Rośnie pokolenie magistrów idiotów. Uniwersytet apeluje – nie wysyłajcie nam zdjęć ze snapchata!

fot. screen snapchat

„Drodzy kandydaci, maturzyści! Zdjęcie może być jak do dowodu (ale nie róbcie zdjęcia dowodu). A jeśli nie macie drugiego imienia, w polu ‚drugie imię’ w IRK nie piszcie ‚nie mam’. No chyba, że chcecie mieć na legitymacji ‚Anna nie mam Kowalska'” apeluje Uniwersytet Warszawski.

Jak się okazuje, rejestracja na studiach dla wielu jest wyzwaniem nie do przejścia.

Wybór uczelni i rejestracja dokumentów przez internet, początek wakacji to dla wielu młodych Polaków czas trudnego wyboru. Zdawać by się mogło, że najtrudniejszym etapem jest sam wybór uczelni, nic z tych rzeczy, dla setek maturzystów ciężkim zadaniem jest poprawne uzupełnienie ankiety rejestracyjnej.

Czytaj też: Macron robi wstyd na salonach. Zobacz, jaką wpadkę zaliczył na G20. Trump zdumiony [VIDEO]

„Wszystko co kandydaci muszą wiedzieć na temat rekrutacji jest na stronie internetowej uczelni. Okazuje się, że nie mogą tego znaleźć. Jak już znajdą, to nie rozumieją tego co jest napisane” – żali się pracownica biura rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, Agata Sałamaj.

Z jakimi problemami piszą przyszli studenci? A chociażby pytają, czy jeśli nie zdali matury z matematyki, to czy mogą podjąć zaoczne studia humanistyczne.

To jednak nie wszystko, Agata Sałamaj wymienia jeszcze głupsze pytanie. Młody człowiek zapytał się, uwaga, czy jeśli złamał miesiąc temu nogę to czy powinien zarejestrować się jako osoba niepełnosprawna?

Warto przeczytać: Sprawiedliwość go w końcu dopadła! Śmierć Banderowca podczas przemówienia chwalącego ukraińskiego zbrodniarza [VIDEO]

No cóż, od dawna już wiemy, że społeczeństwo w Polsce głupieje w zatrważającym tempie. Co smutne, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko.

Pozostaje tylko pogratulować kolejnym rządom, że co raz bardziej ułatwiają dostanie się na studia wyższe i masową produkcję magistrów.

źródło: Uniwersytet Wrocławski / Wolność24.pl

61 KOMENTARZE

 1. Cóż. To już zaczęło się dość dawno. Okazuje się, że wyszydzany przez prawicowców PRL, kształcił na wyższym poziomie. Co prawda były jakieś centralizny demokratyczne, ale teraz mamy gendery (czyli taka sama bzdura).
  Ale cóż, skoro robiący błędy ortograficzne (na komputerze, czyżby nie rozumiał co znaczą podkreślenia słówek?) i nie potrafiący posługiwać się poprawną stylistyką Bodakowski, skończył studia i robi za dziennikarza? A to już facet chyba koło 40-stki, czyli nie zaliczył gimnazjum.
  Polacy głupotą szybko doganiają rówieśników z Zachodu.

  • Prawicowcy bynajmniej nie we wszystkim wyszydzają PRL. Szanujemy ówczesny posłuch w szkołach, klapsy dla dzieci i obecność kary śmierci. Nawiasem pisząc to w obecnych czasach zdarza się, że niektórzy pisząc jakiś komentarz (nie chodzi o ten portal), chcąc go podrasować używają słowa „bynajmniej” w miejsce słowa „przynajmniej”:-)

   • klapsy dla dzieci i obecność kary śmierci! dzieci które namiętnie otrzymywały tzw klapsy , jako dorosłe w dwójnasób oddają ‚klapsy’ najpierw swoim dzieciom, a potem z wdzięczności …swoim starym rodzicom 🙁 klaps nie jest metodą wychowawczą, klaps jest wychowawczą bezradnością leniwych rodziców 🙁 nie ma ‚klapsa’, który nie niósłby ze/za sobą agresji, więc nie widzę powodu, żeby JE ‚szanować (fuj!) a kara śmierci? to też porażka systemu edukacyjnego i wychowawczego państwa 🙁 widzę tu ogromną zależność: w państwach, gdzie panuje system opresyjny, gdzie przemoc (klapsy) wobec dzieci i kobiet jest na porządku dziennym, tam jest najwięcej zabójstw, morderstw, pobić i gwałtów… no i kara śmierci… dla odstraszenia?

   • Anja

    No popatrz popatrz w Szwecji nie ma kar cielesnych, a jest to 3 kraj na poziomie gwałtów, molestowania, a jeden obecnie z najniebezpieczniejszych krajów jeśli chodzi o morderstwa podpalenia, pobicia i strzelaniny

 2. Myślicie, że spadek poziomu edukacji i duraczenie społeczeństwa to przypadek ? Nie ma przypadków, jest inżynieria społeczna (socjotechnika). Rząd nie potrzebuje obywateli mądrych tylko posłusznych, pokornymi idiotami się łatwiej rządzi.

 3. strony uniwersytetow sa balaganiarskie, czesto w wielu kopiach i trudno rozroznic jaki to rok i czy nie jest to archiwum, nie ma zadnej standaryzacji. Jesli ktos nie wierzy to niech znajdzie te informacje a potem niech programisci z uniwerkow sami bija sie w piersi a nie bluzgaja na ludzi

  • Z ciekawości weszłam na stronę Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest osobna zakładka „Rekrutacja”, a na niej od razu formularz. Więc argument, w tym wypadku, nietrafiony 😉
   Pozdrawiam

  • Trochę mam doświadczenia w temacie, więc mogę się podzielić. Nawet niektóre krajowe politechniki mają nieaktualne strony internetowe, na których niczego konkretnego nie można się doszukać. Co jest dosyć ironiczne, jeśli wziąć pod uwagę, że na każdej jest wydział informatyki, który mógłby się w.w. stroną internetową zająć.

   • Od kiedy to informatycy są właściwi do rozstrzygania problemów humanistycznych?

 4. „Młody człowiek zapytał się, uwaga, czy jeśli złamał miesiąc temu nogę to czy powinien zarejestrować się jako osoba niepełnosprawna?”
  Myślę że tu jest wszystko jasne i nie ma wątpliwości!

 5. Ta pani z uczelni też jest wytworem chorego systemu.
  „A chociażby pytają, czy jeśli nie zdali matury z matematyki, to czy mogą podjąć zaoczne studia humanistyczne.”
  No właśnie! W normalnym kraju (nie w takim, w którym każdy element edukacji jest obwarowany przepisami) osoba która jest wybitna z humanistyki a nie zdała jakiegoś tam egzaminu z matematyki mogła by studiować humanistykę, bo niby czemu nie?
  „Młody człowiek zapytał się, uwaga, czy jeśli złamał miesiąc temu nogę to czy powinien zarejestrować się jako osoba niepełnosprawna?”
  W normalnym kraju nie istnieje sztuczny podział binarny: pełnosprawni – niepełnosprawni. Tu chodzi zapewne o jakieś przywileje dla „niepełnosprawnych” i w sumie nie dziwota, że gość chciał się na nie załapać.
  Zanim inne wytwory systemu zaczną mnie pouczać, napomknę tylko, że jestem mgr. inż. fizyki komputerowej po Politechnice Warszawskiej. Tych co myślą, że po mgr nie stawia się kropki pouczę, że w mianowniku owszem, ale już w narzędniku – nie.

  • Początkowo myślałem, że chodzi mu o to, czy jeśli nie wybrał na maturze przedmiotu dodatkowego, humanistycznego, tylko matematykę lub fizykę, to czy może studiować humanistykę. Oczywiście kiedyś było to możliwe, abiturient z dodatkową fizyką mógł pójść na historię, ale tu chodziło o to, czy jeśli nie zdał matmy, która teraz jest OBOWIĄZKOWA, to czy może pójść na studia.
   [w kraju] „w którym każdy element edukacji jest obwarowany przepisami”
   No wybacz, ale jakieś zasady muszą być, przecież nie puścisz kolesia po podstawówce na wyższą uczelnię.
   PS. Nie pisze się „mogła by”, tylko „mogłaby”.

   • >>No wybacz, ale jakieś zasady muszą być, przecież nie puścisz kolesia po podstawówce na wyższą uczelnię.
    No właśnie oto mi chodzi. Chcesz sterować, zostaw to uczelni, jej reputacji, niech przyjmuje kogo chce. Potem pracodawcy ocenią czy absolwenci tej uczelni są coś warci. Matura to taki urzędniczy wytrych. Ma maturę, OK, nie ma matury – Be. A to czy mądry czy głupi, nie ma już znaczenia. Takie pudełkowanie ludzi…

  • Oooo, interpunkcja na medal, Panie magister, ale ortografii to trzeba by się jeszcze poduczyc troszke 😉. Zresztą w samym artykule widzimy niemało błędów językowych. Wszystko się jakby potwierdza….

  • W normalnym kraju egzamin dojrzałości powinien być na przyzwoitym, nieuwłaczającym osobie aspirującą na studia poziomie. Przeciętny uczeń niezależnie od przedmiotu powinien ten test zdać z marszu (zwłaszcza, że minimum to 30%). Dla ścisłości sama zdawałam nową maturę, maja klasa miała najgorsze wyniki nauki w szkole, a maturę mimo to zdali wszyscy (36 osób).

 6. „Pozostaje tylko pogratulować kolejnym rządom, że co raz bardziej ułatwiają… ”
  Autor artykułu pewnie miał zaświadczenie w szkole, że ma dysortografię.
  Od kiedy „coraz” piszemy oddzielnie?

 7. Później ci magistrzy od gotowania na gazie tłumnie zasilają aparat państwa kolejnymi coraz głupszymi biurokratami.
  Zaniżanie poziomu edukacji jest celowym i zaplanowanym działaniem marksistowskich pseudoelit nie tylko w Polsce.

 8. tak ich przygotowala do tego szkola . nie umieja zlozyc dokumentow,ale wiedza co jest stolica burkinafaso. bo tego uczy nas szkola 🙂

 9. „czy jeśli złamał miesiąc temu nogę to czy powinien zarejestrować się jako osoba niepełnosprawna?”
  Ale to pytanie akurat nie ejst wcale głupie, skoro gośc zapewne nosi jeszcze gips….

 10. „Pozostaje tylko pogratulować kolejnym rządom, że co raz bardziej ułatwiają dostanie się na studia wyższe i masową produkcję magistrów” – i to pewnie dzięki masowej produkcji magistrów „co raz” piszemy oddzielnie!?

 11. Pan dziennikarz chyba z tego samego pokolenia. Co to za kwiatek ? : „Z jakimi problemami piszą przyszli studenci?” Czy to jeszcze język polski ?

 12. A porównajcie krystaliczną logikę oraz intuicyjność stanowiące podbudowę funkcjonalności systemu Windows XP z neurotyczną sraczką informatyczną systemów obsługujących smartfony. Odejście od myślenia na rzecz
  ruchliwego chaosu ma miejsce na wielu płaszczyznach, a społeczeństwo od tego raczej nie zmądrzeje.

 13. Wszystkie studia humanistyczne powinny być płatne. Niewiele wnoszą do gospodarki poza produkcją statystyczną wykształciuchów po filologiach, stosunkach międzynarodowych, filozofiach-od lat żadnych nowych kierunków prócz bredni, socjologiach, psychologiach, marketingach…To wyrzucanie pieniędzy do śmieci i dywersja na narodzie, gdyż potem grupy te przeceniające swoją wartość rynkową są balastem dla gospodarki. Wyłożyć tyle mln by wyprodukować przemądrzałego/ą roszczeniowego bezrobota. Potem szaleją po ulicach domagając się tego czy tamtego. To chore. Pozostawić kilka uniwersytetów na poziomie z historią, filologią polską, bez bzdurnych wypocin Śród, Hartmanów, Śpiewaków…

 14. Kolega od nogi musi w tej sprawie zgłosić się do lekarza. Stwierdzenie niepełnosprawności (intelektualnej) to tylko formalność.

 15. Wprowadzić testy IQ i wszyscy na tym skorzystają. Kto nie ma głowy do myślenia, zajmie się czymś innym i będzie bardziej szczęśliwy niż męcząc się na studiach, a potem na rynku pracy.

 16. a ja tam uważam że poziom edukacji spadł na dno po tym jak zostali tam nauczyciele wykształceni przez komunizm mierni ale wierni przyjaciele poprzedniego ustroju , ich przedwojenni mentorzy umarli i teraz oni pokazuja na co ich stac

 17. Bardzo przepraszam. Jezeli pole drugie imie jest obowiazkowe, to zostawienie pystego miejsca byloby bledem. Trzeba bowiem wtedy cos wpusac no bo przeciez jest obowiszkowe. Oznacza to, ze Uniwersytet Warszawski blednie zaklada, ze kazdy ma 2. imie… no i kto tutaj jest idiota (BTW: tak, tak-personifikuje Uniwersytet…)?

 18. Fakt faktem mamy coraz glupsze społeczeństwo. Moja koleżanka przez 3 lata studiów ani razu niczego się nie uczyła, na kazdym egzaminie ściągala z telefonu i co taka osoba później sobą reprezentuje, jak pomoże ludziom skoro nie wie co studiowała. A na obronie tez laski mówią: „boże jak zapomnę jednego słowa z zapamiętanego ciągu to juz nic nie powiem”. Jak można nie rozumieć o czym się pisało prace. Uczą się na pamięć zaliczają i zapominają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here