Amerykański Newsweek ujawnił, że profesor Chodakiewicz konsultował przemówienie Donalda Trumpa. Zobacz o jakie urojone antysemickie zbrodnie jest oskarżany polski historyk

Profesor Chodakiewicz o USA (fot Jan Bodakowski, Pixabay)

Jak poinformował amerykański Newsweek w tekście autorstwa Toma Portera „Did a Polish Far Right Activist Help Donald Trump Write His Speech in Warsaw?” „polski historyk oskarżany o antysemityzm podobno pomagał w napisaniu przemówienia prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie i wyjechał do Polski w ramach delegacji prezydenckiej”.

Amerykański dziennikarz poinformował, że „liderzy żydowscy z Polski skrytykowali Trumpa, za to, że jako pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych od dziesięcioleci, który odwiedzający Warszawę, nie oddał czci pomnikowi Powstania w Getcie Warszawskim w 1942 r”.

Zobacz też: 76 policjantów rannych w czasie walk w Hamburgu. Zobacz co lewicowi terroryści zrobili na ulicach niemieckiego miasta [VIDEO]

Według amerykańskiego dziennikarza konsultantem przemówienia Donalda Trumpa był profesor „Marek Chodakiewicz, który wykłada w Institute of World Politics w Waszyngtonie”.

Amerykański dziennikarz w swoim tekście przytoczył opinie o profesorze Chodakiewiczu.

Pierwszą autorstwa brytyjskiej organizacji „Hope not Hate”, według której profesor Chodakiewicz „jest częstym komentatorem polskich prawicowych mediów, na łamach których wyraża antysemickie poglądy” i drugą znanego od dekad z głupich wypowiedzi Rafała Pankowskiego z lewicowego „Nigdy Więcej”, według którego profesor Chodakiewicz zbrodniczo neguje polską odpowiedzialność za karty antysemityzmu, udział Polaków w zbrodni w Jedwabnem, i obarcza Żydów odpowiedzialnością o związki z komunizmem.

Amerykański dziennikarz jako przejawy zbrodniczej postawy profesora Chodakiewicza wymienił to, że profesor wspominał o żydowskim pochodzeniu byłego kandydata na prezydenta USA Bernie Sandersa i Ann Applebaum, a na kongresie Ruchu Narodowego popierał idę „katolickiej Polski, nie bolszewickiej, a nie wielokulturowej lub gejowskiej”.

W tekście znalazła się też opinia znanego antypolskiego bajkopisarze Tomasza Grossa.

„Gross profesor historii uniwersytetu w Princeton i ekspert w sprawach pogromach antyżydowskich, stwierdził w wywiadzie udzielonym w Southern Poverty Law Cente, że profesor Chodakiewicz to „Facet będący antysemickim ideologiem radykalnej prawicy”.

W tekście przypomniano też „Trump został niedawno skrytykowany przez Ligę Antydefamacyjną”.

Nam pozostaje duma, że profesor Chodakiewicz jest publicystą tygodnika „Najwyższy Czas” związanego z portalem Wolność 24.

Jan Bodakowski

O profesorze Chodakiewiczu pisaliśmy w
Prof. Chodakiewicz: Sufizm. Najważniejsze narzędzie misyjne islamu

18 KOMENTARZE

 1. Od paru lat prenumeruję „Najwyższy CZAS!”, w którym są teksty pana prof. Chodakiewicza. Wyważone, rzekłbym, że wręcz delikatne. Trzeba być człowiekiem złej woli, żeby się dopatrzeć w nich jakiegoś antysemityzmu.

  • Antysemityzm to termin wymyślony przez Żydów. Oni są w swojej świadomości pępkiem świata i dlatego sądzą, że kogokolwiek obchodzą jakieś wydumane oskarżenia o „antysemityzm”.

   • Dokładnie tak.
    A do tego wszem wiadomo, że żydzi to najgłupszy narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe dzieci jak w Fatimie. To są dekle. Wyjątkowo tępe i stąd te „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
    To są brednie dla jeszcze głupszych szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

    Nie ma więc się czym martwić. A rękę p. Marka Chodakiewicza to rozpoznałem już wczoraj. Amerykanin nie napisałby czegoś takiego.

    Brawo p. Marek Chodakiewicz!

  • W państwie gdzie rządzą ludzie z pod gwiazdki takie oburzenie jest naturalne. Spodziewali się więcej po Chodakiewiczu. Zapomnieli, że ulepiony jest z mocniejszej gliny.

 2. Prof. Chodakiewicz w swojej książce podawał przykłady Żydów, którzy ratowali Polaków z rąk Sowietów. Nie jest antysemitą tylko rzetelnym historykiem.

  • Owszem jest… ale socjologii. Nie ma jakiegokolwiek historycznego warsztatu, nie umie analizować źródeł, dlatego jego rzetelność jako historyka jest znikoma.

 3. Stanisław Michalkiewicz powiedział , że antysemitą nie jest ten, kto nie lubi żydów, tylko ten kogo oni nie lubią. Żydzi nie tolerują prawdy o sobie i dlatego nie lubią profesora. Moim zdaniem to świetny historyk i publicysta.

 4. „antypolski bajkopisarz Jan Tomasz Gross” – zarąbisty tekst 😀 Dawajcie od dzisiaj będziemy popularnie w Polsce mówić na niego „Gross? Ten bajkopisarz? Słyszałem że autorka Harrego Pottera jest wściekła że wszedł na jej rynek” 😀

 5. Niech lepiej żydzi przeproszą za żyda Marksa czyli jednego z największych szkodników świata w najnowszej historii ludzkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here