Foto: Internet
Reklama / Advertisement

Kibice włoscy słyną z, nazwijmy to, niekonwencjonalnych pomysłów. Oto kolejny z nich. Kukły trzech piłkarzy Romy zawisły dzisiejszej nocy w pobliżu Koloseum. A obok pojawił się transparent z zawoalowaną groźbą. Kim są sprawcy? Nie wiadomo. Ale podejrzenia kierowane są w wiadomą stronę. 

Przechodnie, którzy znaleźli się w nocy z czwartku na piątek dostrzegli w pobliżu jednego z najbardziej znanych zabytków Rzymu czyli Koloseum wiszące trzy kukły piłkarzy rzymskiego klubu AS Roma. Byli to Daniele De Rossi, Radji Nainggolan i Mohamed Salaha. Nad nimi rozwieszono wielkie białe płótno z napisanymi czarnymi literami słowami: „Taka rada, bez urazy. Śpijcie przy zapalonym świetle”.

Przechodnie zrobili zdjęcia, które przesłali do redakcji znanego włoskiego dziennika sportowego „La Gazzetta dello Sport”. Widać na nich wiszące na sznurach manekiny w koszulkach piłkarzy Romy.

W artykule na ten temat, zatytułowanym ,,Roma, groźby wobec graczy, transparent i powieszone kukły” gazeta pyta – „Czy to komunikat dla całego zespołu? A może dla pojedynczych graczy”. Wskazuje, też, że może to być dzieło kibiców innego rzymskiego klubu Lazio. Oba kluby ostro ze sobą rywalizują o miano najlepszego w Rzymie, kibice zaś obu klubów toczą ze sobą wojny.

Krótkie migawki z derbów Rzymu, 30 kwietnia 2017 r. AS Roma 1:3 Lazio Rzym. 

Czytaj więcej: Ukraińscy kibice uczcili rocznicę urodzin Hitlera. Racowisko w 88 min. meczu

Reklama / Advertisement