Jednak nie wystarczy „tylko nie kraść”. „Dobra zmiana” po raz kolejny sięga do kieszeni Polaków. Zobacz, za co zapłacisz więcej

Wikipedia cc 4.0

Wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce i jego przemówienie na Placu Krasińskich to z pewnością wydarzenia historyczne. PiS-owska władza dostrzegła w tym jednak nie tylko wizerunkowy i polityczny sukces naszego kraju, ale także szansę, aby zamydlić Polakom oczy i po raz kolejny sięgnąć do ich kieszeni.

Wiele osób zastanawiało się w jaki sposób PiS sfinansuje 500+ i inne rządowe wydatki. Teraz już wiemy. Jak zwykle zapłaci za nie polski podatnik.

Zobacz też: Nauczycielka adoptowała 15-latka, a później zastraszała i zmuszała go do seksu. Sąd postawił jej zarzuty [VIDEO]

Polityka podatkowa naszego kraju wymaga zmian. Jednak jak się przekonaliśmy nie każda zmiana jest „dobra”. Obecnie prawie 60% ceny paliwa, którą płaci polski kierowca trafia do rządu w postaci akcyzy i innych podatków. Zaledwie 35% wartości benzyny to koszty jej zakupu z rafinerii. Te liczby są absurdalne same w sobie, ale obecna władza zamierza pójść jeszcze dalej.

Rząd PiSu planuje podwyżkę opłaty paliwowej o 20 gr (25 gr z VAT) na litrze benzyny! Jednak to nie jedyny cios jaki polski rząd zamierza wymierzyć w kierowców. W planach jest jeszcze podwyżka opłat parkingowych oraz cen przeglądów technicznych.

Co więcej, GITD poinformował, że rozpoczyna się rozbudowa sieci fotoradarów, także na drogach lokalnych. Projekt ma objąć 600 fotoradarów z czego część zostanie zakupiona, a część już istniejących rozbudowana i ulepszona.

Zobacz też: Trumpa posadzono wymownie pod portretem wielkiego króla. Zobacz dlaczego, to mogło być mu nie na rękę

Jakby tego było mało, reformy PiSu obejmą także firmy ubezpieczeniowe. Od 1 lipca będą one musiały płacić 23-procentowy podatek VAT od usług, które zlecają firmom zewnętrznym, choć dotychczas były z niego zwolnione. W jaki sposób dotknie to zwykłego Kowalskiego? Efektem planowanych zmian będzie wzrost cen polis ubezpieczeniowych OC/AC.

15 KOMENTARZE

  • PiS nie jest ideałem wolnościowców, ale przy tamtych kurwach, mordercach, bandziorach, kłamcach i złodziejach zdają się być nieomal jak święci.
   Taka prawda.

   • PiS nie jest ideałem wolnościowców chyba dla dziadkow mieszkajacych na wsi. Kto ma firme to powie, ze za PO to wolnosc gospdarcza była. Przez 8 lat deflacja,a teraz inflacja szaleje i miastowym da po tyłku.

   • Stopniowy zanik szarych komorek u Pana Marka to rzecz straszna… A kiedys wydawal sie w miare normalny (z wyjatkiem sprawy narkotykow).

   • @libertarianin.tom
    Szare komórki nabijali do głowy POwcy, jak temu na Nowym Świecie, przy pomocy dynamicznych kopnięć w twarz, po czym poprawiono mu jeszcze pięknym wyrokiem „za napaść na policjanta”.
    Gratuluję krótkiej pamięci i o mordzie Leppera czy Petelickiego, Musia i 100 innych nawet nie wspomnę.

   • paniemarku, w aferze podsłuchowej nie wypłynęło żadne przestępstwo, tylko przekleństwa. Znaczy to, że wyborcom pis zagrano na emocjach. jest czego panu gratulowat’
    – pamięci o milionach kradzionych przez zus
    – pamięci o skazaniu świadków afery podsłuchowej na 2 lata
    – żydofilii
    – okradania Polaków dla pińcet plus
    – tysięcy, które trzeba zapłacić za pozwolenia na zbudowanie domu, żeby wybranym rozdawać mieszkanie plus
    – ogromnych podatków made in maowiecki
    – obelg rzucanych przez dudę na Brauna za protest w pkw
    w tych sprawach pisdy i po mają to samo zdanie. socjalizmusa będą wspólnie bronić do upadłego

 1. Polska wstaje z kolan, a tu taki paszkwil. Jak ceny beda wyzsze niz w Szwajcarii to pisobolszewiki sie beda martwic czy nie potrzeba kolejnej podwyzki dla siebie.

 2. PIS takimi projektami podwyżkowymi zmierza do przegranych wyborów i dobrze bo ta partia jak i Po w końcu wylądują po za Sejmem i nastanie normalność. Nie da się słuchać i oglądać te parszywe mordy od 1989r zmieniające nazwy swoich partii nawet Nowoczesna jest tworem Unii Wolności partii która kradła na potęgę a po rozpadzie przeistoczyła się w Platformę Obywatelską ci co do niej nie wstąpili założyli Nowoczesną przykładem krowa Lubnauer i karuzela dalej się kręci

  • Kłopot w tym, że po wyborach PiS utraci większość, za to większość będzie miała koalicja PO z różnymi partyjkami, co z niej wypączkowały, oraz z lewicą. I wszystko wróci do stanu z czasów słynnej koalicji PO + PSL. I będziemy mieli znowu kapitalizm tylko dla wybrańców, wszechwładzę prawników, zwalczanie Kościoła, imigrantów muzułmańskich i dalszą emigrację Polaków.

   Dziwię się PiSowi, bo socjalistyczne zaślepienie szefów tej partii winno zostać utemperowane przez jej członków. Kolejne budowanie czegoś, czego się zbudować nie da, nieważne czy to socjalizm lewicowy, czy narodowy.

 3. Czy ktoś z Państwa mógłby przypomnieć: ile ta parszywa antypolska banda okupantów z PiSkomuny podarowała milionów euro robactwu z UPAdliny „na budowę dróg”? #25groszy+

 4. PiSokomuchy powinni jeszcze raz przypomnieć sobie słowa Trumpa na temat bezwzględnej opresji biurokratycznego aparatu państwa wobec obywateli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here