Szwecja skapitulowała przed islamem. Odwołują święto narodowe bo muzułmanie mają Ramadan

Szwecja po raz kolejny wywiesza białą flagę w walce z radykalnym islamem. By nie denerwować muzułmanów, przenoszą swoje narodowe święto na inny termin. Wszystko przez to, że 6 czerwca przypada jedno ze szwedzkich świąt narodowych, co w bieżącym roku zbiegło się z muzułmańskim ramadanem. A jak wiadomo muzułmańskie święto, jest ważniejsze od szwedzkiego w Szwecji…

Z tego powodu konsulat szwedzki w Jerozolimie postanowił przenieść obchody narodowej uroczystości.

Wydarzenie to miało miejsce w Ramallah, obszarze objętym kontrolą palestyńską. Decyzja przyciągnęła wiele uwagi w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na facebookowym profilu konsulatu, gdzie wiele komentarzy jest wyżej wspomnianej decyzji nieprzychylnych.

Czytaj też: Atak na pracownicę żłobka w Londynie. Napastniczki dźgnęły ją nożem i krzyczały „Allah cię dopadnie”!

Chodzi o Święto Narodowe Szwecji, dawniej znane jako Dzień Flagi, które upamiętnia dwa ważne wydarzenia w historii kraju.

W roku 1523 Szwecja odzyskała niepodległość poprzez zerwanie unii kalmarskiej, a Gustaw I Waza został ogłoszony królem państwa. W 1809 roku uchwalono z kolei konstytucję, która obowiązywała aż do wejścia w życie ustawy z roku 1974.

Od 2005 roku święto jest dniem wolnym od pracy, co przyczyniło się do zwiększenia jego popularności wśród Szwedów.

Przeczytaj też: Morawiecki oszalał! Chce wprowadzić podatek 75% za wypłatę odkładanych przez Polaków pieniędzy

speisa.com/ Wolność24

25 KOMENTARZE

 1. Kiedyś będziemy opowiadać dzieciom, że było takie państwo jak Szwecja. Cóż – brak woli walki w narodzie. Tak kończą kraje rządzone przez ideologów i filozofów. Gdyby zamiast nich postawić mężów stanu – deportacjom i karom więzienia nie byłoby końca.

  • Jeszcze pare lat takich rzadow (zachodnioeuropejskich ewentualnie gdy PO wroci do wladzy) a kiedys bedziemy opowiadac dzieciom ze byly takie swieta jak Boze Narodzenie i Wielkanoc. To oczywiscie pod warunkiem, ze wladze kalifatow nam na to pozwola.

   • Pomijając problemy z islamem w Europie, święta katolickie w Polsce to od dawna wielkie festyny konsumpcji. Ewentualnie niektórych tradycji, z religią nie mają wiele wspólnego. tak samo komunie z limuzynami.

  • Tak kończą państwa rządzone przez lewaków. Socjaldemokraci i Zieloni w Szwecji wykończą rdzennych białych obywateli zastępując ich beżowo-śniado-czarną populacją z Trzeciego Świata wyznającą islam.

 2. Ale bzdury co wy palicie w tym zakłamanym portalu,mieszkam w Szwecji i każdy świąteczny dzień jest tak jak był,i nikt tu nie myśli że jakis Ramadan mają ciaploki.Poprostu wolny płatny dzień i tyle.

 3. Jak mistrzowsko zmanipulowany artykul. Sprawa dotyczy amasady Szwecji w Palestynie w miesjcowosci Ramalla. Zakladajac ze abmasda to terytorium Szwecji zdanie :” A jak wiadomo muzułmańskie święto, jest ważniejsze od szwedzkiego w Szwecji…” moze byc prawdziwe. Ale po co pisac prosto i przejrzyscie lepiej narobic halasu i siac strach wsrod czytelnikow.

  • prawda ,trzeba przeczytac dokladnie to sie dzieje nie w szwecji a w palestynie i tam palestyna ma pierwszenstwo wiec tak samo musza sie zachowac muzulmanie w obcym kraju tylko ze oni nie chca przestrzegac naszych obyczajow,ale afere ktos chce zrobic tym artykulem i popieram twoja odpowiedz.

 4. hahahahaha… poważnie? Ludzie czytają to i wierzą? To ładnie się porobiło w tym kraju. W naszych czasach ignorancja jest kwestią wyboru osobistego.

 5. Ale wierutne bzdury. Ramadan w tym roku przypada od wieczora w piątek 26 maja do wieczora w sobotę 24 czerwca. Jak wynika z wpisów na Facebooku Ambasady Szwecji w Jerozolimie imprezę z okazji święta przypadającego na 6 czerwca mieli 2 czerwca. Raczej nie przełożyli ze względu na ramadan, tym bardziej, że dla muzułmanów piątek jest świąteczny. Sprawdzać u źródła: https://www.facebook.com/SwedeninJERU/

 6. Ale głupoty tu wypisujecie, co to za tania propaganda ?? We wtorek 6.6 miałam wolny dzień z pracy i wszyscy obchodzili święto narodowe Szwecji jak co roku . Po co siejecie taki bezsensowny ferment?Kim wy jesteście?

 7. O to przecież im chodzi uważacie na kolana przed muzeumanami. Dajecie się szmacic. Chcą ramadan to niech go Mają u siebie lub nie narzucają swojej Religii innym, to oni zagościły w tym kraju a Szwedzi są u siebie

 8. Tekst w stylu ‚Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.”
  Bo komu się chce poczytać coś więcej niż pogrubiony tekst…

 9. Co za bzdury tu piszecie. Nie Szwecja skapitulowała, tylko zmieniła datę obchodów na zewnątrz w na terenie Autonomii Palestyńskiej.
  Zmieniła dlatego, że w czasie ramadanu muzułmanie nie mogą bawić się oraz muszą pościć od wschodu do zachodu słońca.
  Pana Śniarowskiego chcę uświadomić, że konsulat jest w Jerozolimie a tzw. wydarzenie miało miejsce w Ramallah, bo tam urządzono tego dnia (czyli w maju) obchody. Oczywiście teraz w 06 czerwca święto też obchodzono, tylko w gronie dyplomatów i innych niemuzułmanów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here