Członek KOD-u ujawnia, jaka jest średnia wieku w tej organizacji. Nie uwierzycie [WYKRES]

Manifestacja KOD. / fot. YouTube
Reklama / Advertisement

Kim są członkowie Komitetu Obrony Demokracji? Po kolejnych manifestacjach organizowanych przez tę organizację na prawicowych forach pojawiały się informacje o tym, że średni wiek uczestników manifestacji był zbliżony do tego…emerytalnego.

Z kolei media związane z KOD-em sugerowały, że przecież to oddolny ruch społeczny, za którym idą młodzi ludzie.

Teraz wszystko stało się jasne. Dane na ten temat opublikował Paweł Wimmer, członek Komisji Rewizyjnej KOD, zgodnie z nimi średnia wieku członków Komitetu Obrony Demokracji wynosi prawie 60 lat.

Czytaj więcej: Zdjęcia. Emeryci antyPiS przeszli przez stolice w marszu PO, PSL, KOD i ZNP

Dane dotyczące wieku członków KOD-u wyglądają następująco:

„Mediana – 60 lat. To wiek „środkowego” co do wieku członka stowarzyszenia, czyli połowa jest starsza, połowa młodsza.

Dominanta – 67 lat. To wartość występująca najczęściej, przy czym należy zauważyć, że roczniki (w sensie liczby lat) od 60 do 70 mają bardzo podobne liczebności, a wiek 67 jest dość przypadkowy – drugi liczebnie jest wiek 63.

Średnia arytmetyczna – 57,9 roku.”

Zobacz też: Mateusz Kijowski zdradza tajemnice walk wewnętrznych w KODzie – histeryzuje bo stracił kontrole nad organizacją

No cóż, skomentujmy to tak, że w KOD są ludzie, którzy przeżyli świadomie realny socjalizm (czyli potoczną „komunę”) i wiedzą, co tracą z „dobrą zmianą”. To ważna socjologicznie informacja – skomentował Paweł Wimmer.

Nieco inaczej patrzy jednak na tę sprawę Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady MinistrówPaweł Wimmer ujawnia ciekawe dane. Najczęstszy wiek członka KOD to 67 lat, To raczej ludzie, którzy nie przeżyli, a tworzyli realny socjalizm.

Dane statystyczne dotyczące ilości członków wg wieku. / fot. Facebook
Reklama / Advertisement