Michalkiewicz pisze list otwarty do Bodnara: „Słuchaj Synu. Synu – z intencji okazania Ci pogardy”

Adam Bodnar / Stanisław Michalkiewicz.

Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski – ta skandaliczna wypowiedź Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, na antenie TVP Info jest wszystkim doskonale znana. 

Bondar został poproszony o skomentowanie artykułu opublikowanego w lewicowym niemieckim dzienniku „Frankfurter Rundschau”. Chodziło m.in. o opinię dziennika, że słowa premier Beaty Szydło wypowiedziane w Auschwitz oznaczały, że Polska chce przedstawić holokaust jako „czysto niemiecką zbrodnię, w której Polska nie miała udziału”.

Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym, o czym mówię z ubolewaniem, także naród polski – stwierdził Rzecznik Praw Obywatelskich.

Czytaj więcej: „Naród polski brał czynny udział w holokauście. A operacja „Wisła” była zbrodnią przeciw ludzkości”. Skandaliczne wypowiedzi rzecznika praw obywatelskich

Do tych słów odniósł się także Stanisław Michalkiewicz, który napisał w tej sprawie list otwarty do Adama Bodnara:

Słuchaj Synu!

Przez uprzejmość nie będę już precyzował – jaki Synu – chociaż nie zamierzam ukrywać, że ta intytulacja wynika nie tylko z różnicy wieku między nami, ale również, a może nawet przede wszystkim – z intencji okazania Ci pogardy z powodu wypowiedzi, iż „musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski”.

Wypowiedź ta dowodzi, że nie wiesz, co to jest naród. Wprawdzie z Twego życiorysu wynika, że jesteś wypustnikiem (celowo nie używam słowa „absolwent”, tylko jego rosyjskiego odpowiednika: „wypustnik”, które, jak sądzę, znacznie lepiej Cię charakteryzuje) rozmaitych uczelni, ale najwyraźniej nie przykładałeś się do nauki. Tacy niedoukowie są plagą naszego nieszczęśliwego kraju, zwłaszcza gdy są osadzani na różnych, nawet operetkowych posadach, jak Twoja.

Tedy kierując się chrześcijańskim obowiązkiem, nakazującym „nieumiejętnych nauczać” (zob. Katechizm Kościoła katolickiego – uczynki miłosierne co do duszy), uprzejmie Ci wyjaśniam, że naród to wspólnota etniczna, która zorganizowała się politycznie. Tym właśnie różni się on od narodowości, która ma wprawdzie wspólny język, historię, obyczaje, religię – ale nie zorganizowała się politycznie, to znaczy – nie wytworzyła hierarchii, czyli szlachty, dzięki której staje się narodem.

Taka ewolucja wynika z rozwoju dziejowego, ale zdarzają się też przypadki uwstecznienia narodu do poziomu narodowości – jak to stało się w przypadku Czechów po bitwie pod Białą Górą w 1620 roku – i dopiero w wieku XIX doszło do odrodzenia narodowości czeskiej, jako narodu. W świetle tego wyjaśnienia widoczna jest w całej rozciągłości fałszywość Twego twierdzenia, jakoby w realizowaniu holokaustu uczestniczył także „naród polski”.

Naród Polski w okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej był politycznie zorganizowany w państwo, które w żaden sposób, nie uczestniczyło w holokauście. Nawet polskie instytucje pozarządowe, które oficjalnie działały w Generalnym Gubernatorstwie w postaci Polskiego Czerwonego Krzyża i Rady Głównej Opiekuńczej również w jakiejkolwiek formie nie uczestniczyły w realizowaniu niemieckiego programu „ostatecznego rozwiązania”.

Przeciwnie – gdybyś przeczytał wspomnienia Adama hr. Ronikiera (ale co tam marzyć o tym!), będącego w okresie okupacji niemieckiej prezesem RGO, to wiedziałbyś, że RGO współpracowała w niesieniu pomocy humanitarnej z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce, a nawet z delegacjami Żydów amerykańskich – oczywiście do czasu wypowiedzenia przez Rzeszę Niemiecką wojny Stanom Zjednoczonym.

Ale Ty o tym wszystkim najwyraźniej nie wiedziałeś i dlatego wygłosiłeś opinię, wpisującą się w skoordynowane polityki historyczne: niemiecką, której celem jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową, a przynajmniej – rozmywanie tej odpowiedzialności – oraz żydowską, które celem jest przerzucanie tej odpowiedzialności na winowajcę zastępczego, by podtrzymać możliwość materialnego eksploatowania holokaustu.

Podobne opinie wygłaszają przedstawiciele piątej kolumny w Polsce; rozmaici folksdojcze i skorumpowani łajdacy, uczestniczący w realizowaniu w Polsce tzw. „pedagogiki wstydu”, której celem jest wzbudzenie w Polakach poczucia winy wobec Żydów, by w ten sposób doprowadzić nasz naród do stanu bezbronności. Uprzejmie zakładam, że Twoja opinia nie wynikała z podłości, tylko z ignorancji – ale w takim razie nie ulega wątpliwości, że jesteś głupszy, niż nawet przewiduje ustawa określająca warunki na zajmowaną przez Ciebie, operetkową posadę.

W tej sytuacji chyba sam rozumiesz, że żadne „przeprosiny” nie wystarczą, że powinieneś niezwłocznie podać się do dymisji, a ze swoim życiem postąpić, jak przystało na człowieka honoru. Oczekuję tego od Ciebie jako obywatel polski – a myślę, że nie jestem w tym oczekiwaniu odosobniony – który ma interes prawny w tym, by ktoś taki, jak Ty, ani go nigdzie nie reprezentował, ani też nie był rzecznikiem jego praw. Łączę stosowne wyrazy.

Źródła: magnapolonia.org/Wolnosc24.pl

39 KOMENTARZE

  • kmiocie wypowiadaj się za siebie jak przystało każdemu porządnemu człowiekowi . Ten stary oszołomiony dziad MICHALKIEWICZ od lat jest podnóżkiem TADZIKA i to jest moje zdanie.

   • Chlopie moge cie przyrownac tylko do tego co kon nosi pod brzuchem ale wlasciwie befzie to tylko obraza dla konia i wyglafa na to ze tyl ciebie nie mozna przrownac do niczego DE BILU

 1. Oświadczenie nt. skutków oświadczenia wypustnika Bodnara

  Oświadczam: klioes (pislamistą zwany)
  Jeśli rzeczniku (Ty niedorzeczniku!)
  Nie złożysz zaraz ze stołka dymisji
  (I nie przeprosisz, ch…u zafajdany!),
  To, gdyby przyszło Ci kiedyś do styku,
  Ze mną…. PRZYSIĘGAM nie unikniesz scysji!!!

  Koledzy! Czy każdy z Was gotów jest złożyć i WYKONAĆ podobne oświadczenie?!

 2. Pan Stanisław ostatnio zaczął walić z grubej rury. I słusznie, wielkochamstwo nie zasługuje na subtelniejszą publicystykę. Również dlatego, że nie ma zdolności honorowej – takich nie wyzywało się na pojedynek tylko wysyłało lokajów, żeby oćwiczyli delikwenta batem.

 3. Pan STANISŁAW , dobrze napisał , tylko – jaki to ma sens ? Czosnkowa ” część Polski , której wyrazicielem jest czosnek Bodnar – co widać – choćby po fizjonomii , swoje myśli . Jak ,,goje ” mają prawo sprzeciwiać się ,, narodowi wybranemu ” i ,, specjalnej kaście ” – prawniczej !!! .

 4. Widać, że wiek wpływa na rozum.. wypowiedź Rzecznika istotnie była niefortunna, niemniej fakt przeprosin i zrozumienia własnej błędnej wypowiedzi nie musi być powodem do rezygnacji ze stanowiska. Czemu nie podają się do honorowej dymisji choćby szefowie resortu spraw wewnętrznych po zakatowaniu niewinnego chłopaka na komisariacie, czy szef MON za bezpodstawne zrywane przetargów i oskarżenia innych Państw (bez dowodów) o sprzedawanie czy kupowanie okrętów za 1$. Zamiast skupiać się na rzeczach istotnych i bieżących z punktu widzenia obywateli cały czas odwraca się ich uwagę w kontekst historyczny..część nieświadomej masy może i to kupi, ale nie wszyscy. Pozdrawiam

  • Na tęczowy parasol

   Obywatelu Rzeczypospolitej!
   Siądź pod mym płótnem i odpocznij, i tej
   Wysłuchaj mowy: przyrzekam ja Tobie,
   Nie dojży Cię tu Kościół, a płcie obie
   Rozszczepią każda się tak, jak promienie
   W pryzmacie… Stąd są moje barwne cienie.
   Tu zawżdy wiatry z Europy wiewają.
   Palikot i Grodzka Pierdonia ruchają.
   Z Manchesteru lecą malowane pszczoły.
   Świeczek i kredek pełne stoją stoły.
   Ja cichym szumem sprawić umiem snadnie,
   Że wnet kultura łacińska upadnie.
   A każdy białas pogrążon w sen słodki,
   Kiedy półnagie wyskoczą idiotki,
   O jakieś swoje lewe walcząc prawa,
   Z mózgiem wypranym będzie bił im brawa.
   Jabłek nie rodzę wprawdzie… Pan mój kładzie
   Dziś te metody, bo w edeńskim sadzie
   Nie wszystko Jemu całkiem się udało!
   Tęcza ma siedem, a u mnie za mało
   O jedną barwę jest przymierza znaku…

   *

   Oj, znów ten orzeł! Precz paskudny ptaku!
   Białas w koronie boleśnie mnie dziobie,
   Szarpie, rozrywa i w postępu dobie
   Wciąż mój lans tępi! Księża w szkołach! I.P.
   N! Kochanowski! (On miał być na lipę…)

  • cytat z Nowego Dyzmy (mniej wiecej tak to bylo):
   „Polak dzielnie tkwi na posterenku do konca i nigdy nie podaje sie do dymisji” 🙂

   • Swoje chwalicie, cudzego nie znacie!

    Konkurs na rekord trwa glupoty:
    Czyj leb to bardziej pusty baniak?
    Padaja coraz wyzsze noty!
    Polska, glos radnej Uli Janiak
    Pozwala wygrac nam nareszcie:
    „Polki, wy w hidzab sie ubierzcie!“

    Brawo! Ach, brawo pani Ulu!
    Jestesmy dumni: juz Europa
    Stala sie w Lodzi az do bolu.
    Wzrosla glupoty srednia stopa!
    Sily postepu pra do przodu;
    Zaglada zbliza sie narodu!

    Pochwalic mozna sie w Brukseli!
    Jest czym, z cytatow zlota czcionka.
    Ach, takiej glupiej nie widzieli!…
    Niecalkiem jednak… Ktos sie blaka
    Po Francji; bardziej to dziewczyna
    Glupia! …Nikola Walentyna.

    Swoje chwalicie, a cudzego
    Nie znacie! Polska dalej w tyle!…
    Nikt u nas nie napisal tego:
    „Białe kobiety! Znajcie chwile,
    Niech spoleczenstwo sie rozleci!
    Macie nie rodzic bialych dzieci!

    Biale kobiety! Trzeba biale
    Ciaze przerywac! Czas i srodki
    Na kolorowych oddac cale!”
    WSPANIALE!!! Oto glos idiotki
    Przy ktorej pani Uli Janiak
    Calkiem sie pelny zdaje baniak…

  • @ Obywatel RP:
   „Czemu nie podają się do honorowej dymisji choćby szefowie resortu spraw wewnętrznych po zakatowaniu”
   Dlatego, ze uwazaja, ze zasieg odpowiedzialnosci za bledy podwladnych jest mniejszy i konczy sie gdzies nizej. A w tym przypadku, to sam pan rzecznik odpowiada za swoje slowa

 5. Bodnar nie reprezentuje Polskich interesów, więc nie powinien piastować takiego stanowiska, ale w demokracji wszystko jest możliwe i nieważne czy to jest demokracja ludowa czy parlamentarna.

 6. Ja jebię………… Pan Stasiu to mój ulubiony felietonista w polityczno-społecznych sprawach, ale tym razem mnie zastrzelił! Genialnie napisane! Serdeczne pozdrowienia!

 7. Popieram, trzeba doprowadzić do wywalenia tego śmiecia na zbity pysk i przypilnować aby nie znalazł posady finansowanej ze środków publicznych. Pan Michalkiewicz pięknie ten list stworzył.

 8. Czyli, że kłamie na temat holokaustu – nu, to można chyba oskarżyć jego o kłamstwo oświęcimskie? Szkaradne, obrzydliwe i cyniczne KŁAMSTWO OŚWIĘCIMSKIE? Przecież „cóś takie” nie może karać tylko za kłamstwo nt. ofiar? Na temat sprawców zdecydowanie też? Bo aż strach pomyśleć, co by to było, gdyby ktoś zaczął głosić, że współsprawcami byli np. niemcy? A austriacy? Lub francuzi? Lub, nie daj Bóg, naród wybrany? Jakieś rumkowskie, jakieś drewniane pały, jakieś zonderkomanda?
  Ktoś ma pomysł, jak się zabrać do tego?

 9. Jak widac przedstawiciele WATYKANU [ organizacji , która po 2 W Ś jawnie wspierała bandytów z SS UPA I innych ] znowu podnosi swój łeb . Bodnar to mi zwisa tak samo jak podnóżek Rydza .

 10. List do Pan Michalkiewicza.

  Jak człowiek, który został wyrzucony z siódmej klasy ośmioletniej szkoły podstawowej, przez co jestem odporny na indoktrynację, mam nieco inną ocenę pańskiej osoby, niż zachwycona Panem Pani Alicja.
  Być może on jest zachwycona innymi Pańskimi ukrytymi zaletami, niż walory intelektu, ale ja o tym nic nie wiem, więc nie mogę się do tego odnieść.
  Ja jestem również pełny podziwu dla Pan błyskotliwej inteligencji oraz wiedzy i marzę o tym, aby napisać kiedyś tekst podobny w stylu do Pańskiej twórczości literackiej, bo tak chyba trzeba nazwać pańskie felietony. Chciałbym jednak zachować pewną odrębność w stosunku do Pana, chciałbym pozostać zdecydowanie bliżej prawdy. Bardzo wiele się nauczyłem od Pan i pozostanę Pańskim wiernym słuchaczem. Nauczył mnie Pan również zwracać uwagę na szczegóły, a przede wszystkim na to, co nie zostało powiedziane. Ważne bowiem jest to, co ktoś mówi, ale ważniejsze jest to czego ten ktoś nie powiedział.
  Nie będę tutaj mydlił Panu oczu przeczytanym dziełami pamiętnikarskimi, bo jedyne co w życiu przeczytałem to dzieła zebrane Staudingera, a one raczej mało przystają do omawianej kwestii.
  Z przykrością muszę Panu napisać, w krótkich górniczych słowach, jako nieokrzesany cieśla górniczy, że łże Pan jak przysłowiowy Tusk czy jakiś inny Schetyna, nie wspominając o Kopaczce.
  Jest Pan czołowym i popularnym komentatorem, który ma zapewne swoje ugruntowane poglądy i ma prawo ich bronić posługując się kłamstwami. Jednak ostatnio wchodzi Pan w buty moralisty, co zupełnie zmienia postać rzeczy i Pańską pozycję. Łżący moralista, to obrazek kuriozalny nacechowany hipokryzją i obłudą.
  Radzę Panu zdjąć te buciory, bo są one za ciężkie i za ciasne dla Pana, a nagniotków jakich się Pan nabawi, nie pozbędzie się Pan do końca życia.

  Zarówno wie to Pan, wiem to ja oraz wszyscy rozgarnięci ludzie, łącznie z najdurniejszym wsiowym głupkiem, może nie wie tego tylko Pani Alicja, że za wybuch drugiej wojny światowej nie odpowiada Hitler. Wie to Pan wiem to ja i każdy rozgarnięty człowiek, że II wojnę światową rozpętała IG Farben i American IG. Jeżeli ktoś tego nie wie, to odsyłam do tajnego procesu w Norymberdze, był to chyba 7 z trzynastu procesów.
  Wie to Pan , wiem to ja i wszyscy inteligentni ludzie, z wyjątkiem pani Alicji, że Hitler jest odpowiedzialny za wybuch II wojny światowej, wyłącznie dlatego, że tę wojnę przegrał.
  Pisząc o przyczynach wybuchu drugiej wojny światowej dla OtokoClub, robiąc im w ten sposób „czarny PR,” wspomniałem, że zanim ucichły starzały w Europie, fundacja Rockefellera wydała 140 mln starych dolarów na przepisanie historii i zdjęcie odpowiedzialności za zbrodnie i wybuch drugiej wojny światowej z Anglosasów oraz na to aby świat i Pani Alicja zapomniała, że w budowie Auschwitz partycypowali Amerykanie, a detalicznie klan Bushów i bank Lehman Brothers.
  Wie to Pan, wiem to ja i największy wsiowy głupek w gminie Panki, że do prowadzenia wojny są potrzebne trzy rzeczy:
  Po pierwsze pieniądze,
  po drugie pieniądze,
  i po trzecie pieniądze!
  Zapewne zgodzi się Pan ze mną, a Pani Ala zgłosi odrębne zdanie w tej kwestii, że Adolf Hitler alchemikiem nie był. Ani historia ani hagada nie wspomina również o jakichś odkryciach złóż złota w Trzeciej Rzeszy. Zatem już obaj kto rozpętał II wojnę światową, ale należy zadać pytanie za czyje pieniądze. Tutaj rodzi się duży problem. Obaj wiemy, kto finansował zarówno Hitlera jak i Stalina, a Pani Alicji nie mogę odpowiedzieć wprost na to pytanie, poważ grozi mi wizytą agenta Mossadu i koniec podobny do dr. Dariusz Ratajczak, któremu był Pan uprzejmy napisać epitafium w swoim stylu, za które gorąco dziękuję, ponieważ ironia jaką Pan w nim zawarł jest wstrząsająca dla czytelnika.
  Zarówno Pan jak i ja wiemy co to jest Holokaust, oczywiście Pani Alicja nie ma o tym pojęcia, ale i w tym przypadku nie mogę spełnić obowiązku wynikającego z nauczania kościoła katolickiego, aby nie skończyć jak dr Dariusz Ratajczak.
  Wątpienie w Pańską widzę na ten temat byłoby obrazą Pańskiej niewątpliwej błyskotliwej inteligencji i wiedzy erudycyjnej, tym bardziej że wypłynęły już dane z wywiadu angielskiego i szwajcarskiego Czerwonego Krzyża. Koronnym dowodem jest fakt, że zwrócił mi Pan uwagę na brednie umieszczone w drugiej części raportu rotmistrza Pileckiego. Dał mi Pan w ten sposób asumpt to przeliczenia i wizualizacji tego problemu. Policzyłem mianowicie, że aby spalić 6 mln ludzi, przy działających 24/dobę przez 365 dni w roku 100 krematoriach, proces ten trwałby ponad 20 lat, a ilość potrzebnego węgla mieściłaby się w składzie o długości 70 km w sześćdziesięciotonowych wagonach.
  Skoro nie mogę położyć Pańskiego działania na karb niewiedzy, to muszę uznać to za celową robotę i zapytać Pana o ewentualne związki z fundacja Rockefellera lub innymi ośrodkami z tego kręgu.
  O Pana związkach z masonerią widzą wszyscy rozgarnięci, może nie wie o tym jedynie Pan i Pani Alicja. Człowiekowi łatwo przypiąć jakąś łatkę, więc nie opieram się na plotkach, a jedynie w oparciu o to co Pan robi, oraz o to czego Pan nie powiedział, mam podstawy twierdzić, że uporczywie przedstawia nam Pan do wierzenia masońską fałszywą historię, która rozgrzesza prawdziwych większych zbrodniarzy, a winę przenosi na chłopca do bicia, na którego wykreowała Hitlera Fundacja Rockefellera i światowe media, które są w jego rękach, no powiedzmy w rękach sześciu rodzin. Utrwalając ten fałszywy obraz zdejmuje Pan również winę z polskiego Żyda Józefa Becka, który z dwuletnim wyprzedzeniem po kwietniowej wizycie w Londynie, wywołał konflikt z Hitlerem stając po stronie Stalina przeciwko Niemcom.
  Wiemy to obaj, wiedział to również Walery Sławek, że Beck wtrącił Polskę do przepaści. Rękoma Hitlera i Stalina wymordował 10 mln Polaków. Dodając do tego 60 mln według Stalina, a 90 mln zamordowanych przez żydokomunę Słowian to możemy mówić o Holokauście Słowian.
  Rozumiem, że żyjąc z pisana i publicznych połajanek nie ma Pan odwagi pisać prawdy, bo mógłby się urwać dopływ kasy, a poza tym wyznaczono Panu inne cele, oczywiście nie chodzi mi o ten na Mokotowie.
  Na zakończenie, wspomnę jedynie, że Pańskie filipiki wymierzone w chłopaka uczestniczącego w kolizji z pojazdem rządowym w Oświęcimiu, były niskie i obrzydliwe, odsłaniając nową Pańską twarz, małego zawistnego człowieczka.

  łączę stosowne wyrazy…

 11. Od antycznej Grecji to wyszło,że CZŁOWIEK TO ZWIERZĘ ROZUMNE.
  Doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wona i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.W opisie te wojny Song Hongbing dokumentuje jak wywołuje się kryzysy,aby na nich zarabiać.
  ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ sprzyja:
  teologia JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA = którą można porównać do rosyjskiego CHRZEŚCIJAŃSTWA SYJONISTYCZNEGO?!

  http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,55038,Niewidzialna-Chazaria-Algorytmy-geopolityki-i-stra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here