Zwolniono kobietę zatrzymaną w związku z zamachem w Manchesterze

Po zamachu w Menchesterze policyjny patrol na London's King's Cross station PrtScr bbc.com

Brytyjska policja poinformowała w czwartek, że kobieta zatrzymana w środę na terenie blokowiska w Blackley w północnej części Manchesteru w związku z zamachem w tym mieście została zwolniona bez postawienia zarzutów. W poniedziałkowym ataku zginęły 22 osoby.

Z dochodzenia przeprowadzonego przez Nicka Martina z telewizji Sky News wynika, że w dzielnicy Blackley przez lata funkcjonowała siatka werbowników i sympatyków Państwa Islamskiego (IS).

Oprócz kobiety policja zatrzymała w Wielkiej Brytanii sześć osób. We wtorek zatrzymano brata zamachowca Ismaila Abediego, a w środę czterech mężczyzn, których tożsamość nie została ujawniona. Kolejny podejrzany, mężczyzna, został zatrzymany w Nuneaton w hrabstwie Warwickshire, ponad 170 kilometrów na południe od Manchesteru.

Ponadto siły antyterrorystyczne zatrzymały w stolicy Libii Trypolisie drugiego brata zamachowca, Hashema, oraz ojca wszystkich trzech braci, Ramadana.

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca Salman Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

W środę rano polski MSZ poinformował, że wśród zabitych jest co najmniej dwoje Polaków, a jeden obywatel RP pozostaje pod opieką lekarzy.

Zamach w Manchesterze był najpoważniejszym zamachem na terenie Wielkiej Brytanii od ataków na system transportu publicznego w Londynie w lipcu 2005 roku, w których zginęły 52 osoby, w tym trzy Polki, a blisko 800 ludzi zostało rannych.

W odpowiedzi na atak brytyjska premier Theresa May poinformowała we wtorek wieczorem o podniesieniu poziomu zagrożenia terrorystycznego do najwyższego, czyli piątego, który formalnie oznacza, że kolejny atak jest nie tylko bardzo prawdopodobny, ale może dojść do niego w każdej chwili. (PAP)

O zamachu pisaliśmy w
Nowe informacje w sprawie zamachu w Manchesterze
Zwolniono kobietę zatrzymaną w związku z zamachem w Manchesterze
Dramatyczna relacja rodziców Angeliki Klis, która wraz z mężem Marcinem zginęła w zamachu w Manchesterze. „Wnuczka rozpoznała matkę po palcach”
Spójrzcie na zdjęcia z czuwania w Manchesterze. Widzicie to? Tak, sami biali. Ale pojawiło się kilku muzułmanów z transparentami żeby zrobić pokazówkę przed kamerami
Dzieje się w Wielkiej Brytanii. W odwecie za zamach w Manchesterze podpalono meczet. Tli się konflikt rasowo – religijny
Około 20 osób w stanie krytycznym po zamachu w Manchesterze. Liczba hospitalizowanych osób wzrosła z 59 do 64
Nowy bohater Anglii. Jest bezdomny. Pospieszył z pomocą ofiarom zamachu w Manchesterze [VIDEO]
Przyjechali za lepszym życiem. Zginęli w Manchesterze czekając na córki. Marcin i Angelika Klis to była normalna, polska rodzina na Wyspach [GALERIA]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here