Unia zabierze fundusze polskim rolnikom i da na na uchodźców? „Migracja ważnym priorytetem kolejnego budżetu”. W Polsce ktoś chce na tym zarobić

fot. Twitter

Kilka dni temu Komisja Europejska ogłosiła, że nie uzależnia przyszłych unijnych funduszy po 2020 roku od przyjmowania uchodźców czy praworządności. Okazuje się jednak, że duża część tych funduszy może zostać przekazana wyłącznie pod warunkiem wydania ich na imigrantów.

Jak informowała brukselska korespondentka radia RMF FM, Katarzyna Szymańska-Borginon, Komisja Europejska nie ma podstaw prawnych, żeby wprost proponować odbieranie funduszy w związku z postawą polskiego rządu. Rada Europejska nie stwierdziła jeszcze naruszenia unijnych wartości przez Polskę i raczej mało prawdopodobne, by to stwierdziła w sytuacji, gdy weto zapowiedziały już Węgry. Bruksela obawia się więc, że taka decyzja mogłaby być łatwo zaskarżona do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Bruksela ma jednak inne sposoby, by zmniejszyć nasze finansowanie. Odbędzie się to po cichu, bez wpisywania do dokumentów, że chodzi o naszą „niepokorną” postawę – mówi korespondentka radia RMF FM.

Komisja Europejska chce na przykład, żeby migracja była nowym, ważnym priorytetem budżetowym. To jednak może się odbyć wyłącznie kosztem polityki spójności, z której Polska korzysta najbardziej z wszystkich krajów Unii. Oznacza to, że pieniądze na uchodźców zostałyby wyjęte z innych priorytetów unijnej polityki spójności. Jakich?

Najbardziej zagrożone są dopłaty dla rolników oraz polityka oraz wyrównywanie różnic w poziomach rozwoju różnych regionów, które w Polsce są wyjątkowo duże. Zabrane pieniądze mają iść na integrację uchodźców w krajach, które zdecydowały się na ich relokację.

To dla Polski wyjątkowo niesprawiedliwe rozwiązanie, bo unijna polityka spójności miała polegać własnie na wyrównywaniu poziomów między państwami Europy, a nie finansowaniu integracji imigrantów. Są jednak sygnały, że na takiej postawie Unii ktoś już chce w Polsce zarobić.

Bruksela może bowiem zdecydować, że o fundusze z „priorytetu migracyjnego” występować będą mogły bezpośrednio na przykład polskie miasta, z pominięciem administracji centralnej. I w tym kontekście ciekawie wygląda niedawna deklaracja prezydentów 12 polskich miast, którzy ogłosili, że zamierzają przyjmować uchodźców.

Czytaj: Prezydenci 12 miast podpisali deklarację w sprawie przyjmowania imigrantów. Zobacz, kto chce ich u siebie

Wygląda na to, że rządzące miastami ekipy, głównie z Platformy Obywatelskiej, wysyłają w ten sposób sygnał do Brukseli, iż są gotowe na skorzystanie z „priorytetu migracyjnego” na własną rękę. Niewątpliwie gdyby do tego doszło wiele zaprzyjaźnionych z PO organizacji i samych polityków tej partii mogłoby żyć z tych funduszy przez długie lata.

Sytuacja, w której zamiast do polskich rolników fundusze unijne popłyną do kieszeni lewackich NGO-sów w kontekście ostatnich doniesień korespondentki RMF FM z Brukseli okazuje się całkiem realna. W ten prosty sposób eurokraci wzmocnili by jednocześnie w Polsce lewackie organizacje oraz „opozycyjne” samorządy i osiedlili w niej uchodźców.


Zobacz też: Witajcie w Rzymie, kolebce europejskiej cywilizacji. Szokujące nagranie z ulic Wiecznego Miasta [VIDEO]

8 KOMENTARZE

 1. Po pierwsze nie żadna Bruksela oszalała tylko paru żydów z pokolenia ’68.
  Po drugie, po co się tak ekscytować ile każą nam zapłacić. Trzeba o tym było myśleć w 2003 podczas referendum. No i jeszcze ten błysk geniuszu – Traktat Lizboński panów Kaczyńskich.
  W sumie wszyscy siedzą w gównie po szyję a więc cicho sza umysłowe niemoty.
  „Unia” mówiła, że „da” tylko nie dosłyszeliście, że „w dupę”.

 2. „Opozycja totalna” jest tak zaślepiona i ogłupiona nienawiścią do Kaczyńskiego, że dziwię się, że Kaczyński nie ogłosił, że skakanie z okna 10 piętra to głupota – mniemam, że mnóstwo „opozycji totalnej” zaczęłaby skakać by udowodnić, że „Kaczyński kłamie”! :-)))))))))

 3. Na uniewinnienie przez sąd ludzkiej przemytniczki

  Młody Irańczyk jurnie fika,
  Więc przemyciła Irańczyka.
  „Napisze książkę… Nie jest źle!” –
  Beatka cieszy się Huret.

  „Na starej piczy się dobrze ćwiczy.”
  Zasada pełna to jest słodyczy,
  Którą popiera francuski sąd.
  Uniwinnienie miłości stąd!…

  • Na relokację nachodźców na Syberię
   (dedykuję Broker_Faderowi z Forum Korwina)

   Ja Ciebie witam, a nie Ty mię.
   Integruj islam na Kołymie!
   Ja Ci pozwalam, a nie mnie Ty.
   Stawiaj ze śniegu tam meczety!…

 4. Jest oczywiste, że te durnowate urzędnicze łby myślą, że Polaków można postraszyć i zaraz zrobią wszystko na rozkaz. Tymczasem Polacy nienawidzą nakazów i szantażu. To ich jedynie rozwścieczy. To już właściwie koniec szansy dogadania się i uruchomienie otwartej wojny. UE musi zostać zniszczona i nic już nie cofnie jej przeznaczenia.

 5. Ale to bardzo dobrze, że polscy rolnicy dostaną mniej pieniędzy z eurokołchozu. Za bardzo się uzależnili od tej jałmużny i mniej polegają na własnym rozumie. Prawda jest taka, że ani oni, ani też ich koledzy z reszty państw euroburdelu nie powinni dostawać ŻADNYCH dotacji, bo dotacja dla rolnika pochodzi z pieniędzy ukradzionych innemu obywatelowi. Co to ma znaczyć, że ja jako podatnik nie dość, że płacę rolnikowi za jego produkt to jeszcze mam gratisowo sponsorować jego dotacje ? Odnośnie tych 12 idiotów z wielkich miast – mają gówno do powiedzenia w kwestii polityki imigracyjnej, monopol decyzyjny w tej sprawie ma rząd i podległe mu służby w tym straż graniczna.

 6. Przypominam ze PiS WPROWADZIŁ ustawę o obrocie ziemią rolną , która zakazuje Polakowi kupić ziemi swych ojców i dziadków ! Tylko dla tego że mieszka w mieście . Moze zaś swobodnie ją kupić ksiądz , lub Żyd , —- ziemia staniała juz 90% – jest za bezcen 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here