Sommer: Wojnę o kulturę czas zacząć

Czy zwrócili Państwo kiedyś uwagę, że w Polsce nie ma prawicowych bądź wolnościowych filmów? Wszystkie są albo lewackie, albo wręcz ultralewackie, nie wspominając o tych czysto komunistycznych, których także jest zatrzęsienie. Nawet jak któryś z obecnych reżyserów stara się wejść w rynek patriotyczny, jak to zrobił ostatnio Wojtek (a właściwie dlaczego nie Wojtuś?) Smarzowski ze swoim filmem „Wołyń”, to czerwona zaraza zawsze z niego wypłynie.

„Wołyń” to przecież w gruncie rzeczy drugie „Pokłosie”, głoszące tezę, że sąsiad prędzej czy później zacznie rżnąć sąsiada, a sam Wojtek ostatnio stara się udowodnić, że główna myśl, jaka mu przyświeca, to „księża na księżyc”. W dodatku w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że brał kasę na film od prawicy z odrazą. No cóż… Jak udowodniła to moja ulubienica Agnieszka Holland, pieniądz jednak śmierdzi, gdy się go już wyda.

Nie ma tu miejsca na dogłębną diagnozę tego stanu rzeczy, choć intuicyjnie domyślam się, że wynika to z bardzo sztywnej kastowości środowiska filmowego, które wyrosłe z głębokiej komuny kultywuje i toleruje tylko twórców o podobnej sobie formacji intelektualnej. I będzie ten pas transmisyjny się kręcił, dopóki ktoś go nie przerwie. Samo przerwanie oczywiście jeszcze nic nie da. Potrzeba jeszcze zmienników. Jednym z nich jest Grzegorz Braun, którego najnowszy film przedstawiamy w obecnym numerze „NCz!”. Przesłanie tego obrazu ma w sobie coś z baśni Andersena „Nowe szaty króla”.

Braun mówi to, czego nikt otwarcie nie chce przyznać – reformacja właśnie się skończyła wraz z kompletnym upadkiem reformatorskich wyznań. Ten eksperyment nie mógł się powieść, bo od początku był intelektualną uzurpacją i występkiem. Takiej tezy żaden z naszych reżyserów-lewaków oczywiście nigdy nie postawi – i to nie tylko z uwagi na ograniczenia umysłowe. Premiera filmu już na jesieni.

Ja sam z kolei w tym tygodniu przystępuję do montażu filmu „Rozstrzelać Polaków”, który – o ile oczywiście nie pojawią się zastrzeżenia formalne – zostanie wyemitowany w TVP2 11 sierpnia. To jednak tylko namiastki potrzebnej zmiany. Trzeba kręcić filmy fabularne, przedstawiać rzeczywistość w nowy, bardziej prawdziwy, a jednocześnie atrakcyjny sposób. Teraz jest właśnie czas, by udowodnić strajkującym przedstawicielom przemysłu rozrywkowego, że nie dość, iż niezwykle łatwo ich wymienić, to będzie to w dodatku z korzyścią dla jakości i atrakcyjności przekazu.

Sam też rozpocząłem prace nad scenariuszem filmu fabularnego „Jedwabne – prawdziwa historia”, odkłamującym twórczość Grossa i Pasikowskiego. I czekam oczywiście na fabularny debiut Brauna…

A na koniec chciałbym przypomnieć, że jak zwykle od bieżącego numeru wchodzimy w wakacyjny tryb podwójny, który będzie trwał aż do września. Oraz pochwalić się wynikami naszego portalu wolnosc24.pl. W maju zanotowaliśmy ponad 7,5 miliona odsłon, które pochodziły od ponad 2 milionów unikalnych użytkowników. I to wszystko w siódmym dopiero miesiącu naszej działalności! Zaczynam marzyć o 20 milionach odsłon na koniec roku. Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję. Bądźcie zawsze z nami!

45 KOMENTARZE

 1. No to czekamy na film prawiczków o wrednym Piłsudskim który pokonał Rosjan w 1920 przez co Polacy mieli wyższe podatki w II RP niż w ZSRS za Stalina.

  • W Finlandii – filmik: znak STOP ręką;
   W Szwecji, gdy raczą się piosenką,
   Żółta opaska; nad Sekwaną
   Kwiatki codziennie świeże rano
   Oraz rysunki kwiatków, świeczki…
   Rysunki (jak z kawałów Mleczki)
   Też są już trendy nad Tamizą:
   Pszczółki – lecz takie, co nie gryzą! –
   Jako tatuaż… Tak genialnie
   Broni Europa się, aż walnie
   Znowu gdzieś bomba, lub zabije
   Znów ciężarówka (sama?), szyje
   Poderżną ludziom, zgwałcą innych,
   Podpalą auta (nie ma winnych!),
   Zniszczą, zaśmiecą i z…ają,
   I tak nas poubogacają.

   • A w Rosji mordowanie chrześcijan na Ukrainie. Putin zabił 3000 chrześcijan na Ukrainie, 3 razy więćej niż państwo islamskie w UE

  • Portal jest już niemal kompletny – dorobił się nawet własnego, jedynego w swoim rodzaju trolla internetowego w postaci Ali Wilk.

 2. No i może jakiś film o tym jak w XIX wieku umierało 15% dzieci? To byłby hit na pewno wszyscy zatęskniliby za tym XIX-wiecznym rajem bez szczepionek i lewaków z Big Pharmy

 3. Kolejny temat na film – jak Adolf Hitler między 1 i 30 wrzesnia 1939 obniżył podatki milionom Polaków. Przecież wg prawiczków podatki w III Rzeszy były niższe niż w II RP i UE.

 4. Kolejny temat – Jedwabne jako heroiczna walka Białych Słowian z multi-kulti i zbrodniczą ideologią gender. Palenie żydowskich dzieci w stodole jako wzorzec dla młodych endeków.

 5. Kolejny temat – boom gospodarczy w Polsce pod rządami Hitlera gdy były podatki niższe niż w II RP i UE. Plus rozstrzeliwanie lewaków z AK przez bohaterskich SSmanów broniących Naród Polski przed wysokimi podatkami które chciała wprowadzić Armia Krajowa.

 6. Kolejny temat – zamykanie w skrzyniach jako doskonała metoda wychowywania dzieci niepełnosprawnych. A już na pewno lepsza niż ohydne lewackie klasy integracyjne.

 7. Janko Muzykant jako przewaga Wolnego Rynku w XIX wieku nad ohydnymi państwowymi szkołami muzycznymi w XX i XXI wieku które wykształciły nam Dodę, Marinę Łuczenko, Sylwię Grzeszczak i Rafała Blechacza.

 8. Antek Bolesława Prusa i Rozalka w piecu ze zdrowaśkami – przewaga XIX wiecznej wolnorynkowej medycyny nad ohydnymi lewackimi szczepionkami i antybiotykami produkowanymi przez lewaków z Big Pharmy.

 9. Jako przykład zakłamywania historii podam film „Wojenne Dziewczyny”. Tylko pozornie jest to film o IIWŚ i o ruchu oporu polskiego podziemia. W praktyce jest to film z kategorii gender i feminizm z IIWŚ nie mający NIC WSPÓLNEGO.

  Przede wszystkim kobiety w ruchu oporu miały funkcje pomocnicze, nie brały udziału w bezpośrednich walkach (poza całkowicie ekstremalnymi sytuacjami np w trakcie Powstania Warszawskiego, ale i w to wątpię). Ich rolą było przemycanie różnych materiałów, informacji, zdobywanie informacji od wroga poprzez seks, służba ratownicza w trakcie Powstania itp.

  Tak samo przedstawianie Niemców jest całkowitą bzdurą. Z filmu wyłania się świat zboczeńców, pedałów, kretynów itp. (ciekawe, że oficjalnie homoseksualizm jest promowany, ale gdy trzeba dokopać Niemcom, to używa się go jako sposobu na poniżenie wroga. Jak lewactwo to potrafi pogodzić, to nie wiem).

  Feministyczny przekaz filmu jest oczywisty: kobiety są „takie same, a nawet lepsze, niż mężczyźni” i przede wszystkim samodzielne. Tak samo mogą odpowiadać karnie w czasie wojny (sąd polowy) itp.

  Filmów nie oglądałem, widziałem jedynie przypadkowe fragmenty, ale poczytałem trochę opisów w internecie. Myślę, że się nie mylę w mojej ocenie tego serialu.

  W czasie wojny nie chciałbym, żeby polskie kobiety walczyły. Ich życie jest zbyt cenne dla narodu. Od walki są mężczyźni. Nawet, jeżeli zginie połowa populacji mężczyzn, to naród przetrwa. Jeżeli zginie 10 procent kobiet, to naród ulegnie degradacji. Dlatego uważam, ze propagowanie takich debilizmów jest szkodliwe i jest realizowane nie jako produkcja patriotyczna, ale genderowo-feministyczna.

 10. Za późno. A stare filmy wojenne tzw. komunistyczne są wartościowsze od Wojennych Dziewczyn czy też Czasu Honoru.
  Film o Jedwabnem, również nie będzie filmem prawicowym, tylko dlatego, że dotyka tego epizodu historii.
  A Wołyń to arcydzieło przy innych filmach III RP. Widać to, gdy porównamy go do prostackiego Roja.
  Czepiać się Smarzowskiego, że ma talent? A Banderowcy rżnąc Polaków, nie patrzli na przkeonania. Czy socjalista, czy prawicowiec. ten portal zaś promuje różnych wielbicieli pogorobwców Banderowców, jak Iwana Banderowskiego czy drugiego przygłupa Tomaszewskiego. Zacznijcie od siebie, towarzyszu Sommer. Nie pozwalajcie kaleczyć języka polskiego. Przyzwalając na to, pokazujecie Wasz stosunek do polskości. A tutaj analfabaeci robią za pisarczyków.

 11. To jednak dobry pomysł z tolerowaniem tej @Ali Wilk na portalu. Najlepszym sposobem kompromitacji lewaków jest pozwolenie im na swobodę wypowiedzi.. Lewak (lewizda) zawsze wyjdzie na idiotę (idiotkę).

 12. Może uściślę. Redaktor Sommer chciałby zacząć walkę o kolturyę, tolerując analfabetów jako redachtorków. Sierakowski na takich antypolski obciach sobie chyba jednak nie pozwala (czasem tam zaglądam).

 13. Panie Sommer, gratuluję „wejść” i „kliknięć”. Jednak bez adblocka nie da się korzystać z waszego (waszego!) portalu.
  Dochodzi tolerowanie chorych psychicznie, jak ten „alawilk” i publikację tekstów pisanych przez „analfabetów”.
  Wchodzę i klikam z przyzwyczajenia, ale moja cierpliwość się kończy.

 14. Walka o kulturę będzie tak zażarta, że w końcu każdy na dźwięk słowa „kultura” będzie odbezpieczał rewolwer …

 15. ala wilk. Dlaczego Twoje argumenty przeciw prawicy kończą się na odwołaniu do aborcji, ludzi poszkodowanych w strzelaninach, wypadkach itp? Ogólnie rzecz ujmując koncentrujesz się i stawiasz jako najwyższą wartość życie, co jest nieprawdą. Jest mnóstwo logicznych argumentów przemawiających za moją racją, np. ludzie w czasie powstań walczyli i umierali za wolność, a nie za możliwość życia. Oczywiście wartości takie jak Bóg, honor, ojczyzna, rodzina, własność i wiele innych również stoją wyżej od życia, ale nie oczekuję, że to zrozumiesz.

 16. Kontrrewolucję czas zacząć! Gratuluję rozwoju portalu i życzę dalszego – jest tu jeszcze wiele do poprawienia o czym pisali przedmówcy.

 17. Oj, a nie wystarczy przypadkiem zlikwidować tego całego PISF-u, czy jak się ta cholera nazywa??? Film to biznes – nikt nie wyskoczy z prywatnej kasiory na jakowyś lewacki gniot gdyż najzwyczajniej się nie sprzeda i problem rozwiąże jak zwykle rynek – przecież lewicowość to choroba, a na chory film nikt normalny biletu nie kupi.
  A trolami szanowni państwo się nie przejmujecie – to dobry znak – portal został dostrzeżony:):):):)

  • a po co? Pisze jakies zeczy bezsensu bo nic nie kuma niby w temacie, i kogo to przekonuje? Niech se pisze to debil jest jakis, albo ktos mu beceluje.

 18. tak zwana „kulture” wciskają nam na sile i wmawiają ze jest nam potrzebna bo bez niej zginiemy chyba!!! to kit dla całej zgraji pasozytow na naszym grzbiecie! kulture tworzymy my, codzien podczas naszego zycia a wyimaginowana nie jest nam potrzebna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here