A jednak to zrobili! Ukraińcy nazwali ulicę w Kijowie imieniem mordercy tysięcy Polaków

Roman Szuchewycz fot. wikipedia

Roman Szuchewycz, banderowski przywódca odpowiedzialny za rzeź wołyńską zostanie patronem jednej z głównych ulic Kijowa. Decyzję zaakceptował lokalny sąd, a poinformował o tym Minister Kultury Jewhen Nyszczuk.

O pomyśle zmiany nazwy pisaliśmy już wcześniej. Zobacz tutaj: Ukraińcy się opamiętali? Kliczko nie wyniesie Szuchewycza na piedestał, sąd nie pozwala na ulicę jego imienia

Jak się okazuje, decyzja Kliczki nie została zaakceptowana przez społeczeństwo stolicy, które uparcie dąży do gloryfikacji upowskich bandytów.

Prospekt Szuchewycza, bo tak teraz nazywać się będzie ulica, był do tej pory Prospektem Watutina. Nikołaj Watutin to dla Ukraińców postać wyłącznie negatywna. Komunistyczny generał, walczący głównie na terenie obecnej Ukrainy przede wszystkim z oddziałami UPA.

„Wszystkie procedury sądowe zostały wykonane, i dziś, w rocznicę urodzin Romana Szuchewycza, prospekt Watutina oficjalnie przemianowano na prospekt Szuchewycza” – powiedział Nyszczuk.

Przypomnijmy, Roman Szuchewycz, działacz Organizacji Ukraińskich nacjonalistów walczący pod pseudonimem Taras Czuprynka.

Od 1934 roku odsiadywał wyrok więzienia za organizację zamachów na przedstawicieli władz polskich na terenach obecnej Ukrainy. Od 1943 objął kierownictwo oddziałów Ukraińskiej Powstańczej Armii.

To on, wydał haniebny rozkaz rozpoczęcia masowych mordów na około 100 tysiącach Polaków zamieszkujących teren Wołynia i Galicji Wschodniej.

źródło: wschodnik.pl / Wolność24.pl

9 KOMENTARZE

 1. No cóż, dla Ukraińców (ale tylko banderowców) wydłuży się droga do pracy, o co najmniej 500 km. Za to spotkają tam „syryjskich” przyjaciół z Somalii.

 2. Smutne i bardzo zle prognostycznie.
  Tego rodzaju fakty rujnuja mozliwosc prawdziwego polsko-ukrainskiego pojednania.
  TAK BARDZO POTRZEBNEGO!

  Nie moze byc przyjazni narodow i wspolpracy panstw, jesli LUDOBOJCA jest czczony.
  Przypomina mi sie Apokalipsa i opisane w niej kary na swiat, bo „narody zaciely sie w gniewie”.
  A wszystko to dzieje sie podczas upadku zachodniej Europy i islamskiej inwazji na nasz kontynent…

  • A po co nam pojednanie z Ukraińcami ? Osobiście mam ich gdzieś. Nie czuję z nimi żadnego związku. Tak jak i z Litwinami, Żydami i innymi. Lepiej jak Polacy ich nie lubią, bo nie będą za nich walczyć z Rosjanami. Ważna jest korzyść dla Polski, a nie jakieś bzdurne pojednania. Zwłaszcza z dzikimi.

 3. banderowcy nie długo przyjdzie na was czas.Już W. Putin robi dobrą robotę na Krymie. Powoli,powoli ukraina sama się ro…..doli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here