Tylko u nas. Minister Błaszczak o rotmistrzu Pileckim [Wideo]

Mariusz Błaszczak fot Jan Bodakowski
Reklama / Advertisement

Podczas warszawskiego Marszu Rotmistrza Pileckiego swoimi refleksjami o rotmistrzu Pileckim z czytelnikami portalu Wolność 24 podzielił się Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Mariusz Błaszczak urodził się 19 września 1969 roku w Legionowie. Jest absolwentem historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Krajową Szkołę Administracji Publicznej i studia podyplomowe – Samorząd Terytorialny i Rozwój Lokalny oraz Zarządzanie w Administracji.

Po studiach pracował w administracji samorządowej w Urzędzie Miasta Legionowo. W latach 2002 – 2004 był zastępcą burmistrza warszawskiej dzielnicy Wola, a w grudniu 2004 roku został burmistrzem Śródmieścia.

Od 31 października 2005 roku pełnił funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W marcu 2007 został mianowany przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stanowisko Ministra – członka Rady Ministrów. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku uzyskał mandat poselski z ramienia PiS. W wyborach w 2011 roku uzyskał reelekcję. W 2015 roku ponownie został wybrany do Sejmu.

16 listopada 2015 roku został powołany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji”.

Jan Bodakowski

O skandalu na marszu rotmistrza Pileckiego pisaliśmy w
Obywatele RP usiłowali zakłócić Marsz Rotmistrza Pileckiego [VIDEO]

Reklama / Advertisement