Wideo relacja z ataku lewaków na reportera Wolności 24 i marsz ONR

Marsz ONR Leszek Żebrowski fot Jan Bodakowski

Najbardziej emocjonującym punktem dzisiejszego Marszu ONR był atak lewicowców (z Antify, anarchotranseksualistów, i Obywateli RP) na Marsz ONR jaki przeszedł ulicami Warszawy.

Robiąc dzisiejszą relację na portal ledwo co uniknąłem linczu. Ubrany w bluzę NSZ wyprzedziłem marsz by zrobić film i kilka zdjęć z blokady, która ustawiła się na ulicy Nowy Świat (między budynkiem PAN a budynkiem IPS, już za Świętokrzyską).

Na nacjonalistów oczekiwało kilkudziesięciu wrogo nastawionych lewicowych ekstremistów. Na mój widok wpadli czerwoni w dziką wściekłość (wulgarnie zapraszali mnie do siebie by mnie pobić). Ponieważ nie posiadam skłonności masochistycznych czy samobójczych pomysł ten mi się nie spodobał.

Niestety nagle policjanci zaczęli mnie spychać w tłum lewaków, jednak gdy zobaczyli jak chętnie lewacy mnie złapali i jak usiłowali mnie pobić, policjanci sprawnie wyciągnęli mnie z wrogiego tłumu. Na szczęście wszystko trwało kilka sekund i w jednym kawałku udało mi cofnąć do marszu.

Przezornie przekroczyłem wraz z marszem blokadę lewaków idąc w samym środku czterech kolumn nacjonalistów (jako ta jednoosobowa piąta kolumna). Agresja lewaków nie sprowokowała działaczy i działaczek ONR. Kilkuset nacjonalistek i nacjonalistów karnie i sprawnie przeszło na plac Zamkowy.

Jan Bodakowski

Blokada marszu ONR atakuje dziennikarza

ONR przechodzi blokadę

O Marszu pisaliśmy w
Trzy filmy wideo i relacja z marszu ONR