Rośnie pokolenie magistrów idiotów. Uniwersytet apeluje – nie wysyłajcie nam zdjęć ze snapchata!

fot. screen snapchat

„Drodzy kandydaci, maturzyści! Zdjęcie może być jak do dowodu (ale nie róbcie zdjęcia dowodu). A jeśli nie macie drugiego imienia, w polu ‚drugie imię’ w IRK nie piszcie ‚nie mam’. No chyba, że chcecie mieć na legitymacji ‚Anna nie mam Kowalska'” apeluje Uniwersytet Warszawski.

Jak się okazuje, rejestracja na studiach dla wielu jest wyzwaniem nie do przejścia.

Wybór uczelni i rejestracja dokumentów przez internet, początek wakacji to dla wielu młodych Polaków czas trudnego wyboru. Zdawać by się mogło, że najtrudniejszym etapem jest sam wybór uczelni, nic z tych rzeczy, dla setek maturzystów ciężkim zadaniem jest poprawne uzupełnienie ankiety rejestracyjnej.

Czytaj też: Macron robi wstyd na salonach. Zobacz, jaką wpadkę zaliczył na G20. Trump zdumiony [VIDEO]

„Wszystko co kandydaci muszą wiedzieć na temat rekrutacji jest na stronie internetowej uczelni. Okazuje się, że nie mogą tego znaleźć. Jak już znajdą, to nie rozumieją tego co jest napisane” – żali się pracownica biura rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, Agata Sałamaj.

Z jakimi problemami piszą przyszli studenci? A chociażby pytają, czy jeśli nie zdali matury z matematyki, to czy mogą podjąć zaoczne studia humanistyczne.

To jednak nie wszystko, Agata Sałamaj wymienia jeszcze głupsze pytanie. Młody człowiek zapytał się, uwaga, czy jeśli złamał miesiąc temu nogę to czy powinien zarejestrować się jako osoba niepełnosprawna?

Warto przeczytać: Sprawiedliwość go w końcu dopadła! Śmierć Banderowca podczas przemówienia chwalącego ukraińskiego zbrodniarza [VIDEO]

No cóż, od dawna już wiemy, że społeczeństwo w Polsce głupieje w zatrważającym tempie. Co smutne, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko.

Pozostaje tylko pogratulować kolejnym rządom, że co raz bardziej ułatwiają dostanie się na studia wyższe i masową produkcję magistrów.

źródło: Uniwersytet Wrocławski / Wolność24.pl