YouTube pod kontrolą rządu? „Szkodzi cywilizacyjnemu dorobkowi Polski”

Twitter/ PAP: Bartłomiej Zborowski Beata Szydło

Premier Beata Szydło została poproszona, przez publicystę Pawła Zastrzeżyńskiego, aby rząd roztoczył kontrolę nad serwisem YouTube. Jego obawy mają wzbudzać niebezpieczeństwa, które czyhają na młodych ludzi w internecie.

Na portalu internetowym Telewizji Republika opublikowano list Pawła Zastrzeżyńskiego skierowany do premier Beaty Szydło.

Zdaniem dziennikarza YouTube, a w szczególności dostępna na nim opcja tzw. streamingu, czyli nagrania transmitowanego na żywo stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla „cywilizacyjnego dorobku Polski”.

Czytaj też: Nietypowa sytuacja na antenie TVP Info. Poseł PO nie wpuszczony do studia. Dziennikarz tłumaczy: „Nie damy się szantażować”

– Przy olbrzymiej widowni przede wszystkim młodzieży i co istotne dzieci, szargali imię śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, katastrofy smoleńskiej, a zwłaszcza świętości wynikającej z tradycji 1000 letniego chrztu Polski, tego olbrzymiego dziedzictwa. Urazili też uczucia religijne! – napisał w swoim liście, odnosząc się do jednej z transmisji, podczas której próbowano wywoływać duchy.

Publicysta zauważa, że odejście młodych Polaków od tradycyjnych mediów w stronę Internetu powoduje ich demoralizację i degradację norm społecznych, stanowiących fundament polskiej kultury.

– Ta grupa staje się zupełnie odizolowana od społecznego przekazu zawartego i transmitowanego przez masowe środki komunikacji społecznej (prasa, radio i telewizja). Oni korzystając z szerokopasmowego internetu zbudowali na bazie nowego zjawiska, czyli internetowego przekazu na żywo, strukturę całkowicie odbiegającą od norm społecznych, zwłaszcza w formie językowej, pełnej wulgaryzmów i łamania wszelkiego tabu, które do niedawna funkcjonowało wyłącznie w ukrytej przestrzeni środowisk przestępczych czy patologicznych. W zupełnie zanarchizowanej przestrzeni starają się budować swój kodeks postępowania, który jest sprzeczny z dotychczas przyjętymi normami społecznymi – dodaje.

Zastrzeżyński uważa, że jedynym skutecznym narzędziem, aby powstrzymać ten proceder jest państwowa kontrola nad streamingiem na serwisie YouTube. Według dziennikarza rząd powinien realizować podobną funkcję w Internecie, co KRRiTV w mediach tradycyjnych.

Czytaj też: Protesty opozycji totalnej przed Sejmem. Wielotysięczne zgromadzenie KOD-owców. Demonstranci krzyczą „obronimy demokracje”

– Należy przeciwdziałać temu zjawisku w chwili, gdy jest jeszcze ono na etapie rozwoju. Trzeba to przerwać! Można zrobić odniesienie do historii, gdy młodzież w Niemczech wybijała szyby i malowała swastyki, z tego wyrósł faszyzm.” – ostrzega w swoim liście Zastrzeżyński.

Źródło: wp.pl 

12 KOMENTARZE

   • + Oczywiście, że działania KODomitów są zbieżne z waszymi działaniami żydowski lewaku POPiSobolszewicki +

   • Nadal szKODzisz sojuszowi PiS i KORWiN.

    Do zwolenników PiS czytających pana wyżej: on jest wyjątkiem i nie ma żadnej legitymacji by wypowiadać się w imieniu ruchu KORWiN, prawdopodobnie płatny KODowski troll nasłany aby skłócać nasze środowiska. KORWiN docenia i szanuje Rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz życzy mu dalszych sukcesów. Alleluja i do przodu.

 1. Obywatele powinni oglądać jedynie słuszne programy w jedynie słusznej telewizji! Musimy powołać urząd który przejmie nad tym kontrolę.

 2. Brat kalksteina winien wisieć za pozbawienie kraju suwerenności. Zwłoki z Wawelu należy czym prędzej odesłać do Izraela albo na Krym. Szczątki drugiego agenta Piłsudskiego rozesłać kolejno do Niemiec, Anglii i Japonii. Jego czaszkę do wielkiej loży francuskiej – celowo z małej, przyda im się do rytuałów.

  • Otóż to – tylko, że cały sejm głosował za TL, więc należałoby ich wszystkich posłać do piachu

 3. Nie ma obawy: wolny internet to bardziej świadomi młodzi ludzie, którzy nie dadzą się nabrać na kodziarstwo, postkomuchów, NowoczesnąPZPR czy durnowaty półuśmieszek Schettino.

  Skutki per saldo będą lepsze, niż gdyby była cenzura. Wyobraźcie sobie, jaka byłaby reakcja ludzi, gdyby wszyscy mogli zobaczyć tą tzw. „sztukę” szydzącą z polskiej tradycji. No przecież by ten zdegenerowany teatrzyk roznieśli w drobny mak zanim by się streaming skończył …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here