Oto wstrząsające, ideowe podstawy Unii Europejskiej. Komuniści z Brukseli wreszcie pokazali prawdziwą twarz [WIDEO]

Altiero Spinelli. / fot. Wikipedia domena publiczna

W swoim najnowszym nagraniu na na kanale „PodziemnaTV” Konrad Daniel omawia podstawy funkcjonowania Unii Europejskiej. Organizacja ta ujawniła właśnie swe komunistyczne i socjalistyczne oblicze.

ALtiero Spinelli – taki napis można znaleźć nad głównym wejściem do Parlamentu Europejskiego.

Jest to postać, która miał duże znaczenie dla obecnego kształtu Unii Europejskiej. W tym roku Unia Europejska zaprezentowała Białą Księgę, czyli pięć różnych wizji zmian w UE i współpracy między państwami.

Zobacz również: Wyjście z Unii to nie katastrofa. Istnieje życie poza Unią, całkiem dobre

Po raz pierwszy unijne elity w oficjalnym dokumencie przywołały inny dokument, który jest podstawą Unii Europejskiej, a jest nim ideowy testament ALtiero Spinellego, czyli manifest z Ventotene.

Co ciekawe Spinelli był skrajnym komunistą, za swą skrajność został wyrzucony z partii komunistycznej. Chciał on zniszczyć państwa narodowe i w ich miejsce stworzyć jedno państwo europejskie. Jego grupa wybrała metodę podstępu, wprowadzania krok po kroku jednego socjalistycznego państwa.

Daniel przytoczył także kilka cytatów z omawianego manifestu, które świetnie obrazują obecne działania Unii Europejskiej. OTO IDEOWE PODSTAWY UNII EUROPEJSKIEJ:

Aby odpowiedzieć na nasze potrzeby, europejska rewolucja musi być socjalistyczna, to znaczy, mieć za cel wyzwolenie klasy robotniczej i stworzenie dla niej bardziej humanitarnych warunków życia.

Prywatna własność być likwidowana, ograniczana, korygowana albo rozszerzana w zależności od sytuacji, nie zaś dogmatycznie, dla zasady.

Kwestia, która musi być rozwiązana jako pierwsza, bo bez niej wszelki postęp w innych dziedzinach będzie jedynie pozorny, to zniesienie podziału Europy na suwerenne państwa narodowe.

Na takie właśnie podstawy powołują się w dokumencie podpisanym przez Jean-Claude Junckera unijne elity. Po raz pierwszy więc sami określili się jako komuniści.

Warto przeczytać: Jednak nie wystarczy „tylko nie kraść”. „Dobra zmiana” po raz kolejny sięga do kieszeni Polaków. Zobacz, za co zapłacisz więcej

Źródła: YouTube/PodziemnaTV / Wolnosc24.pl

39 KOMENTARZE

 1. Żydzi w celu siania zamętu tworzą sieć organizacji przeciwstawnych Kościołowi Katolickiemu jako jedynie prawdziwemu i świętemu. Już sama jej nazwa jest profanacją Imienia Bożego które jest święte.
  Ta ich jaczejka – Unia Europejska – jest tylko jedną z nich.

   • Nie, ale m.in. właśnie Żydzi kierują nagonką na Kościół w celu osłabienia narodów Europy. Słaby wróg= łatwe sterowanie. Pedofilia w Kościele to problem realny ale o wiele mniejszej skali niż w ogóle społeczeństwa i środowiskach lewicowych. Mówię o faktach – a co mówi nagonka medialna? Ksiądz to pewnie pedofil.

   • Slusznie wsrod biskupow jest bodajze 4 lub 5 biskupow Polskich,pozostali to zydzi,wiec jak ma sie kosciolowi moze powodzic skoro oni rzadza.Druga sprawa ze w Watykanie rzadza masoni,chca doprowadzic do upadku kosciola.Pozdrawiam

  • Zaznaczam, ze Krzysztof Karoń jako pierwszy o tym mówił, Korwin do jego filmika linkował, a podziemnatv dowiedzial się o tym dopiero niedawno.
   Na kanale Krzysztofa Karonia jest znacznie więcej o historii marksizmu i UE.

 2. Przecież Janusz Korwin-Mikke już od bardzo wielu lat o mówił! Ktoś znowu chce uchodzić pierwszego obnażającego prawdziwe oblicze komunistycznego UE…

  • O Altiero Spinellim pierwszy mówił Krzysztof Karoń z kanału historia sztuki. Korwin linkował jego filmik, sam przyznał że tego nie wiedział, wiedział tylko o Rudim Dutshke i marszu przez instytucje.
   Teraz DOPIERO dotarło to do podwiemnatv i w końcu tutaj, wreszcie.

   Szkoda tylko, że nie wolnosc24.pl nie linkuje bezpośrednio do kanału Krzysztofa Karonia, na nim jest ZNACZNIE więcej o historii marksizmu i UE.

 3. Padło pytanie; „czy którykolwiek z polskich parlamentarzystów wie kim był Spinelli”.
  Odpowiedz brzmi: OCZYWIŚCIE TAK.
  Pan Janusz Korwin Mikke wielokrotnie wspominał o napisie zdobiącym główne wejście do Parlamentu Europejskiego, równocześnie obnażając komunistyczna przeszłość Spinellego.
  Aż dziw, iż ludzie interesujący się polityką, tego faktu nie zauważyli.

  • Muszę jeszcze raz:

   O Altiero Spinellim pierwszy mówił Krzysztof Karoń z kanału historia sztuki. Korwin linkował jego filmik, sam przyznał że tego nie wiedział, wiedział tylko o Rudim Dutshke i marszu przez instytucje.
   Teraz DOPIERO dotarło to do podwiemnatv i w końcu tutaj, wreszcie.

   Szkoda tylko, że nie wolnosc24.pl nie linkuje bezpośrednio do kanału Krzysztofa Karonia, na nim jest ZNACZNIE więcej o historii marksizmu i UE. Jest to pierwszy propagator tej wiedzy.

   • Czy p. Krzysztof Karoń był/jest parlamentarzystą? Pan @Anonim u góry ma rację. Z parlamentarzystów tylko JAK ZWYKLE Janusz Korwin-Mikke o nim mówił i mówi. A tego włoskiego komunistę zna więcej osób, m.in. hołota z PO z Różą „rimming” Thun von… na czele, która należy w Euroburdelu do stowarzyszenia imienia tej kanalii. Ale się tym nie chwali…

   • @Anonimowy Anonim Antoni
    Pytanie było zadane w filmiku Krzysztofa Karonia, z tego co pamiętam, ZANIM Korwin ten filmik obejrzał.
    Podziemnatv, jak sam mówił, powtarza to pytanie, bo dla niego to zupełna nowość. I nie wiedział, że np. Korwin o tym wie.
    Że członkowie grupy spinelliego wiedzą o spinellim też powiedział Krzysztof Karoń. Też być o tym nie wiedział bez niego…

 4. Mnie zastanawia jedno: Czy politycy i w ogóle ludzie mają pojęcie kim był ten człowiek? Jeśli politycy nie wiedzą to nie zasługują na swoje stanowiska polityczne, bo pokazują swoją arogancję i wprost głupotę. Jeśli zaś wiedzą i mimo to chcą dalszej współpracy z Unią to są to zwykłymi s****synami i śmieciami ludzkimi, którzy za brak szacunku do żywota drugiego człowieka sami nie zasługują na to, by żyć.

 5. Czy wobec tego Polska sama prawnie zmusiła się do opuszczenia UE? Ustawa dekomunizacyjna zakazuje promowania komunizmu…

 6. Komunizm zbankrutował na wschodzie Europy jednak fanatyczni marksiści dalej planują budowanie komunizmu w zachodniej części kontynentu.
  Unia Eurogejska będzie powtórką Związku Radzieckiego z elementami systemu III Rzeszy.

 7. Co macie przeciwko komunizmowi?
  Przecież w PRL i ZSRR
  1. nie było demokracji
  2. były niższe podatki niż w UE
  3. nie było parad gejów
  4. były niskie koszty pracy 20 dolarów miesięcznie

  Jako prawiczki powinniście popierać ideologię komunistyczną

  • Komunizm upadł z powodu swojej niewydolności, więc jak można o nim jeszcze wspominać w innych kategoriach niż przejście do historii jako system nieudolny? Poza tym był zbrodniczym systemem traktowania ludzi jak roboty (tj. wykorzystywania ich nieświadomego mechanicznego działania i reagowania), zwłaszcza w wykonaniu Stalina, bo tym odkryciem się on właśnie inspirował i tak ludzi traktował, mechanicznie. Myśl trochę.

   • PRL i ZSRR upadły bo
    1. nie było tam demokracji
    2. były tam niskie podatki

    Kraje gdzie są wysokie podatki nadal prosperują np. Szwecja, Niemcy, Finlandia, Holandia itp.

    Niskie podatki = brak kasy na infrastrukturę + brak kasy na dopłaty do rolnictwa = wysokie ceny żywności + dziurawe drogi = upadek

    Natomiast w Rosji są niskie podatki i wzrost gospodarczy minus 3 procent. ideał polskich prawiczków

  • byla demokracja, podatki wysokie ukryte w dlugach zachodnich, geje i alfonsy byly w pewnych strukturach wladzy i wysokie koszty pracy min przez drogie zachodnie maszyny przemyslowe

  • lewaczku widzę, że nie wziąłeś leków, a to bardzo szkodliwe dla twojego czeepu. Weź i zejdź z netu bo dostaniasz marskości mózgu, oczywiście jak go wogóle masz

 8. Ja ala wilk błagam o wybaczenie, siedze przy kompie i nagla PAC – czytam swoje komentarze. nie jestem LEWACZKĄ … może to rozdwojenie jaźni .. błagam wybaczcie… jeszcze jedna tabletka i bedzie OK

 9. W krajach komunistycznych są niskie koszty pracy ( np. w PRLu 20 dolarów, W Rosji dziś 100 euro miesięcznie).
  Dlatego kraje gdzie są niskie koszty pracy upadają bo nie ma popytu wewnętrznego – cóż można kupić za 20 dolarów czy 100 dolarów miesięcznie? Żywność i nic więcej.

  Tak właśnie upadł PRL i ZSRR. Z samego eksportu gospodarka nie wyżyje.

  Natomiast UE robi właśnie coś odwrotnego – podnosi podatki żeby były wysokie koszty pracy np. w Szwecji nikt nie zarabia mniej niż 1700 euro miesięcznie.

 10. ” schumman ” i jego Plan. Spinelli, i gospodarka sterowana ue, jak w związku radzieckim. Szok! powiedzcie mi coś czego nie wiem. Pl

 11. Żydo-komuna rozpostarła swą pajeczyne na cały świat, niszczy podstawy demokracji, a to ze wzgledu,że w haosie mogą komponować swoją ideologię, niszcząć chrześcijańetwo, a promować ludobójstwo.Maicel Geats szef firmy Microsofft , oswiadczył pewnego czasu ( to jego opętańcza ideologia, że należy zmiejszyć popiulacje na świecie, bo ludi jest za duzo. Projekt mordowania dzieci ochrzcił własnie ” aborcją” oraz stosowanie pigułek poronnych aby ludnosć świata sie radykalnie zmiejszyła. Trafiło to nawet na podatny grunt wyuzdanych paniuś, które swawolnie chcą życ ale odbierają sznsę życia tym , które dają mordować w ich łonach.Komuniz jest wymysłem żydowskim-komunistycznym, komunistyczno-żydowskim wymysłem jest dzisiejsza unia yewuropejska, to nie ta jaką hcieli twórcy odstaw tej organizacji. Czymże jest tzw. „aborcja”niczym innym jak holokaustem nienarodzonych , słabych, bezbronnych ludzi-dzieci, które ne mają szans walki z bezwzglęna ludobójcza raktyką matek, katów nazywanych „lekarzami”, Mengele też był lekarzem czym się różnił od disiejszych morderców? , też nosił nawet biały kitel, stetoskop.

 12. „UNIA EUROPEJSKA” TO KOMUNISTYCZNE SIEDLISKO !
  Dla zmylenia nazwane „unia europejska” to siedlisko miedzynarodowki unijnych bandytow,kryminalistow okupujacych i pacyfikujacych suwerenne kraje kontynentu Europy!!!!!!!! ROZWALAC UNIJNEGO TRUPA poki jeszcze unijna hunta nie ma sily mordowac ludnosci kontynentu Europy,chociaz juz gromadzi celowo zaproszonych islamskich barbarzyncow,mordercow !!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. Szkoda ze autor nie dodal ze Spirelli stworzyl manifest kiedy siedzial w nazistowskim wiezieniu a europa byla okupowana i skutecznie niszczona przez niemcy. Wtedy narodzil sie pomysl na zatarcie narodowosci bo to od tysiecy lat wszczyna wojny kiedy tylko jeden narod poczuje sie lepszy i silniejszy niz inny.
  Mozemy wyjsc z Uni, i niech niemcy wyjda, i niech narodowcy wszedzie dojda do glosow! Tego wam kochany ciemnogrodzie zycze.

 14. Komunizm podobnie jak Faszyzm jest zbrodniczym systemem-dowodem ponad 20 milionów ludzi zamordowanych w łagrach na Syberii.Faszysci z Niemiec mordowali ludzi w obozach śmierci a Komuniści w łagrach na Syberii przy katorżniczej pracy(np.wycinka drzew)podczas extremalnych mrozów przy głodowych racjach żywieniowych.
  Socjalizm się w Polsce również nie udał-ćwiczyliśmy to wszyscy prawie 70 lat od 2-giej wojny światowej.Jedynym w miarę sprawiedliwym systemem jest Kapitalizm pod warunkiem,że ani państwo,ani rządzące elity nie będą nadmiernym fiskalizmem okradać obywateli.Niestety w Polsce tak nie jest ani nigdy nie było,ponieważ władza pod hasłami liberalnego kapitalizmu pozbawiła Naród czyli Suwerena wspólnego majątku-na który pracowano całymi dekadami i przy okazji się „uwłaszczyła”.Jeśli U.E.faktycznie się nie zreformuje i tzw.lewackie podejście będzie dominowało nadal to po prostu się zacznie rozpadać.Mam nadzieję,że zdrowy rozsądek weźmie górę i środowiska lewicowe i skorumpowane elity zostaną odsunięte od władzy i tym samym stracą wpływ na kierunek w którym podąża U.E. i my razem z nią.To co oni proponują to utopia i skończy się jak każda utopia-na śmietniku historii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here