kto przypisuje sobie funkcje reprezentanta waszej społeczności. Brak reakcji na tego typu roszczenia sprawia że opinia publiczna uznaje że przychylacie się i popieracie do taką formę „rekompensat”.
  Chętnie przeczytał bym oficjalne stanowisko Knesetu, Rabinatu Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP jak odnoszą się do całej sprawy, czy współpracują z Europejskim Instytutem Dziedzictwa Zagłady (EIDZ), czy wiedzą kogo ta organizacja reprezentuje.
  Bo jak na razie to czytam tylko hasła typu * płaćcie, albo zwyzywamy was od antysemitów *
  Czy ta organizacje reprezentuje konkretnych spadkobierców, komu personalnie chce przekazać odszkodowania, kto ją finansuje.
  Ciekawe pytania bez odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here