Leć Rumunio! Polski rząd cieszy się z czterech a Rumunom sześć za mało. Ich gospodarka pędzi bo dostała wolnościowego kopa

Spadochroniarz z flagą Rumunii. Foto: pixabay.com

Rumuńska gospodarka pędzi. W pierwszym kwartale 2017 roku ma największy wzrost gospodarczy w całej Unii Europejskiej. Wystarczyło tylko solidnie obniżyć podatki.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku Rumunia zanotowała wzrost PKB o 5,7 proc. To dane niewyrównane sezonowo, w wyrównanych wzrost wyniósł 5,6 proc. To o wiele więcej niż w ostatnim kwartale 2016 r. Wówczas również byli najlepsi w UE ze wzrostem 4,8 proc.

Prognozy analityków zakładały, że rumuński wzrost na początku tego roku lekko wyhamował do 4,4 proc. jednak to się nie sprawdziło. Wzrost w ujęciu kwartalnym wyniósł natomiast 1,7 proc.

Zobacz też: Rządzący w euforii bo GUS szacuje dobry wzrost PKB. Ale prawda jest mniej radosna

– Fantastyczna wiadomość dla Rumunii. Gospodarka urosła w pierwszym kwartale o 5,7 proc. to o wiele lepiej od prognoz! Naszym obowiązkiem jest sprawić, aby wzrost ten odczuli wszyscy mieszkańcy Rumunii – napisał na Facebooku premier Sorin Grindeanu.

Co zrobili Rumuni że mają tak dobry wzrost? Wprowadzili najprostsze, wolnościowe rozwiązania.

Od początku tego roku podstawowa stawka VAT została obniżona o 1 punkt procentowy, do 19 proc. W czerwcu 2015 r., władze Rumunii obniżyły VAT na żywność z 24 proc. do 9, zaś od początku 2016 r. podstawowa stawka VAT zmniejszona została z 24 do 20 proc.

Można? Można! I nie potrzeba żadnych innych zabiegów księgowych, regulacji, biurokracji i żadnej innej państwowej motywacji. Ludzie siebie i kraj rozwijają kiedy widzą, że coś z tego mają.

Zobacz też: Zamieścił na Twitterze zwykłe zdjęcie z warszawskiego Metra. Amerykanie zachwyceni! Zobacz co się im tak spodobało

Pan Morawiecki powinien już dawno o tym wiedzieć. Rządzie – obniż podatki! I tnij wydatki!

Źródło: bankier.pl

17 KOMENTARZE

  • Za to jest dobrym sługusem banksterki, gdzie lata po instrukcje.
   Bo kiepskim to jest polakiem, a może żadnym tak jak jego tatuś wylansowany na patriote przez rząd dusz.

 1. Nie ma mowy. U nas PKB rośnie dzięki pracy urzędów. A kapitalista jest podejrzany, bo może wyciąć własne drzewo na własnej działce.

  • Na szczęście nikt polskich kapitalistów na siłę nie trzyma w Polsce. Możecie przenieść biznes do Rumunii jak wam tu źle 🙂

   • A wiesz, że to niezły pomysł? Tobie też proponuję – nie będziesz musiała tak dużo płacić podatków z Twojego wynagrodzenia za pisanie lewicowych postów.

 2. W Bangladeszu i Wenezueli są jeszcze niższe podatki i jeszcze niższe koszty pracy.
  W Wenezueli pensja minimalna 20 dolarów miesięcznie, benzyna po 3 grosze za litr.
  To dopiero wzór dla polskich prawiczków.

 3. ala wilk ma rację. Należy dowalić tym wstrętnym kapitalistom 100% albo 120% podatku dochodoweg i najlepiej jesszcze wprowadzić obowiązek płacenia dodatkowej obowiązkowej daniny na powiedzmy 30 lat dla każego kto śmie w tym wspaniałym kraju otwierać działalność gospodarczą.

  ala wilk ma rację. przecież Ci wstrętni polscy kapitaliści mgą się przenieść do Rumunii. W Polsce zostaną urzędnicy, emeryci i renciści, niemieckie i francuskie firmy i Ukraińcy. Wreszcie zapanuje ład i porządek. Przecież do czego w normalnym kraju potrzebni są kapitaliści.

  • Najsensowniejszy jest podatek 80% jak w Szwecji, bo to szczyt Krzywej Laffera. Podatek 100% przerabiała Szwecja 30-40 lat temu i nie jest to dobre. Potem obniżono podatki do 80% i tak powinno być. To jest najlepsza stawka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here