Foto: YouTube
Reklama / Advertisement

Spektakularna akcja Straży Granicznej. Dwóch Bułgarów i Polkę zamieszanych w proceder sutenerstwa i stręczycielstwa zatrzymali w powiecie lęborskim funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Bułgarzy i kobieta narodowości polskiej odnosili korzyści majątkowe z prostytucji 20-letniej Polki, . 20-latkę objęto już opieką w ramach Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla Polskich i Cudzoziemskich Ofiar Handlu Ludźmi.

A co wy sądzicie o prostytucji? Wypowiedzcie się w naszej sondzie. 

Film pokazujący zatrzymanie bułgarskich sutenerów:

Zatrzymani – dwaj mężczyźni w wieku 21 i 28 lat oraz 20-letnia kobieta – działali na terenie powiatu wejherowskiego, lęborskiego oraz w okolicach Bydgoszczy od lata 2016 r. do chwili zatrzymania.

28-latkowi prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił zarzut czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Drugiemu z podejrzanych, 21-latkowi, zarzuca się doprowadzenie innej osoby do uprawiania prostytucji poprzez wykorzystanie jej krytycznego położenia, a następnie czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania przez tę osobę prostytucji. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo sąd zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt.

Kobiecie zarzuca się ułatwianie uprawiania prostytucji i czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Kobieta ta udostępniała swoje mieszkanie dla prostytutki. inny zarzut to także zmuszanie wykorzystanej kobiety do określonego zachowania oraz spowodowanie u niej obrażeń ciała. Prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zapraszamy do naszej sondy: 

Co sądzisz o prostytucji? Powinna być legalna, nielegalna?

Reklama / Advertisement