Nie potrzeba Niemców ani Unii, sami się wykończymy. Nowe przepisy wykoszą całą branżę. Przedsiębiorcy załamani, a rząd liczy dodatkową kasę

Beata Szydło.

Polscy przedsiębiorcy z branży transportowej przestrzegają przed wprowadzaniem kolejnych zmian przez rządzących, jak mówią mogą one wykosić całą branżę w Polsce, a przecież dodatkowo przewoźnicy spotykają się z trudnościami ze strony innych państw.

To efekt kolejnych zmian rządu Prawa i Sprawiedliwości, mowa tu o pakiecie przewozowym, nowych płatnych drogach i opłacie paliwowej.

To skandal i kpina. W tym kraju 234 posłów ma pomysł na wszystko i od ręki gotowe projekty ustaw bez jakiejkolwiek konsultacji ze środowiskiem. Projekt poselski, szybka ścieżka, kolejny knot uderzający w polski transport. Za chwilę branżowa płaca minimalna w transporcie, ciągle drożejące ubezpieczenia, kolejne opłaty za infrastrukturę drogową w Polsce – mówi właściciel firmy transportowej z Pomorza.

Czytaj więcej: Rząd zarżnie branżę paliw? Przedsiębiorcy przeciw „pakietowi przewozowemu” Morawieckiego. Chcą w końcu prawa przyjaznego firmom

Przepisy związane z pakietem przewozowym to obowiązek rejestracji wszystkich transportów. To jak skarżą się przedsiębiorcy będzie niemożliwe bez zatrudnienia dodatkowej osoby lub osób. To zwiększy koszty, czego efektem będzie podniesienie cen paliw. Zgodnie z projektem transport paliw płynnych i olejów będzie musiał posiadać oddzielny numer referencyjny, który można uzyskać przez wypełnienie specjalnego formularza.

Kilka dni temu weszło w życie inne prawo, zgodnie z którym na niektórych drogach krajowych będzie pobierana opłata elektroniczna – system Viatoll. Ale nie miejmy złudzeń, wprowadzanie tej ustawy w ograniczonym zakresie jest tylko po to, żeby sprawdzić jak zareagują obywatele, a kiedy już się oswoją z nową opłatą, stopniowo będą wprowadzane opłaty na innych odcinkach.

Wprowadzona ma zostać także kolejna opłata paliwowa, a zdobyte w ten sposób pieniądze mają być przeznaczane na modernizację dróg i obwodnic. Jakaś ich część na pewno trafi na ten cel, jednak już dziś zapowiedziano powołanie w celu wydawania (marnowania – Red.) tych pieniędzy specjalną instytucję. Wzrost ceny paliwa przełoży się na wzrost wszystkich innych produktów.

Zobacz także: Robią nas w konia! „Pigułka gwałtu od PiS-u”. Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale w TVP Wam nie powiedzą [INFOGRAFIKA]

W związku z tym przewoźnicy wysłali list do Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

Wystosowaliśmy pisma do czołowych polityków oraz parlamentarzystów, wzywające do odłożenia prac nad projektem ustawy w celu przeprowadzenia wnikliwej analizy wszystkich jego aspektów i skutków, jakie ze sobą niesie – napisano.

Dodatkowo Polskie firmy zostały dotknięte wprowadzeniem w Niemczech i Francji przepisów o płacy minimalnej. Tamtejsze rządy uznały, że Polacy jako zbyt tani pracownicy stanowią nieuczciwą konkurencję dla przewoźników francuskich i niemieckich.

35 KOMENTARZE

  • @Kazik szkoda strzępić ryja na takie rozumowanie. Mam nadzieję, że będziesz dalej dzielni głosił swoje tezy, gdy zakupy żywności wyniosą Cię kilka % więcej.

  • Kazik zapłacisz i ty za 500 + i za inne podatki nie uciekniesz głąbie od tego ba nawet ty tylko zapłacisz nie przedsiębiorca ty głupolu bo jesteś ostatni w łańcuchu pokarmowym i koszty zostaną przerzucone na ciebie.

  • Dalej brnij w to tępe rozumowanie. Jak ceny pójdą w górę, to zmuszony będziesz wpierdzielać trawę, krótkowzroczny idioto.

  • Pomyśl o tych, którzy pracują uczciwie i powoli to już pracują tylko na innych z ryzykiem utraty własnego majątku. Kto będzie się w to bawił. Jak ci ceny towarów wzrosną o koszty transportu, to zrozumiesz, że podatki da się przerzucać, tylko dojazdu do pracy nie mam na kogo przerzucić a płacić trzeba jakby mało tego było. Ci co mieszkają przy granicy zaczną się tankować np. w Czechach dajmy sąsiadom zarobić 🙂

  • Dobrze gadasz Kazik,popieram
   Ceny paliw np przez ostatnie 2 lata jakie byly zmienne i nikt nic nie mówił na wakacje paliwo zazwyczaj tanieje a jakos reszta nie tanieje.
   Najniższa krajowa jak wzrasta to cisza?
   Ostatnio wzrosła czyli będziecie mieć te 20gr płaczki

   • Pitbull – ceny w całej Europie były zmienne to prawda. Ale teraz tylko w Polsce wzrosną. już mamy paliwo droższe niż w Luksemburgu. Dzięki takim akcjom rząd wykańcza przedsiębiorców w jednej z nielicznych branży zdominowanej przez rodzimy, polski kapitał.

 1. Góra z dołem się nie zejdzie. Posłowie mają zwroty za benzynę z budżetu państwa. Właśnie rodzi nam się nowa oligarchia bardzo podobna do poprzedniej. Tym razem są to Pisiaki.

 2. „Przepisy związane z pakietem przewozowym to obowiązek rejestracji wszystkich transportów. To jak skarżą się przedsiębiorcy będzie niemożliwe bez zatrudnienia dodatkowej osoby lub osób. To zwiększy koszty, czego efektem będzie podniesienie cen paliw.” – no to już wiemy dlaczego drożeją paliwa . Qrwa ! czy nikt tego nie czyta przed publikacją

 3. Życzę PiSokomunistom sromotnej porażki w następnych wyborach. Nawet POstkomuna nie była aż tak pazerna i destrukcyjna jak bolszewia z PiSu.

  • SLD w porównaniu doi PiS było naprawdę w porządku! Wolałbym ich u władzy teraz, z zastrzeżeniem odnosnie stosunku do imigrantów. Ten musi byc negatywny.

   • SLD to był partia duzo bardziej wolnosciowa gospodarczo niz pisobolszewiki. Kwestia, ze duzo robili pod siebie, ale poziom zycia przy nich byl na pewno wyzszy dla pracowitych.

  • Przedwyborcze „brÓnkobusy” jężdziły po Polsce „za darmo” , bez zainteresowania dla sukcesu kandydata w wyborach, ” nasze Słoneczko ” wylądowało w brukselce w nagrodę itp., – bo tamta władza i tamta kadencja już spełniły SIĘ i swoje role. Pałeczka została przekazana następcom, PATRIOTOM,DOBREJ ZMIANIE. Widać, że już przed „połową drogi” nie zależy im na głosach wyborców…
   Kto następny?
   A ciągłość działania państwa?
   Ano dycha i toczy się wyborcom po piętach.

  • A ja im życzę wygranej z większością,do wyborow jest jeszcze trochę czasu pożyjemy zobaczymy w jakiej kondycji jesteśmy jakie wskaźniki jakie zadłużenie i wtedy podejmiemy wybór.Jak narazie
   Rok 2017 – deficyt: 0,2 mld zł
   Rok 2016 – deficyt: 13,5 mld zł
   Rok 2015 – deficyt: 19,6 mld zł
   Rok 2014 – deficyt: 22,5 mld zł
   Rok 2013 – deficyt: 30,9 mld zł
   Rok 2012 – deficyt: 27,0 mld zł
   Rok 2011 – deficyt: 23,7 mld zł
   Rok 2010 – deficyt: 32,0 mld zł

   wpływy z Vat wzrosły o 1/3 w stosunku do ubiegłego roku i dużo więcej w stosunku do czasów jak rządzili zdrajcy z po

   Bezrobocie najniższe

   Poniżej artykuł o zadłużeniu naszym,

   Rządy Tuska i Kopacz wydały aż 276,6 mld zł na spłatę samych tylko odsetek od zaciąganych długów!

   Skalę „dojenia” naszego kraju świetnie obrazują statystyki na temat kosztów obsługi długu Skarbu Państwa. Niestety, za czasów rządów PO-PSL problem przybrał wymiar wręcz patologiczny, bowiem aby związać koniec z końcem ekipa Tuska zaczęła masowo pożyczać pieniądze na spłatę starych długów. Konieczność zapłaty gigantycznych odsetek wymuszała zaciąganie kolejnych zobowiązań. Spirala odsetkowa nakręcała się coraz szybciej, w efekcie czego w latach 2008-2015 trzeba było wydać na ten cel aż 276,6 mld zł!
   Oficjalne statystyki bilansu płatniczego naszego kraju potwierdzają jedną rzecz – w latach 2008-2015 Polska była najobficiej drenowanym z kapitału państwem Europy! Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy były gigantyczne koszty obsługi długu Skarbu Państwa. Rząd Tuska musiał co roku przeznaczać od 25,5 mld zł (w 2008 roku) do nawet 42,4 mld zł (w 2013 roku) tylko na poczet spłaty samych odsetek od istniejącego zadłużenia. 
   Tak wysokie koszty obsługi zadłużenia wynikały z dwóch przyczyn. Po pierwsze – całkowite saldo zadłużenia z roku na rok było coraz większe. Tym samym zwiększała się „baza”, od której wierzyciele Polski naliczali odsetki za pożyczone pieniądze (jeszcze na koniec 2007 roku zadłużenie Skarbu Państwa wynosiło 501,5 mld zł; na koniec 2013 roku wzrosło do poziomu 838,0 mld zł). Po drugie – i chyba zdecydowanie ważniejsze – banki, instytucje finansowe oraz inne kraje, które pożyczały nam pieniądze nie traktowały Polski rządzonej przez PO-PSL jako w pełni wiarygodnego kredytobiorcy. Stąd oprocentowanie obligacji (tzw. rentowności) oraz kredytów było znacznie wyższe od tego, które funkcjonuje obecnie. Tylko dla przykładu warto wskazać, że przez całą pierwszą kadencję rządu Donalda Tuska średnie oprocentowanie 10-letnich obligacji skarbowych wahało się między 5,5 a 6,0 proc. Obecnie nie przekracza ono 3,2 proc. (a w 2016 roku spadło nawet do poziomu 2,7 proc.). Dzięki temu rząd Szydło na obsługę znacznie większego nominalnego zadłużenia (tj. spłatę odsetek) wydaje mniejsze pieniądze niż rząd Tuska. 

   To wszystko przyczyniło się do tego, iż w ciągu 8 lat rządów PO-PSL na same tylko odsetki od pożyczonych pieniędzy musieliśmy wydać kolosalną kwotę 276,6 mld zł! Za te pieniądze można by wybudować w Polsce ok. 7 000 km autostrad lub opłacać program Rodzina 500+ przez ponad 10 lat. Niestety, pieniądze te trafiły jako wynagrodzenie na konta wierzycieli naszego kraju. Oto skutki bezrefleksyjnej polityki ciągłego zadłużania kraju. 
   niewygodne.info.pl

   Dodam znaczny wzrost wartosci firm państwowych potentatów.

   Jak można tak szczuc na najlepszy rząd jaki mamy od okrągłego stołu,propagande siać,nie zapominajcie ze mamy ogromny dlug do splacenia jako Polacy,a zaciagneli go zdrajcy,pamiętajmy ze musimy być silni uzbrojeni,pamiętajmy ze to kosztuje patrzmy jak spożytkowane są nasze pieniądze sprawdzajmy nasze statystyki i jak będą OK to nie placzmy ze w skali roku zaplacimy nawet i 1000zl wiecej na jakieś podatki.
    

   • Wpływy nie wzrosły tylko zmalały zwroty. Wzrost Vat w zeszłym roku to całe 2 %. Wykanczaja firmy, potem ceny beda +70% i bedzie winna Tuska.

   • Zawarłeś tu – wobec powyżej cytowanej rzeczywistej sytuacji – również pod koniec tej analizy jednocześnie wyjaśnienie, które nie jest już tak jednoznaczne.
    Otóż:
    „……nie zapominajcie, że mamy ogromny dług do spłacenia jako Polacy,
    a zaciągnęli go zdrajcy,
    pamiętajmy, że musimy być silni uzbrojeni, pamiętajmy, ze…………..”

    Zdrajcy nie są bezimienni, nieznani…,
    ale to my mamy pamiętać i nie tylko pamiętać, ale zmagać się z pozłodziejską otchłanią, nakazowo odejmować od swoich wątłych budżetów „ofiary” za ich czyny.
    Bo oni są nietykalni, bo ich się prawo nie ima.

    Jak wyliczyć krzywdy tych, z których np. p. Hanka śmieje się i drwi?
    Pominę tu dalszą wyliczankę, by nie tworzyć „tasiemca”, jednak proszę,zacznij odróżniać bezpodstawnie wciskane „szczucie” od poczucia niemocy i krzywdy niesionej na barkach przez bezimiennych ludzi
    w zastępstwie…

   • Miło, że uważasz PiS za zdrajców (uważaj, niebawem sędziowie powoływani przez Ziobrę mogą za to wsadzać za kratki, bo przecież prawo jest nieważne, ważna jest moralność=interes partii) – w końcu to rząd, który zadłuża nas najszybciej w historii.

   • No i co z tego, że w budżecie jest tyle pieniędzy, skoro pracowitym ludziom zabrano te pieniądze i teraz mają ich o połowę mniej, a część z tych zrabowanych pieniędzy dano nierobom – sebixom, młodym samotnym matkom -(czyli kurwom), otwarto puszkę pandory – śmiecie ludzkie bez ambicji i HONORU zostały przekupione.

 4. Przecież polski transport to 95% transport międzynarodowy. Tu się nie opłaca nawet ładunków brać, zestaw jedzie na zachód pusty bardzo często.
  Niech się cieszą, że wogóle ktoś tu jeszcze prowadzi firmę, bo równie dobrze mógł by W Czechach. Pasożydy komusze spłoniecie w siarce i ogniu wy jeb@ne świnie

 5. PiS prawica? Jaka prawica kurwa, socjalizm jest sprzeczny z etyką chrześcijańską więc nie może być prawicowy,a PiS nie może być partią prawicową – Nie pożądaj czyichś rzeczy! – pieniędzy, żony itd. – nie kradnij!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here