Najwyższy Czas! Numer podwójny 28-29/2017. Od poniedziałku w kioskach oraz online

„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer (28-29/2017) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ) oraz w sklepie Google Play (telefony i tablety z systemem Android – TUTAJ), a także w AppStore (urządzenia Apple np. iPhone, iPad – TUTAJ). Polecamy w nim szczególnie:

CZY WYKORZYSTAMY SZANSĘ?: Próżnię polityczną w Europie Środkowej wypełniają Niemcy. Ale przywództwo niemieckie w Europie się zachwiało, a prezydentem USA został krytyk niemieckiej hegemonii, który właśnie przyjeżdża do Warszawy na Forum Państw Trójmorza. Stwarza to szansę na powrót do Heksagonale, ale uzupełnionego i poprawionego – ze Stanami Zjednoczonymi jako protektorem. Zobaczymy, czy ta dziejowa szansa zostanie wykorzystana – zastanawia się Stanisław Michalkiewicz. Czytaj na str. LXIII

DEFICYT SPADA: Tego nie pamiętają najstarsi górale. Deficyt budżetowy Polski zaczyna spadać. W dodatku nikt tego nie planował. Ot, tak jakoś wyszło, że przychody są większe, a wydatki mniejsze. Powstaje teraz pytanie, czy to stały trend i czy przypadkiem PiS nie postanowi „przepalić” nadmiaru gotówki w budżecie. Bo przecież socjaliści nigdy nie wpadną na to, by zostawić cudze pieniądze w spokoju. Czytaj na str. XXIV.

KOSZT KREDYTU WZROŚNIE?: Od dłuższego czasu w Polsce koszty kredytów są wyjątkowo niskie, choć i tak należą do najwyższych w Europie. Jednak powoli stopy procentowe w wielu krajach, a przede wszystkim w USA zaczynają się podnosić. Zapewne ten trend dotrze także do Polski. Kiedy to nastąpi? Co w tej sytuacji mają zrobić kredytobiorcy? Czy przypadkiem znów nie wróci moda na kredyty walutowe, w tym złowieszcze frankowe? Czytaj na str. LII.

KRAJ

● Licytacja z Trumpem – Leszek Szymowski
● Robią z nas wiatraki – Janusz Korwin-Mikke
● Staram się jednoczyć – z Liroyem rozmawia Rafał Pazio
● Michalkiewicz kontra Bodnar
● Podatkowy wycof PiS – Redakcja wolnosc24.pl
● Wszyscy byli umoczeni – Jan Piński
● Unia równych i równiejszych – Tomasz Cukiernik
● Świetlana przyszłość przemysłu spotkań – Krzysztof M. Mazur
● Kogo zamknie Smoleńsk – Leszek Szymowski
● Nie ma przypadków – same znaki! – Marian Miszalski
● Budżet bez deficytu – Marek Łangalis

ŚWIAT

● USA: Lepszy Donald w Polsce – Natalia Dueholm
● Syberia: Giną ślady polskości – Marek A. Koprowski
● Niemcy: Pod znakiem uprzywilejowania sodomii – Tomasz Mysłek
● Francja: Rewolucja Macrona – Bogdan Dobosz
● Rosja-Białoruś: Między przyjaźnią a wrogością – Antoni Mak
● USA: Twój syn dżihadystą – Natalia Dueholm

PUBLICYSTYKA

● W kombinacie przemysłu rozrywkowego – Stanisław Michalkiewicz
● Zniewieściały Zachód i barbarzyńcy – Jakub Wozinski
● Magnus Haroldson a sprawa polska – Mariusz Kowalski
● Koszt kredytu wzrośnie? – Independent Trader
● Jak Feniks z popiołów – Marcin Rosołowski
● Tworzył „czerwone morze” – Marek A. Koprowski
● Nowe państwo – Kurdystan? – Wojciech Tomaszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here