Defilady, tańce, koncerty i inne atrakcje z okazji rocznicy 3 maja. I skandal jaki zafundowały turystkom władze Warszawy

Panda plac Zamkowy fot Jan Bodakowski

W czasie oficjalnych uroczystości z okazji rocznicy konstytucji 3 maja najsympatyczniejszym elementem uroczystości był przemarsz orkiestry wojskowej przez Krakowskie Przedmieście. Nastąpił on po oficjalnych uroczystościach z udziałem prezydenta Dudy, Uroczystości te miały miejsce na placu Zamkowym.

Charakter integracyjny miało też tańczenie polonez zorganizowany (taż na placu Zamkowym) przez Towarzystwo Patriotyczne Jana Pietrzaka. Razem z kilkoma zespołami folklorystycznymi poloneza tańczyli liczni przybyli warszawiacy.

Bardzo profesjonalnie był zorganizowany (przez TV Republika i „Gazetę Polską”) koncert pieśni patriotycznych na placu Teatralnym. Zebrani śpiewali na nim pieśni patriotyczne razem z gwiazdami sceny takimi jak: Julianna Grabowska, Miłka Małecka, Marta Sosińska, Danuta Szymańska, Dominika Świątek, Leszek Długosz, Sylwester Domański(Fabryka), Dariusz Kowalski, Joachim Perlik, Norbert „Smoła” Smoliński (Contra Mundum).

Na warszawiaków i turystów na placu Zamkowym prócz patriotycznych czekało też wiele innych atrakcji – w tym tresowane ptaki i gigantyczna panda. Za to władze Warszawy zafundowały turystkom szokująca atrakcje. Z racji remontu damskiej ubikacji w podziemiach koło placu Zamkowego turystki kierowane były do męskiej ubikacji, gdzie po wejściu natykały się na sikających do pisuarów panów. Władze Warszawy nie zadbały o to by w męskiej ubikacji będącej dużym pomieszczeniem zainstalować prowizoryczną ściankę chroniąca zaszokowane kobiety od nieestetycznego widoku.

Jan Bodakowski

Polonez na placu Zamkowym

Atrakcje 3 maja

Koncert z okazji 3 maja

Defilada

Skandal. Władze Warszawy narażają turystyki na widok oddających mocz facetów

O uroczystościach z okazji 3 maja pisaliśmy w
Tak świętowaliśmy 3 Maja. Videorelacje i wywiady z ulic stolicy [VIDEO]