Oto wstrząsające, ideowe podstawy Unii Europejskiej. Komuniści z Brukseli wreszcie pokazali prawdziwą twarz [WIDEO]

Altiero Spinelli. / fot. Wikipedia domena publiczna
Reklama / Advertisement

W swoim najnowszym nagraniu na na kanale „PodziemnaTV” Konrad Daniel omawia podstawy funkcjonowania Unii Europejskiej. Organizacja ta ujawniła właśnie swe komunistyczne i socjalistyczne oblicze.

ALtiero Spinelli – taki napis można znaleźć nad głównym wejściem do Parlamentu Europejskiego.

Jest to postać, która miał duże znaczenie dla obecnego kształtu Unii Europejskiej. W tym roku Unia Europejska zaprezentowała Białą Księgę, czyli pięć różnych wizji zmian w UE i współpracy między państwami.

Zobacz również: Wyjście z Unii to nie katastrofa. Istnieje życie poza Unią, całkiem dobre

Po raz pierwszy unijne elity w oficjalnym dokumencie przywołały inny dokument, który jest podstawą Unii Europejskiej, a jest nim ideowy testament ALtiero Spinellego, czyli manifest z Ventotene.

Co ciekawe Spinelli był skrajnym komunistą, za swą skrajność został wyrzucony z partii komunistycznej. Chciał on zniszczyć państwa narodowe i w ich miejsce stworzyć jedno państwo europejskie. Jego grupa wybrała metodę podstępu, wprowadzania krok po kroku jednego socjalistycznego państwa.

Daniel przytoczył także kilka cytatów z omawianego manifestu, które świetnie obrazują obecne działania Unii Europejskiej. OTO IDEOWE PODSTAWY UNII EUROPEJSKIEJ:

Aby odpowiedzieć na nasze potrzeby, europejska rewolucja musi być socjalistyczna, to znaczy, mieć za cel wyzwolenie klasy robotniczej i stworzenie dla niej bardziej humanitarnych warunków życia.

Prywatna własność być likwidowana, ograniczana, korygowana albo rozszerzana w zależności od sytuacji, nie zaś dogmatycznie, dla zasady.

Kwestia, która musi być rozwiązana jako pierwsza, bo bez niej wszelki postęp w innych dziedzinach będzie jedynie pozorny, to zniesienie podziału Europy na suwerenne państwa narodowe.

Na takie właśnie podstawy powołują się w dokumencie podpisanym przez Jean-Claude Junckera unijne elity. Po raz pierwszy więc sami określili się jako komuniści.

Warto przeczytać: Jednak nie wystarczy „tylko nie kraść”. „Dobra zmiana” po raz kolejny sięga do kieszeni Polaków. Zobacz, za co zapłacisz więcej

Źródła: YouTube/PodziemnaTV / Wolnosc24.pl

Reklama / Advertisement