Tunezyjski doktorant udowodnił, że Ziemia jest płaska. „Swoje tezy oparłem na Koranie”

źródło: youtube

Doktorant jednego z arabskich uniwersytetów napisał pracę na temat tego, że Ziemia jest płaska i znajduje się w centrum wszechświata. Odrzucił przy tym założenia najwybitniejszych umysłów w tej dziedzinie. Swoją tezę oparł na nauce Koranu. 

Student odrzucił założenia Newtona i Einsteina z dziedziny fizyki, astronomię Kopernika i Keplera, kosmologię – podważył teorię Wielkiego Wybuchu, odciął się od wiedzy z dziedzin: atmosferycznej i geologicznej oraz klimatologii.

Kopia tezy muzułmańskiego studenta „przeciekła” i trafiła w ręce byłego prezydenta tunezyjskiego stowarzyszenia astronomów. Ten sprawdził czy praca nie jest żartem, kiedy okazało się, że nie, opublikował wnioski młodego „naukowca” na Facebooku.

Wyniki tej pracy „doktorskiej” ujmując to bardzo dyplomatycznie, są kontrowersyjne. Według autora Ziemia jest płaska, liczy 13,5 tys. lat, znajduje się w centrum wszechświata, który składa się tylko z jednej galaktyki. Słońce ma średnicę 1.135 km (nie 1.4 miliona km). Poza tym istnieje 11 planet, gwiazdy są „ograniczone” pod względem liczby i mają średnicę 292 km (nie miliony km).

Doktorant i jego profesor odrzucili założenia nowoczesnej nauki i opublikowali w jednym z dzienników artykuł, który miał przedstawiać „fizyczne i astronomiczne argumenty” dla teorii geocentryzmu Ziemi, czyli średniowiecznego założenia, jakie przedstawiało położenie naszej planety w centrum wszechświata.

Pismo w jakim opublikowano ten materiał prezentuje bardzo mizerny poziom. Artykuł jest dostępny online, każdy może szybko przekonać się, że gazeta i czasopismo są bezwartościowe: niezliczone błędy gramatyczne, przeciętne odniesienia, słabe argumenty naukowe. Czasopismo jest sklasyfikowane jako „fałszywe i drapieżne” – scharakteryzował źródło zamierzchłych teorii „naukowych” redaktor gulfnews.com.

Odrzucenie założeń najwybitniejszych naukowców w dziejach jest niewyobrażalną ignorancją. Zdaniem redaktora gulfnews.com jest to spowodowane przestrzeganiem religijnych dogmatów w tej kwestii. Innymi słowy naukowiec odrzucił dokonania całej nauki w imię dosłownej i ślepej interpretacji wersów Koranu.

Uważam, że świat arabsko-muzułmański nadal będzie cierpiał na kryzys edukacyjny i kulturowy, nie mówiąc już o całkowitym braku zrozumienia nauki, dopóki nie będzie potrafił właściwie strawić różnych metodologii nauki i religii – podsumował redaktor.

Zobacz:  Niemieccy naukowcy krytykują gender

Źródło: gulfnews.com

68 KOMENTARZE

 1. Hmm, podobne poglądy można znaleźć pośród anglojęzycznych chrześcijańskich internautów.
  Dalszy element zadymy, ażeby odwrócić uwagę oduraczonych od rzeczywistości, ośmieszyć i tym sposobem ubezwłasnowolnić masy?
  Tak, głęboka indoktrynacja nastąpiła poprzez państwowy system głupokacji, zdobycz oświecenia, teraz mamy środki masowego przekazu na niespotykaną skalę, więc sterowanie w tym kierunku „myślenia” jak elyty kabalistyczne chcą jest ułatwione.

 2. Kto nie uwierzy to mu miłujące pokój Araby utną łeb. A teraz po kolei przyznawać się z imienia, nazwiska i adresu kto podważa tą światłą teorię ?

   • A to ciekawe.. Czytałeś, czy ktoś Ci powiedział? Bo czytałem, a nic takiego nie znalazłem

   • a słyszałeś ze Wiesława Szymborska nie zdała matury z interpretacji własnych wierszy?

    biblie czyta się dosłownie, jak każdy tekst pisany. tylko totalny idiota o płytkim umysle i ograniczonych poglądach będzie doszukiwał się interpretacji i alegorii….

 3. ja sie z tym zgadzam po pierwsze to dlaczego jeszcze nie eksplorujemy chociaż księżyca ?? dlaczego niema misji na chociażby marsa albo na inne planety dosponujemy raczej dużą technologią na ten temat bo co jesteśmy biedni jako kraje czy jak dlaczego nie łączymy razem sił i nie eksplorujemy marsa czy chociażby księżyca może mi to ktoś powiedzieć ??

  • A co takiego jest na Księżycu, żeby podejmować próby jego eksploracji? Nic, w dodatku nie posiada on atmosfery no i księżycowa doba jest bardzo niewygodna dla ludzi. Można by zbudować na Księżycu obserwatoria czy laboratoria – ale inne metody są tańsze.
   Mars czeka na swoją szansę i z pewnością ją dostanie. Problem polega na tym, że wymaga to zmiany sposobu myślenia na nieco bardziej nieortodoksyjny. Chodzi o to, że odpowiednio duży statek, którym można by dotrzeć na Marsa nie mógłby wystartować z Ziemi. Musiałby zostać zbudowany i wyposażony na orbicie, a to oznacza astronomiczne koszty, już około dwudziestu lat temu określone na 450 miliardów dolarów. Alternatywa zakłada liczniejsze starty mniejszych rakiet i produkcję paliwa na powrót – na Marsie. I z tym pomysłem trudno jest się przebić.

   • Mars? Nigdy tam nikt nie poleci bo jest to nie możliwe! Ale ciebie bym tam chciał wystrzelić to byśmy mieli jednego debila mniej! Dzisiaj powtarzasz ze ziemia jest okrągła a 500 lat temu byś pieprzył ze ziemia jest płaska, bo się tak uczyłeś , a jak by ciebie uczyli ze z dupy wzeszedłeś, to tacy jak ty by to uwierzyli.

  • Nie eksplorujemy księżyca bo prawdziwy jest NIEBOCENTRYZM a nie jakaś płaska ziemia. Żyjemy wewnątrz pustej kuli, chodzimy od spodu, a nad nami znajduje sie obrotowe niebo (kula w kuli). Polecam zapoznac sie z materialami prof Szczytynskiego na kanale YT KRÓLEWSKA TV

 4. Plaskie to oni maja Mozgi!! Prymityw zyjacy na naszej planecie i zanieczyszcza powietrze! Yak….Kazdy wie ze muly smierdza😂😂😂

 5. W Polsce też wyznawców płaskiej Ziemi nie brakuje – głównie wśród katolików, co widać na ich facebookowej grupie.

  • Ja jestem katolikiem i nic takiego nie widziałem. Zwłaszcza od czasu gdy pewien katolik w XV wieku twierdził że jest okrągłą. Za to tu widzę szczekające pieski. To takie porównanie, żebyś się nie trudził z interpretacją.

 6. Ciekawe. Skoro ziemia jest plaska to dlaczego oplynalem kilka razy glob. A moze ja w robocie nie bylem, tylko mi sie zdawalo ze jestem. Hmmmm.

 7. Śmiejecie się ale w Biblii pisze to samo,ogladnujcie sobie film mlody wiek Ziemi, na Ziemi nie wystepuje zadme zakrzywienie tzn woda w morzach i oceanach nie przyjmuje ksztaltu globu ! to jest sprawdzone,nie ma zadnych dowodów ze Ziemia sie porusza 😊 nic nie działa tak jak sysyem wmowil to ludziom dlatego yen temat jest wyśmiewany,dlacz3go wszyscy widza ruch księżyca mad Ziemią i wiedza ze księżyc krąży a ze slomcem jest juz inaczej ? Zegar slomeczny dziala bo wykorzystuje ruch słońca nad Ziemią, rzeczywisyosci nie zmienicie za to przekazywane imformacjebmoze zmienić każdy!

 8. Do plaskoziemców. Jeśli chcecie mnie przekonać że ziemia jest płaska, zróbcie selfie na krańcu świata, tak aby było widać koniec ziemi i głębię wszechświata. PS. Zdjęcie ma mieć geotagowanie 😀

 9. kula to bulshit! A po co wyginać trwale tafle wody? W jakim celu? Przy tak dużej ziemi i przy jej prędkości obrotowej oraz ruchu w jakim obiega słońce, woda normalnie płynie w swoich korytach tworząc fale. Nawet jak jest morze spokojne to nigdy nie masz idealnie gładkiej powierzchni. Zawsze są chociaż malutkie fale. Nigdy nie uzyskasz idealnie gładkiej tafli wody. Co do tych zarzutów płaskoziemców, że skoro ziemia jest kula to przy obracaniu wylałaby z siebie wodę, to przedstawiam argument o grawitacji i prędkości obrotowej, oraz perspektywy gdzie masywne obiekty dzięki swojemu ruchowi obrotowemu wytwarzają pole magnetyczne które utrzymuje wodę , oraz inne obiekty na ziemi bez takich spekulacji o przelewaniu się wód czy przewracaniu się obiektów. Zakłócenie tego pola mogłoby spowodować mega tsunami, czy giga trzęsienia ziemi, ale żaden masywny obiekt w pobliżu ziemi czy nawet układu słonecznego nie zakłóca tego procesu, więc nikt się nie przewróci ani nie utonie.
  Następny kontrargument dotyczący statku na morzu, który rzekomo widać cały czas w/g płaskoziemców. Otóż płynąłem po morzu i tak się składa oglądałem i robiłem zdjęcia przez aparat cyfrowy oddalające się statki na morzu bałtyckim i północnym i zawsze choćbym nie wiem jaki maksymalny zoom zastosował to po pewnym czasie statek chował się za horyzontem. Nie wiem więc jakimi dowodami popieracie swoje teorie. Leciałem również samolotem do Egiptu na wysokości 10000 metrów i obserwowałem horyzont przelatując nad ziemią i zawsze nieznacznie odchylał się on a nie był linią idealnie prostą. Zresztą nie trzeba lecieć czy płynąc statkiem żeby stwierdzić kulistość ziemi. Proste eksperymenty wystarczą jak z wahadłem, czy zwykłym położeniem sie na trawie i zamknięciem oczu dla wyciszenia zmysłów. Po jakimś czasie odczujecie wpływ grawitacji tak jak byście się kręcili na karuzeli tylko słabiej odczuwalne. Albo dlaczego jak idziesz pod górkę męczysz się bardziej niż z górki, ewidentnie czujesz idąc pod górę jak grawitacja ściąga cię w dół, a jak zbiegasz z górki to cię ściąga w dół. A kompas? Eksperyment z kompasem czyli namagnesowana metalowa igła pocierana o sztruksowe spodnie lub inny materiał leżąca na liściu i puszczona na wodzie. Zawsze wskaże ci północ i południe zgodnie z zasadą biegunowości naszej planety. I tych przykładów jest tysiące, ale opisze jeszcze jeden dotyczący Antarktydy. Czy ktoś próbował ją przejść? Owszem było kilku i nawet im się to udało, nigdy nie natrafili tez na żadną ścianę czy też przepaść na krańcu świata, ale też jak im nie wierzysz to wybierz się z jakąś ekipą badawczą(organizowane są co jakiś czas takie wyprawy jak np. naszego Jaśka Meli). Przekonasz się na własne oczy, oraz doświadczysz tego, że prawda jest tylko jedna ziemia jest okrągła i nie da się tego w żaden sposób zaprzeczyć. Jeśli twierdzisz inaczej to jesteś ignorantem 🙂

 10. Widać że był pisany na KOLANIE i psychiatra najlepiej biegły powinien sprawdzić czy jego mózg nie jest płaski bo wówczas można byłoby stwierdzić iż praca jest zupełnie łaska … należy również zwrócić uwagę czy doktór nie płaskostopia zaawansowanego … przed naszym doktórem oczywiście „chabilitacja” i warto aby zajął trójkątnością księżyca … zaćmiewanego romboidalnym słońcem komety dwupłaskodennej … a tak na serio … głupotę ciężko wyplenić i w dobie XXI wieku można tylko popatrzyć z politowaniem na tą tragikomedię … „Doktorant i jego profesor odrzucili założenia nowoczesnej nauki” czyli potwierdza to, że „wariaci chodzą parami”…

 11. Słońce jest kulą księżyc kulą gwiazdy też a ziemia ma być płaska???banda płaskich debili i jeszcze swoim dzieciom będą takie głupoty wciskać może? …. Adolf do gazu z nimi 😂😂😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here