Biały Orzeł – komiks o polskim superbohaterze według klasycznych amerykańskich wzorców

Biały Orzeł - Pierwszy lot #1-3

Jak do tej pory polscy twórcy komiksów klasyczną dla amerykańskiego komiksu tematykę superbohaterów przedstawiali w formie parodii lub zaangażowanego komiksu patriotycznego. 100 stronicowy album „Biały Orzeł – Pierwszy lot #1-3” według scenariusza Macieja Kmiołka, narysowany przez Adama Kmiołka, i wydany przez wydawnictwo Wizuale, to komiks o superbohaterze według klasycznych amerykańskich wzorców.

Bohaterem komiksu jest superbohater „Biały orzeł” czyli 31 letni Aleks Poniatowski Były właściciel firmy z branży technologii medycznych, który po wypadku i 3 letniej śpiączce zostaje poddany terapii, dzięki która czasowo zanika jego niepełnosprawność i który przy pomoc nowoczesnych technologii może walczyć z Wiktorem Rossem (swoim kolegą z dzieciństwa, z którym stworzył firmę, i który mu tą firmę odebrał, by z chciwości czynić zło).

Firma klonuje super żołnierzy, i by przekonać do ich zakupu polską armie dokonuje pod fałszywą banderą zamachów terrorystycznych. Za złymi działaniami firmy stoi demoniczna postać z Niemiec.

Białego Orła w walce ze złem wspiera inny tajemniczy superbohater Wyklęty Rycerz (dysponujący mocą teleportacji), pomocnik o pseudonimie Houdini oraz ponętna dziennikarka -, równie atrakcyjne, acz demoniczne pomocnice ma adwersarz superbohatera.

Jan Bodakowski

Biały Orzeł – Pierwszy lot #1-3

O komiksach pisaliśmy w
Apokalipsa świętego Jana. Powieść graficzna. Czy akceptujesz taką formę ewangelizacji?