Czechy: Prawo do posiadania broni będzie wpisane do konstytucji! „Reakcja na na zaostrzenie przez UE restrykcji dotyczących broni”

Zdjęcie ilustracyjne. / Źródło: pixabay.com

Niższa izba parlamentu Czech uchwaliła w środę nowelizację konstytucji, uwzględniającą prawa właścicieli broni palnej do obrony, wbrew UE, która po terrorystycznych atakach islamistów ma na celu ograniczenie dostępu do broni.

Jak podało Radio Praha, legalni posiadacze broni palnej będą mogli niedługo zrobić z niej użytek w razie ataku terrorystycznego lub innej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu państwa.

Za nowelizacją głosowało 139 ze 168 obecnych na sali deputowanych, więcej niż wymagana większość konstytucyjna wynosząca 120. Przeciwko było dziewięciu posłów.

Nowelizacja trafi do Senatu, gdzie poprzeć ją muszą przynajmniej trzy piąte senatorów, zanim zostanie podpisana przez opowiadającego się za nią prezydenta Milosza Zemana.

Zobacz też: Ta dzielna żołnierka była o centymetry od śmierci z rąk ISIS. Jej reakcja jest niesamowita! [VIDEO]

Gdyby Senat nie przegłosował nowelizacji, wróciłaby ona do niższej izby parlamentu z proponowanymi przez senatorów poprawkami do zatwierdzenia.

Nowelizacja uważana jest za reakcję na zaostrzenie przez Unię Europejską restrykcji dotyczących broni.

W Czechach zarejestrowanych jest ponad 800 tys. sztuk broni palnej, przy czym spora jej część to egzemplarze muzealne. Według unijnych dyrektyw około połowa ze wszystkich zarejestrowanych sztuk broni palnej wymaga zezwolenia i może być użyta do obrony – mówi zaaprobowana przez deputowanych nowelizacja.

(PAP)

43 KOMENTARZE

 1. Prawo do posiadania broni jest podstawowym prawem człowieka.
  Prawdą jest, że dobrze gdyby temu prawu towarzyszyła kultura obchodzenia się z bronią.
  Ale nie sposób tej kultury rozwinąć bez …broni!

  Tak więc państwo polskie, a raczej IIIRP okupująca Polskę, posługuje się WYMÓWKĄ.
  Bo Czesi byli w 1989 roku dokładnie tak samo rozbrojeni, jak Polacy. A teraz są uzbrojeni
  prawie, jak Amerykanie czy Szwajcarzy. A więc DA SIĘ!!!

 2. Widać, że czescy politycy mają trochę zdrowego rozsądku, a w Polsce rządzi ciemnota lewacka (właśnie tak – każda lewica to ciemnogród) i zakazuje posiadania normalnej broni, mimo, że broń czarno-prochowa jest dostępna bez żadnego zezwolenia – bez sensu. Jednak jest coś znacznie gorszego niż zakaz posiadania broni, to zasada która mówi, że: MOŻNA PRZEKROCZYĆ ZASADY OBRONY KONIECZNEJ.

  • Popatrz/poczytaj/poobserwuj (*niepotrzebne skreślić) co robi w tym kierunku Pan Andrzej Turczyn. Wpisz sobie w wyszukiwarkę: „ROMB Andrzej Turczyn” i poczytaj. A potem Twierdź dalej że w Polsce nic się nie robi. Polecam jeszcze czasopismo „STRZAŁ” wydawnictwa X-MAGNUM. Tam cała redakcja ma pojęcie o broni a nie jak większość komentującyh w internecie także i tu.

 3. Plan komucha Spinelliego na którym wzorują się władze UE zakłada wprowadzenie państwowego terroru więc posiadanie broni przez obywateli stoi z nim w sprzeczności.
  Czechy tworzą wyłom stwarzający zagrożenie dla internacjonalnych euromarksistów przy korycie.

  • Średniowiecze? Daj Boże! Wtedy wszyscy mieli broń, a wiara, rodzina i własność były święte i uszanowane.
   U nas to raczej jest jakaś idiotyczna, lewacka ciemnota, jak w oświeceniu.

   • Jacy to „wszyscy” mieli broń w średniowieczu ? Jakim trzeba być Kazimierzem Polakiem żeby wyplatać takie idiotyzmy ? Najlepsza w twoim – półgłówku – wydaniu jest ta „idiotyczna lewacka ciemnota, jak w oświeceniu”. To zdanie mówi o tobie wszystko. Podobnie jak i stwierdzenie że „w średniowieczu wiara, rodzina i własność były święte i uszanowane”. Dobre sobie!!! Gdzie ty do szkoły chodziłeś przymuleńcu ? Tobie – jak się okazuje – Bóg nie tyle rozum dał, co ci go zabrał. Chyba cię nie lubi, popaprańcu.

  • Andrzej Turczyn z ROMB i ludzie myślący mają broń. Tylko trzeba trochę czytać i postarać się o wyrobienie pozwolenia na broń, tępoto umysłowa.

 4. Za to w Polsce broń posiada policja, która zamiast strzelać do bandytów woli polować na kierowców z suszarkami, wojsko, które w przypadku wojny z naszym największym agresorem, Rosją wytrzyma co najwyżej tydzień na polu walki i oczywiście … bandyci. Obywatel może co najwyżej porzucać sobie kamieniami i pomachać kijem od szczotki. Naród, który żyje w takim położeniu geograficznym jak Polacy powinien być uzbrojony po zęby z bronią atomową włącznie.

  • „PIS tj. PO” zastanów się co piszesz bo to są dwie różne ugrupowania. To tak samo jakbyś pisał o drugiej wojnie światowej że: ” Niemiecka Luftwaffe czyli Polskie Siły Powietrzne na zachodzie”. Weź się jebnij w ten swój kurwa łeb niedouczony.

   • Mieszkanie na tzw. zadupiu można kupić już za 5-8 tysięcy złotych. Nieruchomości w czechach potrafią być bardzo tanie, ponieważ ich cena w całości jest uzależniona od tego w jakiej okolicy się znajdują i jak łatwo się z nich dostać np. na uniwersytet. Metraż i wykończenie mają mały wpływ na cenę końcową.

 5. Hehe, a u mnie w szafie 16ta sztuka… i niedługo ustawa o ochronie miru domowego, kal. 12/70 jak znalazł od drzwi wejściowych do furtki.

  • Ta ustawa to jest bubel prawny, bo nadal będzie można „przekroczyć granice obrony koniecznej”- Czyli nic się nie zmieni prawo nadal będzie chroniło bandytów, a nie praworządnych obywateli.

 6. W Czechach nie ma tylu pop….ów, lewactwa o skrajnych pogladach. Przecież te bałwany wyjmą broń tylko dla tego że ktos ma od nich inne poglądy polityczne. U nas jednak powinien pozostać egzamin na patent i badania psychiatryczne. Uważam też że prawo do posiadania broni powinien udzielać na podstawie Patentu Strzeleckiego i badań Starosta Powiatowy.

 7. Czesi to bardzo mądry i pragmatyczny naród ! Szanuję ich za to . Ponadto w Czechach żyje może kilkadziesiąt tysięcy ,, czosnków ‚ , a w Polsce – ? Według moich szacunków ….. 2 – 3 mln. ,
  takiej nawały ,, czosnkowej ” nie wytrzyma nikt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Tak jak muchy do gówna zleciały się ,, czosnki ” do nas ——— czemu ? Odpowiedz jest jedna mamy geny ,, niewolnicze ” a oni to zwietrzają jak psy , tu jest nasz odwieczny problem !!!!!!!!!!!!! Wymyślili sobie że będą kierować – dzielnym , pracowitym , zdolnym , narodem . Efekty tego widać po ,, reprywatyzacjach w Warszawie ” [ tak na marginesie – ktoś kiedyś powiedział – Warszawa – małe Żydowskie miasteczko , na pograniczu Rosji i Prus 🙂

  • I po co pierdolisz bez sensu pod wpływem emocji? Poczytaj ustawę o broni i amunicji. Popytaj normalnego prawnika lub kilku. Wyrób sobie w POLSCE pozwolenie na broń a potem dostań promesę na zakup. Pierdolisz i pierdolisz nie sprawdziwszy uprzednio faktów. I Ty kurwo jesteś z Żenadą i to kurwa MEGA… Pozdrawiam ozięble…

 9. a u nas nagonka w opłacanych społecznościówkach na rozbrojenie myśliwych….no to widać gdzie jesteśmy…potrzebujemy silnego narodowego parcia i ruchu co to przekuje na konkrety…

 10. Pozazdrościć dosłownie, kurna czułbym się o wiele lepiej gdybym miał w domu w szafie pancernej dwie snajperki z tłumikiem, parę granatów, parę pistoletów z tłumikiem oraz z 1-2 tysie amunicji, nawet gdybym nie musiał używać to dobrze by było mieć w domu taki zestawik w razie jakiejś wojny czy terrorystów bo teraz to można co najwyżej się cmoknąć w łeb i rzucać patykami jak jakiś nalot będzie, a jako jeniec czy coś w podobie nie miałbym zamiaru iść ;d czy też ginąć na pierwszych liniach za czyją tam polityko zabawę

  • wyłącznie miny Claymore zapewniają bezpieczeństwo domowego ogniska, ale trzeba wyłączyć netflixa, żeby to zrozumieć….

 11. Żadnej broni Polakom. Mielibyśmy jak w westernie. Przecież tu w większości mieszka ciemnota. Ludzie strzelaliby do siebie bez opamiętania, z byle powodu, z byle sprzeczki. Nie ma co porównywać Czechów do nas bo to kraj, który wyprzedził nas o dwie epoki. A u nas!? U nas rządzi PIS 🤭

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here