Dramatyczny moment wybuchu paniki w czasie meczu Juventus-Real. Już 1400 rannych w strefie kibica w Turynie. „Ludzie myśleli, że to wybuch bomby” [VIDEO]

Reklama / Advertisement

Do 1400 wzrosła liczba osób, które odniosły obrażenia w wyniku paniki, jaka wybuchła w sobotę w strefie kibica, zorganizowanej z okazji finału Ligi Mistrzów na placu w Turynie we Włoszech. Ten nowy bilans podano rano po całonocnej akcji niesienia pomocy.

Czytaj też: Nowa tragedia. 200 rannych w Turynie. Zawaliła się metalowa konstrukcja

Osiem osób jest poważnie rannych, w tym jedno dziecko. Wielu spośród poszkodowanych już opuściło szpitale i punkty pogotowia ratunkowego.

Do zdarzenia doszło w trakcie wspólnego oglądania transmisji z Cardiff, gdzie trwał mecz finału Ligi Mistrzów Real Madryt-Juventus Turyn. Na centralnym Piazza San Carlo zgromadziły się tysiące osób. Gdy nagle zawaliła się część metalowej konstrukcji, a ludzie usłyszeli huk, zaczęto krzyczeć o bombie. Setki osób rzuciły się do ucieczki, tratując się nawzajem.

Na placu pozostało wiele butów i torebek. Cała okolica jest zdewastowana. W turyńskich szpitalach wprowadzono nadzwyczajny stan kryzysowy w związku z masowym napływem rannych – taki sam, jaki przewiduje się w przypadku ataku terrorystycznego.

Burmistrz Turynu Chiara Appendino pisała wcześniej na Twitterze, że jest wstrząśnięta tym, co się stało.

Z kolei szef wydziału zdrowia w zarządzie miasta Antonio Saitta powiedział, że bardzo wielu rannych odniosło obrażenia z powodu leżącego wszędzie szkła. „Tego łatwo można było uniknąć” – stwierdził. Jego zdaniem winę ponoszą ci, którzy wpuścili ludzi na plac bez kontroli i pozwolili im na wniesienie szklanych butelek.

Finałowy mecz w Cardiff wygrali piłkarze Realu 4:1.(PAP)

Czytaj też: Relacje świadków zamachu: z terrorystami walczono butelkami, szklankami i krzesłami

Zobacz też: PILNE. Ataki terrorystyczne w Londynie. Samochód staranował ludzi na moście. Przechodnie zepchnięci do rzeki. Chwilę później atak trzech nożowników. Są informacje o trzecim ataku [VIDEO]

Czytaj też: 6 zabitych w terrorystycznym ataku w Londynie. „Europo, opłakuj swoje dzieci”

Czytaj też: Szefowa brytyjskiego MSW chwali policję. Przybyli w 8 minut i zastrzelili 3 terrorystów

Reklama / Advertisement