Kolejne samozaoranie lewactwa. Śmieją się z Dudy nie znając historii zdjęcia

Autor: Armando Babani/fot. PAP
Reklama / Advertisement

Andrzej Duda to postać szczególnie memogenna, a od kilku godzin zdjęcie prezydenta jest hitem w polskim internecie. Lewactwo wyśmiewa gest podniesionych kciuków i szerokiego uśmiechu, a niektórzy nawet zarzucają Dudzie ośmieszenie kraju. Jak jednak było na prawdę?

Mimo, że zdjęcie faktycznie mogłoby wskazywać, że tylko Andrzej Duda jest rozbawiony i nie zachowuje powagi przy wspólnym zdjęciu przywódców, to sprawa ma drugie dno, które całkowicie zmienia pogląd na sprawę.

Czytaj także: Krótka rozmowa w kuluarach. Tak się poznali się prezydenci: Duda i Trump

Fotografia została wykonana bowiem nie w momencie oficjalnego pozowania, a w trakcie wchodzenia wchodzenia na podium. W czasie, gdy kolejne głowy państw wchodzą na ustalone miejsca fotoreporterzy bardzo często wykonują zdjęcia właśnie po to, aby złapać polityków w komicznej sytuacji. Historia gestu rozpoczęła swój bieg od postaci premiera Kanady Justin Trudeau. Korzystając z chwili luzu zaczął on machać do fotoreporterów, a w ślad za nim poszli kolejni przywódcy.

Kadr, który prezentowany jest w internecie jako ośmieszający Andrzeja Dudę jest zatem zaledwie wycinkiem i kompletnie nie ma znamion ośmieszania kraju. Co więcej, wśród przywódców będących na szczycie NATO, prezydent Duda bardzo sprawnie porusza się pomiędzy współtowarzyszami szczytu, żartując i uczestnicząc w nieformalnych dyskusjach.

źródło: NATO.int/Prezydent.pl/Wolność24.pl

Reklama / Advertisement