Konrad Berkowicz: Samolot, zwany Polską, zmierza do nieuniknionej katastrofy. Zamiast 500+ my proponujemy 1000+, ale inaczej

YouTube: CEPERolkV19

Konrad Berkowicz, wiceprezes partii Wolność, był gościem Adriana Klarenbacha w programie TVP Info „Gość Poranka”. Prowadzący pytał swojego gościa m.in. co myśli o programie 500+ i rekordowo niskim bezrobociu oraz o program partii.

Na pierwsze pytanie redaktora Klarenbacha o ty czy najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego wprawiają go w dobry humor Konrad Berkowicz odpowiedział:

Pewnie, że wprawiają bo my jesteśmy w sytuacji jak ze spadającym samolotem Miltona Friedmana. Samolot sobie spada, jest w związku w tym lekki stan nieważkości, nic się nie przewraca jest przyjemnie. Niestety ten samolot w końcu roztrzaska się o ziemię. Chyba, że włączymy silniki czyli obniżymy podatki i ograniczymy biurokrację.

Czytaj też: Zamieścił na Twitterze zwykłe zdjęcie z warszawskiego Metra. Amerykanie zachwyceni! Zobacz co się im tak spodobało

Czy w tej chwili silniki zostały włączone?

– No własnie nie, bo my widzimy jakieś tam wahnięcia w gorę wzrostu gospodarczego. Widzimy ten stan nieważkości, tą przyjemną kwestię niższego bezrobocia. Nie widać niestety tego, że jesteśmy ciągle zadłużeni na 3 biliony złotych.

Czy sukcesem jest to, że bezrobocie sięga zaledwie 7 proc.?

Dokładnie 16 milionów ludzi dzisiaj pracuje. To tyle samo co w 2010 roku. Dokładnie tyle samo. Natomiast jest mniej ludzi na rynku pracy bo cześć ludzi wyjechała.

Nie zmienia to faktu, że pracujących ludzi jest tyle samo, emerytów jest coraz więcej i będzie ich coraz więcej. Nasze zobowiązania wobec emerytów rosną a tyle samo nas pracuje. To prowadzi do bankructwa absolutnie.

Konrad Berkowicz o 500+

Może pana redaktora zaskoczę jest plus 500+. Plus jest taki ,że ludzie dostają do reki żywe pieniądze. Te pieniądze człowiek wydaje efektywnie bo są jego i on zna swoje potrzeby. Zawsze to jest lepiej dla gospodarki jak żywe pieniądze trafią do indywidualnych obywateli. Lepsze to niż jak politycy wydają to na jakieś projekty, dofinansowania itd. Nadal jest to sytuacja, że ludzie nie dostają pieniędzy za swoją prace tylko z łaski.

– My proponujemy 1000+ ale tysiąc+ polegający na tym, że nie rozdajemy po 1000 zł. ludziom ale obniżamy podatki tak by zarabiali oni o 1000 zł. więcej.

Cały film z programu”Gość Poranka”, w którym gościem był Konrad Berkowicz, poniżej.

Przeczytaj też:Piękna, czarnoskóra Miss USA powiedziała kilka słów prawdy. Feministki i lewacy już jej nienawidzą [VIDEO]

30 KOMENTARZE

 1. Panie Berkowicz jestem płatnikiem wszelkich możliwych danin , od państwa nigdy nic nie otrzymywałem , więc powinienem być przeciw 500 + , a jestem za . Poziom moich obciążeń fiskalnych był identyczny przed 500 + jak i teraz . Widocznie wtedy więcej szło na ,,ośmiorniczki ”, mi to jedno. Natomiast wk……. mnie jak pozytywni ludzie czepiają się tego programu . Wracają jak ,, pies do rzygowin swoich ” ryjąc , jak nie z tej to z tamtej strony . Będą zwracać w postaci zwrotu podatku , lub darmowymi grantami 101 pomysłów , byle to zabrać . Otóż ja uważam że jeśli to podniesie wskaznik urodzeń to jest jedyne co PiS -owcom wyszło . Czy tak trudno pojąć ze program był adresowany głównie do ubogich rodzin na wsiach i małych miasteczkach . Że Polska to nie skur….. Warszawka i inne parę miast ? ŻE POZIOM UBÓSTWA W POLSCE POWIATOWEJ , był przerażający Że te parę groszy dostało masa rodzin które albo nie pracują jak to ma miejsce na wsi , albo też dorywczo jak w dziurach [ czasem na czarno ] Pytam się pana co i z czego tacy ludzie mają sobie odpisać lub odjąć od podatku ? Proponuję więc spisz pan swoje pomysły na dupie osła , batem go i na pustynię , tyle to warte .

   • Dodam tylko dla jasności, że korwinowcy są tak samo oderwani od rzeczywistości jak reszta tylko inaczej. Co widać.

   • Czym się różni danie kilkuset tysiącom niedożywionych dzieci po kilkaset zł miesięcznie od dania „górką” 2 mld. zł budowniczym stadiony narodowego?
    Tym, że w pierwszym przypadku pieniądze te trafiły do sklepów (przenosząc VAT) i dzieci nie były głodne a w drugim przypadku trafiły na konta do Szwajcarii czy londyńskiego City i będą wydane na luksusowe dziwki i pedalskie orgie.
    W pierwszym przypadku jest to – w pewnym sensie – gest miłosierdzia a w drugim zwykłe bezczelne złodziejstwo.

  • Komuś poziom obciążeń fiskalnych wzrósł, komuś innemu nie. Najbardziej wzrośnie naszym dzieciom, które w największym stopniu będą musiały się zmierzyć ze spłatą kredytów zaciągniętych na rzecz 500+. Tak, kredytów, to otwartym tekstem wyznał Morawiecki.

   • To jest najważniejszy element tego programu – jest finansowanie. Nie sztuka obdarować zaciągając na tą okoliczność wielodziesięcioletni kredyt na konto obdarowywanego. Trzeba być skończonym idiotą, żeby w takich okolicznościach się cieszyć się z podobnego programu. 500+ nie spowoduje zmniejszenia biedy – tzn. chwilowo, tu i teraz tak, ale przyjdzie za niego zapłacić znacznie więcej niż się miało z niego „korzyści”. Skoro tak, a wiemy że demografia delikatnie mówiąc nam nie sprzyja, to jeżeli teraz nie jesteśmy w stanie spiać budżetu, to co się będzie musiało dziać za jakiś czas, jak nie mając ludzi do pracy będzie trzeba jeszcze spłacać zadłużenie za taki 500+ ? Już w tej chwili mamy koszt obsługi długu na poziomie 4%. Tyle kasy jest nieustannie wyrzucanych w błocko, bo żyło się ponad stan. A będzie tylko gorzej. Aż do katastrofy – szczerze wątpię, żeby ten durny naród opamiętał się zanim do niej dojdzie.

  • Tylko inflacja może uratować negatywne skutki programu 500+. Jako ten z Polski powiatowej wiem jak ci zawodowi ubodzy potrafią być roszczeniowi ale rozumiem chęć zapewnienia sobie reelekcji naczelnika.

  • Jeżeli chcesz pomagać tym rodzinom to rób to na swój koszty. To jest akt miłosierdzia i dobre czyny. Załóż fundację, zbierz rzeszę ludzi takich jak Ty i zbierajcie pieniądze innych, dobrych ludzi z ICH WŁASNEJ WOLI. Ja nie godzę się na to, żeby Państwo zabierało mi jakiekolwiek pieniądze za ciężką pracę. Pomagam ludziom tyle ile mogę, ale zabieranie mi pieniędzy przez tych ubanych polityków jest czystym złodziejstwem i nie ważne czy na 500+ czy loty Pawłowicz buisness klasą do Tokio.

 2. o jak bardzo niektórzy ludzie chcą być niewolnikami i żebrakami jednocześnie, o dobre wychowanie ich (?) dzieci też zadba właściciel niewolników poprzez odpowiednią indoktrynację (aby im nie powstała myśl o wolności) w szkołach

 3. Komuniści z PiSu dołożyli tylko kolejne obciążenia podatkowe związane z socjalem 500+ bez ograniczania wydatków państwa w innych bezproduktywnych obszarach choćby w nadmiernie rozbudowanej biurokracji.
  PiS jest partią systemową Kiszczaka, której odpowiada POstkomunistyczny model państwa zwany III PRLbis.
  Oby ci zdrajcy zniknęli ze sceny politycznej zanim dopadnie nas krach na modłe grecką.

  • Nie „dołożyli tylko kolejne obciążenia podatkowe” tylko postraszyli złodziei z rejestru WSI zwanego „Y” i mają górka 50 – 70 mld. rocznie.
   Nie wprowadzaj w błąd.

   • @koroner
    Nie „mawiacie”, bo jestem sam. Poza tym napisałem o złodziejach a nie prywaciarzach.

   • panMarek, popieranie złodziejstwa to skurwysyństwo. Na Pana miejscu wstydziłbym się pokazywać w towarzystwie z takimi tekstami. Rozumiem, że Pan nie zwraca na to uwagi. Skurwysyny tak mają.

 4. Rozdawanie cudzych pieniędzy to kradzież , mówienie że danie 2 mld. ludziom na dzieci jest lepsze niż 2 mld. na stadion narodowy jest tylko stopniowaniem złodziejstwa. Miłosierdzie jest wtedy gdy ty osobiście dajesz drugiemu dobrowolnie swoje dobra. Dlatego ten przykład nie ma nic wspólnego z miłosierdziem. Popatrzmy jaki cel osiągniemy dając 500+. Załóżmy że w zasadniczy sposób wzrośnie przyrost naturalny(co nie jest pewne). Pytanie następne, ile z tych osób pozostanie w kraju(podejrzewam że znowu spora część z nich wyjedzie z Polski a wtedy ta inwestycja jest wsparciem obcych państw). Następne pytanie , czy osoby z efektów tego programu będą produktywne dla społeczeństwa czy będą beneficjentami socjalu. Niestety program pierwszego dziecka zniechęca do podejmowania wysiłku( dodatek uzależniony od dochodów). Tak więc efekty negatywne tego programu najprawdopodobniej skumulują się . Osoby najaktywniejsze wyjadą z Polski za lepszym życiem(i będą miały do tego prawo) za to przybędzie nam rzesza nowych osób do utrzymania. A co do odejmowania sobie od podatku przez jednych gdy drudzy nie mają sobie czego odjąć, bo albo nie pracują albo pracują na czarno. To ci piersi przecież nikomu nic nie zabierają tylko im się nie zabiera owoców ich pracy, a ci drudzy żeby coś uzyskać to trzeba zabrać innym(jest to grabież).

   • Poza tym co to z komunistycznie określenie – „produktywne dla społeczeństwa”.
    Człowiek ma być produktywny dla jakiego bliżej nie określonego „społeczeństwa”?

   • „W pewnym sensie gest miłosierdzia” Gestem Miłosierdzia wszelako nie jest, bo w innym sensie może mieć znaczenie dokładnie odwrotne. Więc nie ma co obrażać się na dowolną definicję ” w pewnym sensie gestu miłosierdzia”.

  • Ala Wilk, kim są ” polskie prawiczki” i czym różnią się od niepolskich prawiczków oraz polskich i niepolskich lewiczków ? Taki krótki opis definiujący, pozwoliłby mi lepiej zrozumieć intencję Twego wpisu.

 5. 500+ jest sfinansowaniem zwiększonej produkcji zachodnich korporacji kosztem dalszego zadłużania obecnie żyjących i przyszłych pokoleń Polaków .To służy tylko utrzymaniu się obecnej ekipy u władzy . Takie działanie nie jest jednoznacznie złe pod warunkiem , że umożliwia ono dokonywanie rzeczywistych zmian w kraju . Warto , żeby osoby aspirujące do działalności politycznej nie zasklepiały się tylko w retoryce prezentowanej przez Janusza Mikke .
  Z tego , co wiem , ludzie generalnie nie są zainteresowani pracą . Argumenty , że ludzie sobie zarobią więcej , moim zdaniem , nie mają siły nośnej . Tu raczej musi być wykonany ruch w kierunku obniżenia kosztów utrzymania . Coś w rodzaju , że za tydzień pracy będziesz mógł żyć na niezłym poziomie cały miesiąc . To nie musi być do końca prawda .

 6. „W pewnym sensie gestem miłosierdzia” było też rozstrzelanie polskich oficerów w Katyniu( po co się mieli męczyć życiem)

 7. Jaki sens ma mówienie, że „16 milionów ludzi pracuje”, jeżeli połowa z tych ludzi robi „keynesistowskie prace”?
  A na dodatek duża część tych prac ma wartość silnie ujemną.

 8. Nie wiem co UFO i Pan Marek wzieli bo gadaja dziwne rzeczy. 500+ to gwarancja na uzaleznienie rodzin od panstwa i calego spoleczenstwa od pozyczek udzianych przez miedzynarodowych spekulantow. Ale co tam, ja tego splacal nie bede wiec to wasz problem.

 9. Panie Sommer czy tylko ja widzę , że ten wasz nowy pismak ma jakie takie pojęcie o pisaniu? Mowie o redaktorze Śmiarowskim. Co prawda widać u niego konserwatywne podejście do polityki ale jako jeden z nielicznych wie jak pisać. Pozdrawiam Pana Tomasz Sommera i Wolność24!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here