Rafał Ziemkiewicz: Polskę czeka kryzys na miarę Grecji. Co tak zbulwersowało publicystę?

Rafał Ziemkiewicz vs PO i PiS fot Jan Bodakowski

Na łamach amerykańskiego tygodnika „Dziennik Związkowy” w artykule „Długi grecki miodowy miesiąc” Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że PiS silny jest dzięki groteskowemu zachowaniu PO prowadzącej przy wsparciu zagranicy politykę anarchizacji życia politycznego.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza „podczas gdy PiS powołuje się na coraz lepsze wyniki gospodarcze, przedstawia kolejne patologie rządów poprzedników i przejmuje najbardziej nośne społecznie postulaty – na czele ze sprzeciwem wobec przymusu relokowania imigrantów – obóz odsunięty od władzy gubi się coraz bardziej. Z jednej strony usiłuje do rozmiarów ogromnych skandali i międzynarodowych kompromitacji rozdąć duperele – a że minister powiedział „San Escobar”, a że premier była w żółtej garsonce albo prezydent pokazał do obiektywu kciuki, z drugiej idzie w zaparte nawet tam, gdzie jej winy są oczywiste. Na przykład w sprawie mafii paliwowej” czy Amber Gold.

Według Rafała Ziemkiewicza absurdalna retoryka i chuligaństwo uliczne opozycji odpowiada za spadek poparcia dla PO i Nowoczesnej. Według publicysty gdyby PO i Nowoczesna zachowywały się jak cywilizowani ludzie a nie jak małpy w zoo, to opozycja zyskiwała by poparcie dzięki nieustannym kompromitacjom PiS („Minister infrastruktury stracił przyznane już przez Unię fundusze i nie zauważył nadużyć w swoim resorcie, minister zdrowia zamiast poprawianiem stanu służby zdrowia zajmuje się zapowiadaniem a to dodatkowej odpłatności w państwowych szpitalach, a to podniesieniem akcyzy na alkohole czy zaostrzeniem restrykcji wobec palaczy, a minister środowiska to już w ogóle chodzące wizerunkowe nieszczęście. Nie wspominając o szefowej kancelarii prezydenta, która kiedyś z sejmowej trybuny miotała gromy na przesiadających się z rządu do zarządów i rad spółek skarbu państwa polityków PO, a teraz sama przeskoczyła z Pałacu Prezydenckiego na tłustą synekurę w zarządzie PZU”).

W opinii Rafała Ziemkiewicza Polskę rozdzieraną konfliktem nieodpowiedzialnego PiS z jeszcze gorszą opozycją (PO, Nowoczesną) czeka kryzys na miarę Grecji.

Jan Bodakowski

O opiniach Rafała Ziemkiewicza pisaliśmy w
Ziemkiewicz bezlitosny: „Dzisiejsza opozycja groteskowo naśladuje działania PiS w czasów, gdy to PiS by w opozycji”. Dlaczego jej to nie wychodzi?

8 KOMENTARZE

  1. Ziemkiewicz jak Światowid wiele ma twarzy, a to na użytek TV Republika, inną dla TVP INFO, inną w DoRzeczy i inną dla zagranicy

  2. „usiłuje do rozmiarów ogromnych skandali i międzynarodowych kompromitacji rozdąć duperele” – tak samo jak p. Ziemkiewicz, nieustanne kompromitacje PiS.

  3. @pan Marek
    Nie przesadzaj . Ziemkiewicz jest jaki jest , ale tu ma rację , to są dwa skrzydła , tego samego samolotu . Mamy tylko wybór – między OSPĄ , a CHOLERĄ . Obie opcje są zabójcze – tylko inaczej 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here