Ukraińcy katowali kobiety w Warszawie. Gwałcili je, bili i grozili nożem. Zostali aresztowani

Policja złapała dwóch Ukraińców, którzy gwałcili i bili kobiety na Woli/ foto:KSP

Nawet 12 lat więzienia grozi dwóm Ukraińcom, którzy przez ostatnie tygodnie napastowali mieszkanki warszawskiej Woli. Mężczyźni zaatakowali cztery kobiety. Kobiety były okradane i bite. Jedna z nich został zgwałcona. Grozili ofiarom nożem.

Poszkodowane kobiety zgłosiły się na komendę na Woli i opowiedziały funkcjonariuszom o napaściach. Dwie z nich zostały pobite i okradzione. W trzecim przypadku napastnicy przyłożyli nóż do gardła kobiety. Czwarta kobieta została przez tych bandytów zgwałcona.

Czytaj też: Migalski oszalał! Uważa, że nie ma związku między zamachami a falą imigrantów. Internauci są bezlitośni

Do pierwszego napadu doszło w połowie kwietnia. Do kolejnych pod koniec maja i na początku czerwca. Ukraińcy zawsze napadali późnym wieczorem.

– Przytrzymywali za ręce, przyduszali, przewracali na ziemię, po czym żądali wydania wartościowych rzeczy, w tym pieniędzy – mówi podkom. Marta Sulowska z komendy policji na Woli. Mężczyźni kradli pieniądze, telefony komórkowe i biżuterię.

Sprawcy napadali na kobiety w godzinach wieczornych, stosowali wobec nich przemoc, przytrzymywali za ręce, przyduszali, przewracali na ziemię po czym  żądali wydania wartościowych rzeczy, w tym  pieniędzy. Łupem padały telefony komórkowe i złota biżuteria.

Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy napadali na pokrzywdzone, przy użyciu przemocy żądali wydania wartościowych rzeczy oraz pieniędzy. Policjanci odzyskali część łupu pochodzącego z przestępstw. 29 i 25-latek po usłyszeniu pięciu zarzutów trafili do aresztu na trzy miesiące.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanych i zatrzymali ich na terenie Śródmieścia. 25 i 29-letni obywatele Ukrainy usłyszeli pięć zarzutów. Grozi im do 12 lat więzienia.

Oby ci bandyci dostali jak najwyższą karę.

Przeczytaj też: Eli Barbur: „Angole chcieli to mają… – spirala przemocy w Londynie jak kiedyś w Belfaście…”

Komenda Sołeczna Policji/ Wolność24