Najpopularniejszy Vloger świata masakruje brytyjską telewizję i przyznaje rację Januszowi Korwin-Mikkemu [WIDEO]

fot. YouTube

Janusz Korwin-Mikke swoją wypowiedzią wyjaśniającą, że kobiety zarabiają mniej nie przez seksizm pracodawców, ale przez to, że ŚREDNIO są niższe, słabsze fizycznie czy mniej inteligentne, podbił dotychczas niemal cały Internet.

Teraz już prawdopodobnie podbije cały, bo do jego wypowiedzi odniósł się najpopularniejszy vloger na YouTube, który ma 56 milionów obserwujących.

Takiego sukcesu z wrzutki medialnej nie zaliczył przed nim żaden Polak. Liczba cytatów jaką wygenerował Janusz Korwin-Mikke przy pomocy trzech zupełnie oczywistych zdań wypowiedzianych 3 marca w europarlamencie jest tak wielka, że aż… trudna do oszacowania.

Kto zacytował Korwina? CNN, „Washington Post”, BBC, „Independent”, „Fortune”, UPI, Huffingtonpost, „Daily Mail”, „The Mirror”, „The Sun”, „Daily Telegraph”, „New York Post”, „Herald Tribune”, „Forbes”, „USA Today”, „Bild”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Stern”, CBS.

Czytaj także: Korwin pobił Wardęgę. Swoim przekazem do feministek dotarł do ludzi na całym świecie. Cytowali wszyscy: od CNN do „dziennika z Mozambika”

Teraz do tej listy dołączył „PewDiePie”, który jest najpopularniejszym vlogerem na YouTube. W swoim nagraniu przez pierwszych 10 minut w sposób ironiczny odnosi się do sposobu prowadzenia wywiadu w programie „Good Morning Britain” emitowanego na antenie ITV w Wielkiej Brytanii, ale także z odpowiedzi europosła.

W swoim vlogu PewDiePie przytacza także pewne badania, które potwierdzają to co mówił Korwin-Mikke. Sposób prowadzenia wspomnianego wywiadu był oczywiście skandaliczny, prowadzący nazywał swojego gościa świnią, a kiedy Korwin-Mikke nie zrozumiał pytania (być może przez problemy na łączach Warszawa-Londyn), to ten nazwał go „głupim”.

Vloger naśmiewał się też z prowadzącego, wskazując, że przecież dla dyskusji w programie nie ma znaczenia, co tak naprawdę europoseł powiedział. Ponadto ten idiota Morgan (dziennikarz) próbuje obalić statystyki przytaczając jeden przykład, swoją koleżankę, jako dowód.

Warto przeczytać: Stanowski ostro o Elizie Michalik: Ona jest źródłem niesłabnącej beki. „Test na inteligencję niestety pani oblała”

Przyznaje też, że kiedy pierwszy raz oglądał to nagranie, nie zrozumiał, o co chodzi Korwin-Mikkemu. Zauważa też słusznie, że Korwin-Mikke nie powiedział, że kobiety powinny zarabiać mniej, ale że zarabiają mniej z tego powodu. To europoseł próbował wyjaśnić w trakcie programu.

PewDiePie przypomina też, że często można usłyszeć o różnicach w płacach pomiędzy mężczyznami i kobietami, ale wynika to z prostego zestawienia płac wszystkich mężczyzn i kobiet. Nie uwzględnia się przy tym, że kobiety pracują średnio mniej godzin, że wykonują inną pracę itd. Gdyby to wziąć pod uwagę, różnic w płacach prawie by nie było – zauważa Vloger.

I zadaje pytanie, które wskazuje, że oglądał więcej niż to wystąpienie Korwin-Mikkego: Gdyby kobiety za tą samą pracę zarabiały tyle samo, to czemu pracodawcy nie zatrudnialiby tylko kobiet?

Przedstawił też, całkiem dobrze, o co chodziło Korwin-Mikkemu. Istnieje wiele różnic w płacach, ale żadna z nich nie jest związana z płcią. Jeżeli jesteś niższy – w niektórych zawodach zarabiasz mniej, jeżeli jesteś mniej inteligentny – zarabiasz w niektórych zawodach mniej, jeżeli jesteś gruby = zarabiasz w niektórych zawodach mniej itd.

Vloger wskazuje też, że prowadzący chciał za wszelką cenę przedstawić swoją rację. Korwin-Mikke kilka razy mówił, że nie powiedział „powinny”, a jedynie wykazywał związek przyczynowo-skutkowy, ale do redaktora Morgana to nie docierało.

Czytaj więcej: Janusz Korwin-Mikke za trudny dla SB. Próbowano go zwerbować, ale esbecy się poddali

25 KOMENTARZE

 1. JKM ma kłopoty z wyslawianiem sie po polsku, a co dopiero po angielsku… Jeszcze mając wrogiego interlokutora z brytolskim poczuciem wyższosci wobec ludzi nie wladajacych płynne angielskim.

  • O ile mi wiadomo, nauczył się angielskiego w dość krótkim czasie ostatnio. Ale chyba na tyle dobrze, aby skrajnie lewicowe oszołomki w PE mogły go zrozumieć i na niego szczekać.

   • JKM zna angielski od 50 lat. Sam się go nauczył i mówi nim bardzo dobrze. Problemem (dla niektórych) może być jego wymowa, ale to nic dziwnego – przecież nie uczył się angielskiego wśród Anglików tylko w zapyziałej gomułkowskiej (Jarosław Kaczyński lubi to!) Polsce. Podobnie sytuacja ma się z przyjacielem JKM – Włodzimierzem Bukowskim. Bukowski uczył się samodzielnie angielskiego z książek w Sowietach i mimo, że od blisko 40 lat przebywa na emigracji w Anglii specyficznego akcentu się nie pozbył.

 2. Są zawody gdzie kobiety zarabiają więcej , nawet gdy są niższe , wyższe , grube , chude , mnie czy więcej inteligentne , niema to żadnego znaczenia . Znaczenie ma tylko fakt … bycia kobietą !

  • To prawda że są takie zawody. Ale jest ich znacznie mniej w ogólnej statystyce gdyż więcej jest kobiet o przeciętnym IQ, a tutaj badania potwierdzają że mniejsze IQ zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn przekłada się na niższe zarobki. Płeć nie ma znaczenia, ona jest tylko nieistotną daną, mimo wszystko kobiety i cała lewica nadal oburza się na fakty.

 3. Krytyka mitu „gender pay gap” w oparciu o argumenty, ktorych uzywa rowniez JKM nie jest ani niczym nowym, ani nie JKM nie jest jej prekursorem. Jest za to wyjatkowy pod innym wzgledem – jak malo kto potrafi obrocic proste i logiczne argumenty w pseudointelektualny belkot podlany szowinistycznym sosem.

  • A co ma wzrost gospodarczy lewicowych Niemiec i postradzieckiej Rosji do tego artykułu i dlaczego sądzisz, że prawicowcy „kochają” Rosję?

  • Wytłumacz mi jedno. Kto ci powiedział, że wolnościowcy kochają Rosję? Jeśli ktoś nie potępia jej za wszyatko to znaczy, że ją kocha. Rosja to straszny kraj pod względem wolności. Co nie znaczy, że wszystko jest tam złe.

  • ala wilk vel Tomasz Lis – PewDiePie gardzi zacofaną lewacką alą wilk – i co teraz kurwo! PewDiePie jest internetowym błaznem, ale przynajmniej zarabia miliony, a ty jesteś zwykłą sprzedajną dziwką która zarabia na trollowaniu jakieś grosze.

 4. Zachód odkrywa JKM i robi mu darmową reklamę o wielomilionowym zasięgu, a w lesie (czytaj: Polsce) bóldupiące polactwo mające czelność się nazywać „wolnościowcami” (tfu!) bredzi o tym, jak by tu go schować…

  • 10/10 1+

   Polactwo socjalistyczne śmieci bez honoru – deklarują się katolikami, a kurwa pożądają czyichś pieniędzy i przyklaskują rabunkowi.

   • Bo większość jest głupia i JKM ma rację, można szukać dowodów na obalenie tej tezy, ale z tym da się nie zgodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here