Prof. Guz: „Gazeta Wyborcza jest na terenie Polski głównym partnerem ideologii neomarksizmu, względnie neokomunizmu światowego”

ks prof Guz vs Wyborcza (fot Jan Bodakowski)

W swoim artykule „Manipulacje prawdą” który ukazał się na łamach „Naszego Dziennika” ksiądz profesor Tadeusz Guz opisał jak media „Gazety Wyborczej” kreują kłamstwa, opierając się na tym jak on sam jest szkalowany przez media z Czerskiej, opisujące rzekome treści jego wykładu wygłoszonego na konferencji naukowej w Toruniu.

Według „Gazety Wyborczej” ksiądz profesor Guz miał stwierdzić, że ekolodzy to naziści.

W rzeczywistości naukowiec nie mówił o ekologach, a „o „ideologach” i „ideologii” podszywających się chytrze pod prawdziwych ekologów”, oszustach, których celem jest „deformowanie umysłów i charakterów wielu ludzi w kwestii ich właściwego, tzn. zgodnego z prawdą, stosunku do przyrody”.

Odmiennie od stwierdzeń „Gazety Wyborczej” ksiądz profesor nie mówił o ekologi tylko o „ideologii ekologizmu, jako zielonego, ateistycznego, materialistycznego i nihilistycznego neokomunizmu, [w której] dokonywana jest radykalna negacja Boga, jako Stworzyciela Polski, Polaków i Polek, zwierząt i roślin”

Zdaniem księdza profesora publicystyka „Gazety Wyborczej” kolejny raz pokazuje, że Adam Michnik „od lat 80. XX wieku, kiedy rzekomo przechodził na stronę „Solidarności”” jest reprezentantem „ateistycznego, materialistycznego i nihilistycznego neokomunizmu”.

Zdaniem księdza profesora „Gazeta Wyborcza” „jest na terenie Polski głównym partnerem ideologii neomarksizmu, względnie neokomunizmu światowego, w procesie neokomunizacji Rzeczypospolitej Polskiej oraz rozprawy z Kościołem Katolickim i Narodem Polskim, a oczywiście po drodze z nauką polską, mediami polskimi, gospodarką polską, handlem w Polsce”

Przykładem surrealistycznego ale typowego kłamstwa Gazety Wyborczej, żerującej na słowach nacechowanych emocjonalnie, jest stwierdzenie, że „z największą agresją o ekologach wypowiadał się ks. prof. Tadeusz Guz”. Kto słyszał kiedykolwiek księdza profesora to wie, że agresja mu jest całkowicie obca (przyznam, że pozbawiona wszelkiej agresji prawdziwa narracja księdza profesora mnie osobiście denerwuje).

Typowym mechanizmem środowiska „Gazety Wyborczej” jest to, że na podstawie kłamliwych pomówień stawia ona żądania wykluczenia z debaty publicznej swoich ideowych przeciwników – tak też się stało i wypadku księdza profesora, środowisko Gazety Wyborczej domaga odebrania mu możliwości pracy akademickiej.

Klasycznym schematem jest to, że środowisko Gazety Wyborczej swoje ataki na przeciwników politycznych i ideowych powtarza wielokrotnie aż do skutku, nie zważając, że poprzednie ataki skompromitowały się licznymi udowodnionymi kłamstwami.

W maju ksiądz profesor był przez środowisko „Gazety Wyborczej” atakowany za swoje krytyczne wypowiedzi pod adresem Lutra – badania księdza profesora Guza nad pismami Lutra okazały się bardzo niewygodne dla posoborowych ekumenistów chcących ukryć sprzeczność nauk Lutra z katolicyzmem (Luter między innymi domagał się „aby św. Piotra i jego następców nazywać „antychrystami”, „kardynałom poobcinać języki…”, „podpalić Synagogi”, „ograbić Żydów ze złota, srebra i wszelkiej majętności”).

Jan Bodakowski

O sprawie pisaliśmy w
Zasłużona historyk Lucyna Kulińska broni ks prof. Guza prześladowanego przez KUL za walkę z narracją neomarksistowską ekologów

8 KOMENTARZE

 1. „ateistycznego, materialistycznego i nihilistycznego neokomunizmu”
  Profesor ma rację, w tym kierunku to idzie. Pozostaje pytaniem czy jest w stanie wykazać wyższość światopoglądu tradycyjnego, wyznaniowego? Jako człowiek ma oczywiście prawo tak uważać jednakże wydaje się, że ma ambicje zatrzymać pochód „„ateistycznego, materialistycznego….”. Tu niestety niespodzianka, nie da się. Rozwój społeczny można zatrzymać na chwilę lecz nie da się na stałe. Zatrzymanie spowoduje napięcia, które z czasem wybuchną być może w ruchu rewolucyjnym, gwałtownym. To co z punktu widzenia profesora jest deformacją jest wyłącznie wynikiem posiadania określonego światopoglądu. Wiem oczywiście, że w tym momencie prezentuję obraz relatywny a profesor bezwzględny i to tylko po Jego stronie stoi „dobro”. Pytanie kto ma to ocenić? Reprezentanci światopoglądu bezwzględnego, wyznaniowego czy „ateistycznego…”. Jeżeli profesor zna odpowiedź to ja więcej pytań nie mam.

 2. Do Adama Michnika

  Nie chodzi o to, Redaktorze,
  Że się wciąż jąkasz; nic nie zmienia,
  Gdy epitetów też dołożę
  Na temat Twego uzębienia.

  Nie chodzi o to, że duraczysz
  Polaków; ani że gosposię
  Zaplemniać ukraińską raczysz;
  Nie chodzi o to, żeś jest prosię.

  Chodzi mi o to, że gdy brata
  Ktoś prosi, byś pozdrowił swego,
  Ty go nazywasz …chamem! Świata
  Porządek nowy to… dlaczego?

  Odpowiedz, czemu nie dziękujesz,
  Gdy ktoś pozdrawia Twą rodzinę?
  Czy, Nieomylny nie żałujesz?…
  Raz przeproś, uznaj swoją winę!

  Lub uzasadnij, czemu chamem
  Nazwałeś kogoś, kto był grzeczny?
  Adamie (jeśliś jest Adamem)
  Zakończ swój wywód niedorzeczny

  O tym, że cały świat jest szary
  I nie ma czerni, ani bieli.
  Michniku (jeśliś jest nim) stary
  Jest film… i wszyscy go widzieli!

  Skąd ta nerwowość? Pozdrowienia
  Dla brata były kulturalne.
  Mędrzec pozdrowień nie docenia…?
  (Nazwanie chamem jest karalne!)

  Kto chamem jest, to mówiąc szczerze
  Na filmie widać czarno-biało…
  Polaków, (jeśliś jest!) SZECHTERZE
  Na szaro zrobić się nie dało.

 3. Jakiego komunizmu? Przecież lewacka UE jest przeciwieństwem komunizmu,
  W komunistycznym PRLu i ZSRS były niższe podatki niż w UE i nie było parad gejów.

 4. Tu akurat nie współczuje wielkiemu profesorowi,zbiera to co zasiał.
  dokładnie to samo robi przez lata w stosunku do Lutra,zaszczepia w ludziach nienawiśc do niego.
  tak by to sie układało: parafraza fragm.artykułu powyżej:
  Niestety, prof Guz Guz-dokonał własnej „twórczej interpretacji” wypowiedzi wybitnego dr teologii Marcina Lutra , i przypisał mu stwierdzenia, które nigdy nie padły. W ten sposób powstało medialne wrażenie, że Luter obraził rzym-katolików a protestantyzm określił jako „odmianę lewactwa” – co jest oczywistą manipulacją i do czego GW czytaj ks prof Guz już nas dawno przyzwyczaił.
  http://kompromitacje.blogspot.com/2014/01/tadeusz-guz-zmysla-cytaty.html i inne
  Księże Guzie,a fe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here