„Dobra robota, Polsko!” Internauci z Zachodu zachwyceni spokojem i czystością na zdjęciu z Warszawy. A „Wyborcza”: „To czysty rasizm i faszyzm” [VIDEO]

Twitter: Alt Right Report‏

Wczoraj pisaliśmy o zwykłym zdjęciu z warszawskiego metra, które robiło na Twitterze furorę wśród Amerykanów i mieszkańców Europy Zachodniej. Zagraniczne media dalej zachwycają się Polską, patriotyzmem jej mieszkańców i brakiem islamskich zamachowców. 

Idąc za ciosem użytkownik Twittera „Save the West” opublikował video, które przedstawia pochód „Marszu Niepodległości” w 2015 roku.

Dla nas podobne filmy mogą być znane, ten jest jednak wersją przyspieszoną, która w niecałą minutę pokazuje przemarsz trwający blisko godzinę. Nagranie z marszu, który przyciągnął wiele organizacji patriotycznych, narodowych, wolnościowych i szeroko rozumianej prawicy, wywołało niemałe zainteresowanie i było szeroko komentowane.

Czytaj też: Zamieścił na Twitterze zwykłe zdjęcie z warszawskiego Metra. Amerykanie zachwyceni! Zobacz co się im tak spodobało

Wcześniej wielkie zainteresowanie wzbudziło też zdjęcie udostępnione przez amerykańskiego dziennikarza, które było fotografią ze zwykłego dnia w polskim metrze. Dla osób z Zachodu nie było ono jednak takie całkiem zwyczajne.

Fani profilu „Alt Right Report” od razu wychwycili różnicę. W Polsce przejażdżka metrem to bezpieczny sposób na przemieszczenie się, na zachodzie już nie koniecznie. Wskazywali między innymi na to, że ktoś czyta jeszcze w metrze papierowe książki, nigdzie nie widać kałuży moczu, nikt nie próbuje nikogo zaatakować, nie widać też „czarnych palących skręty”.

Jak się okazuje to zdjęcie nie zachwyca wszystkich w Polsce. Redaktorzy z Czerskiej postanowili użyć go i dodać tytuł „Zdjęcie warszawskiego metra użyte, by sprowokować rasistowską dyskusję”.

Według ich relacji komentujący zwracali uwagę na brak różnorodności kulturowej jako…problem. „Niektórzy komentujący nazywali problem wprost: Czysty rasizm i faszyzm na zdjęciu” – możemy przeczytać na stronie gazeta.pl

Szczerze zdumiony popularnością, jaką zdobyło zdjęcie z metra w sieci, ten sam dziennikarz „podał dalej” filmik z Marszu Niepodległości z 2015 roku wrzucony, przez profil „Save the West”.

Zobacz też: 11 LISTOPADA W REPORTERSKIM SKRÓCIE: Bieg Niepodległości, Marsz KOD, Marsz Antyfaszystów i Marsz Niepodległości [FOTO i VIDEO]

Polski patriotyczny marsz przeciwko islamizacji. Rzeczywisty film to 50 minut pokazujący ponad 150 tysięcy osób – napisano na Twitterze.

Podobnie jak pod zdjęciem z metra, tak samo i tym razem pod filmem wywiązała się żarliwa dyskusja. Amerykanie i Europejczycy są zachwyceni Polską i sprzeciwem wobec islamizacji ze strony Polaków.

To w ochronie Polski przed nienawistną ideologią. Było dokładnie zero zamachów w Polsce, bo stawiają tam bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – pisze Mr. Smith.

Twoją pierwszą prawdziwą miłością powinien być Twój kraj – dodaje Cris.

Król Sobieski ochronił Europę, kiedy była w dość ponurej sytuacji…potrzebujemy nieustraszonych Polaków jeszcze raz – komentuje Charles.

Z kolei Jeremy dodaje: Dobra robota Polsko!

Szacunek, Ci ludzie zdają sobie sprawę, że ciągle mają wybór – pisze „The Realist”.

Inna Twitterowa strona „Conservative Ranting” zamieściła natomiast screena z wyszukiwania hasła „Polska” na liście zamachów terrorystycznych. Wyświetlony wynik pokazuje „zero”.

fot. Twitter

10 KOMENTARZE

  1. Redaktor naczelny „gówna wybiórczego”, „wielkowschodni’ faszysta, oskarża przypadkowych ludzi o faszyzm – Standard.

  2. Wczoraj napisałem

    „Edward Bernatowicz Poczekajcie.
    GW wkrótce poinformuje,że to ustawka i za kamerą stoi Macierewicz z automatem.
    Lubię to! · Odpowiedz · 15 godz.”
    no i mamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here