Trump buduje mur. Będzie chronił i produkował energię. Prototypy powstaną już tego lata. Zobacz pierwszy projekt [GRAFIKA]

Reklama / Advertisement

Amerykański Urząd Celny i Ochrony Granic ogłosił oficjalnie, że już tego lata powstaną pierwsze prototypy muru granicznego z Meksykiem.

Prototypy powstaną w San Diego w Kalifornii, gdzie będą testowane. Urząd wybierze maksymalnie osiem firm, które złożą swoje projekty.

Zobacz też: Donald Trump ostatecznie zaorał lewaków i ekologów! Genialny pomysł na mur graniczny [VIDEO]

Każda z firm będzie miała 30 dni na zbudowanie prototypu swojego pomysłu na mur. Do tej pory zainteresowanie wyraziło ponad 450 przedsiębiorstw.

Jak wcześniej pisaliśmy, prezydent Trump zaproponował aby mur był jedną wielką elektrownia słoneczną. Obniżyło by to znacznie koszty muru i dawało ludziom tak modną ostatnimi laty zieloną energię.

Do wyścigu na projekt i budowę muru stanął m.in. Tom Gleason z Las Vegas. Jego firma Gleason Partners przygotowała projekt, który ma szansę być zrealizowany.

Jego projekt ma kosztować około 6 milionów dolarów za milę muru i zwrócić ma się po 20 latach dzięki sprzedaży produkowanej przez mur energii słonecznej.

Poniżej grafiki ukazujące projekt Gleasona.

Źródła: Breitbart/Review Journal

Reklama / Advertisement