Znany youtuber odwiedził obóz dla uchodźców na Malcie. „Jeżeli tak to będzie wyglądało w Polsce, to jest masakra” [VIDEO]

Maciej Wapiński odwiedzający obóz dla uchodźco an Malcie/ Facebook: Wapniak

Znany youtuber Maciej Wapiński, a w internecie po prostu „Wapniak”, odwiedził obóz dla uchodźców na Malcie. Postanowił sprawdzić, jak w rzeczywistości wygląda takie miejsce. Jego spostrzeżenia są jednoznaczne: Jeżeli tak to będzie wyglądało w Polsce, to jest jakaś masakra.

Kiedy byłem na Malcie nagrałem taki materiał – zawsze mnie ciekawiło jak wyglądają obozy dla uchodźców. Czy takie obozy będą w Polsce? Jak naprawdę miałoby wyglądać przyjmowanie uchodźców w Polsce? Czy ktoś może mi powiedzieć? Gdzie ja będę mieszkać? – napisał w opisie filmu zamieszczonego na swoim profilu społecznościowym.

Czytaj też:Ta dzielna żołnierka była o centymetry od śmierci z rąk ISIS. Jej reakcja jest niesamowita. Zobacz [VIDEO]

Już we wstępie filmu „Wapniak” opowiada, że rozmawiał z dwoma pensjonariuszami ośrodka. Jeden z nich mieszka w obozie cztery lata, zaś kolejny… osiem lat.

-Obóz jest zamknięty i otoczony wysokim płotem. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa ochrona. Jeżeli tak to będzie wyglądało w Polsce, to jest jakaś masakra – mówi Wapiński.

Jego zdaniem formuła ośrodka sprawia, iż jego mieszkańcy nigdy nie będą w stanie zasymilować się z resztą społeczeństwa. To będą zawsze zamknięte bloki. Zawsze to będą „oni”. Nie będą „nasi”. Zawsze to będą „oni”, „oddzielni”.

-To nie jest człowiek, który przyjeżdża do Polski i chce czuć się Polakiem, chce się asymilować, poznawać z ludźmi. To będą grupki uchodźców, którzy będą się trzymać razem – mówi.

-Takiego przyjmowania uchodźców nie chcę. Jestem totalnie przeciwny budowaniu wielkich kompleksów z uchodźcami. Jestem przeciwko przymusowi ich przyjmowania – dodaje na koniec.

Poniżej film Wapińskiego:

Przeczytaj też:To się nie mieści w głowie! Barbarzyńcy z ISIS najpierw głodzili matkę, by potem nakarmić ją ciałem jej własnego dziecka [VIDEO]

Inny artykuł z Wapniakiem w tle: Udawali imigrantów i chcieli wprowadzić się do przypadkowych ludzi. Eksperyment społeczny trzech vlogerów. Zobacz reakcje Polaków [VIDEO]

Youtube/Wolność24

3 KOMENTARZE

  1. wynajac bezludna wyspe i ich tam wyslac . tam nie ma wojny… ale wiadomo ze nie chodzi o uchodzcow tylko o migracje przymusowa z 3go swiata do europy bo trockisci przekupili politykow z europy zach. A polacy maja kompleks nizszosci,..

  2. Masz świętą rację system redystrybucji jest chory, najpierw zabierają kasę w postaci podatku, by potem część oddać ale na konkretne cele a przecież ludzie sami najlepiej wiedzą na co wydać ale wtedy nie dało by się ukraść dla siebie, cóż taki socjalizm i to cała UE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here