Amerykanie wymyślili sprytny sposób jak się ustrzec przed spożyciem pigułki gwałtu [VIDEO]

Flickr: Michael Boyet

Czterech studentów wpadło na genialny pomysł. Ich produkt wykrywa obecność tak zwanej „pigułki gwałtu”. Narkotyk ten to jedno z największych zagrożeń dla każdej kobiety. Nigdy nie wiadomo kto, gdzie i w jakiej sytuacji wrzuci do napoju to świństwo. Grupa amerykańskich studentów twierdzi, że opracowała recepturę lakieru do paznokci, który zmienia barwę pod wpływem substancji psychotropowej zawartej w pigułce gwałtu.

Podobno, by sprawdzić czy drink jest niebezpieczny, wystarczy zanurzyć w nim palec.

Pigułka nie ma smaku, działa niemal natychmiast, ale wykrywalna w organizmie jest zaledwie przez osiem godzin. Wywołuje senność i brak kontaktu z rzeczywistością, skutkuje amnezją. Podana niczego nieświadomej osobie może z niej uczynić ofiarę gwałtu albo rabunku.

Czytaj też: W trumnie gen. Kwiatkowskiego znaleziono szczątki 7 innych osób. „W trumnie męża były mniejsze i większe fragmenty innych ciał: części głów, dodatkowe kończyny”

Czwórka amerykańskich studentów chwali się na Facebooku, że ich lakier do paznokci pod wpływem płynu, w którym rozpuszczono pigułkę, zmieni kolor. Wiadomość wzbudziła na portalu entuzjazm.

Eksperci są jednak sceptyczni. Substancji odurzających, po których człowiek kompletnie nie wie co robi i co się z nim dzieje, jest mnóstwo.

– Laboratoria mają problemy, żeby nadążyć z badaniem składu tych substancji. Lakier do paznokci może nie wykryć wszystkiego – tłumaczy Ginesse Barrettat.

Poza tym ofiarami przestępstw na tle seksualnym i rabunkowym padają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Policja i toksykolodzy apelują więc o czujność – zwłaszcza w klubach. Ostrzegają, żeby nie spożywać żadnych napojów, które są otwarte i nie przyjmować poczęstunku od osób, których nie znamy.

Tutaj film z prezentacją lakieru przeciw pigułkom gwałtu.

Przeczytaj też: Korwin-Mikke nowym wpisem o kobietach podzielił internautki. „Krew zalewa jak się to czyta” vs „Ja również się zgadzam!”

tvp.info/Wolnośc24

2 KOMENTARZE

  1. Pewnie wymyślił to ten pierwszy z lewej , ten ,, czarniawy ” tęga głowa to widać , amerykańskie pomysły nr.1 – zawsze .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here