Soros dostał „Order Wolności” od Poroszenki! Nie zgadniecie, jak to uzasadniono

źródło: youtube
Reklama / Advertisement

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odznaczył „Orderem Wolności” miliardera i spekulanta finansowego George’a Sorosa. Odznaczenie zostało wręczone osobiście na specjalnym spotkaniu.

„Pańska aktywność w ostatnich latach ogromnie przyczyniła się do demokratycznych zmian, które mają miejsce na Ukrainie, jest więc dla mnie wielkim zaszczytem wręczyć panu wysokie odznaczenie  w postaci „Orderu Wolności” – powiedział Poroszenko.

Prezydent naszego wschodniego sąsiada wyraził wdzięczność za długoterminowe i kompleksowe wsparcie Sorosa dla Ukrainy, a także profesjonalne doradztwo w szerokim zakresie finansów publicznych.

W dekrecie prezydenckim o przyznaniu odznaczeni, przeczytać można, że Soros otrzymał nagrodę  „za znaczący osobisty wkład do wzmocnienia międzynarodowego autorytetu państwa ukraińskiego, znaczący wkład w realizację reform społecznych i gospodarczych, przez wiele lat owocnej działalności.”

Media donosiły, że spekulant planuje inwestycje w  niektórych sektorach gospodarki ukraińskiej. Soros zaprzeczył jednak, że planuje zakup obligacji tego kraju.

Zobacz: Izraelski MSZ: Soros zniesławia Izrael i podkopuje jego demokratyczne rządy

Źródło: korespondent.net/wolnosc24.pl

Reklama / Advertisement