Stajemy się wojskową potęgą! Polska armia rośnie w siłę. Wyprzedziliśmy Niemców i pniemy się w górę

fot. wikipedia.org
Reklama / Advertisement

Polska wśród 20 największych i najskuteczniejszych armii świata. Zajmujemy 17 miejsce w rankingu Credit Suisse pozostawiając w tyle Niemców, Kanadę i Indonezję.

Budżet, ilość zawodowych żołnierzy, czołgi, siły powietrzne i łodzie podwodne to elementy, które składały się w całość rankingu największych armii świata przygotowany przez Credit Suisse.

W oparciu o oficjalne dane badacze tworzyli zestawienia, a następnie wyliczali średnią, która wskazywała miejsca kolejnych krajów.

Czytaj także: Macierewicz kupuje Patrioty. Jutro podpisze umowę z Amerykanami

Siła armii określana była według wagi: aktywni żołnierze (5 procent), czołgi (10 procent), helikoptery ofensywne (15 procent), siły powietrzne (20 procent), łodzie podwodne (25 procent), lotniskowce (25 procent).

Po podliczeniu wszystkich wartości Polska armia zajęła 17 miejsce w rankingu. Według organizatorów badania, możliwości Wojska Polskiego są wyższe od Bundeswery ze względu na ilość łodzi podwodnych oraz czołgów.

Według statystyk Polacy mają bowiem do dyspozycji, aż 1009 czołgów i 5 okrętów podwodnych. Niemcy zaś mają możliwość walki z udziałem 408 czołgów i 4 łodzi podwodnych.

Tak prezentuje się czołówka rankingu Credit Suisse:
20. Kanada
19. Indonezja
18. Niemcy
17. Polska
16. Tajlandia
15. Australia
14. Izrael
13. Tajwan
12. Egipt
11. Pakistan
10. Turcja
9. Wielka Brytania
8. Włochy
7. Korea Południowa
6. Francja
5. Indie
4. Japonia
3. Chiny
2. Rosja
1. USA

źródło: businessinsider.com / Wolność24.pl

Reklama / Advertisement