Jaka powinna być policja w wolnościowym państwie? Krótka definicja według wolnościowca

"Nie depcz mnie" czyli Flaga Gadsdena, jeden z symboli libertarian.
Reklama / Advertisement

Wolnościowy bloger Moraine opublikował na portalu społecznościowym swoje przemyślenia na temat jaka powinna być policja w wolnościowym państwie. Zgadzamy się z tą opinią. Wolność jest prosta, zrozumiała i korzystna dla wszystkich stron. Oczywiście poza wrogami wolności.

Zadania policji w wolnościowym państwie

W państwie wolnościowym wszystko co nie jest zakazane jest dozwolone jednak tym samym nie ma żadnego pobłażania za złamanie bardzo nielicznych zakazów. Od mandatów i grzywien które muszą być wysokie i nieuchronne za wykroczenia aż po bezwzględne więzienie za bardziej poważne przestępstwa.

Wbrew obiegowej opinii policja powinna być brutalna, bezwzględna i surowa w stosunku do osób zachowujących się agresywnie lub zagrażających bezpieczeństwu. Bandzior powinien bać się policji, tym samym czuć do funkcjonariuszy respekt. Generalnie policja powinna odpowiadać dwa razy mocniej niż robi to napastnik.

Jeśli napastnik atakuje pięściami należy użyć pałek i gazu. Jeśli atakuje nożem można strzelać z broni palnej. Jeśli strzela z broni palnej można zrobić z niego sito z karabinu maszynowego. Na pierwszym miejscu zawsze powinno być bezpieczeństwo osób niewinnych i funkcjonariuszy, a nie życie bandyty.

Każdy policjant powinien być wyposażony w kamerę i w razie użycia siły do osób zachowujących się spokojnie powinien liczyć się z wydaleniem ze służby.

W państwie wolnościowym podatki są niskie i proste. Przeznaczane są na policję, wymiar sprawiedliwości i wojsko. Tym samym policjanci powinni być sowicie wynagradzani za swoją pracę jednak muszą rozumieć, że za niewłaściwie zachowanie mogą w każdej chwili stracić pracę.

W państwie wolnościowym, z uwagi na ogromny zakres wolności granica pomiędzy łamaniem zasad musi być bardzo wyraźna. W przeciwieństwie do współczesnych państw gdzie ta granica jest rozmazana.

/moraine/

Zobacz też: Wielka Brytania wreszcie „przeciwstawia się” aktom terroryzmu. Zobacz, dlaczego oblężenie przeżywają studia tatuażu [FOTO]

Reklama / Advertisement