Awanturnik z siekierą poszczuł policjantów psem. Trzech z nich zostało pogryzionych

Owczarek niemiecki fot. Pixabay

Awanturnik przyjechał do siostry z siekierą i z psem, żeby się z nią „rozliczyć”. Kiedy siostra wezwała policję, to poszczuł policjantów psem. Trzech z nich ma rany. Pies został postrzelony i jest na obserwacji.

To dramatyczne zdarzenie miało miejsce w Młodzieszynie w woj. mazowieckim. Awanturnik groził siostrze siekierą, która wymachiwał. Pies, mieszaniec owczarka niemieckiego, był spokojny.

Czytaj też: Okrutna zbrodnia na Lubelszczyźnie. Zarąbał rodzinę siekierą, a potem ułożył ciała w rzędzie i przysypał cementem

„Ponieważ sprawca już wcześniej zachowywał się agresywnie wobec zgłaszającej, do pomocy wezwano drugi patrol, który kilka godzin wcześniej interweniował w tym samym miejscu” powiedziała Agnieszka Dzik z KPP w Sochaczewie. Przyjechała też karetka. Kiedy karetka się zbliżała, mężczyzna rzucił się do ucieczki, spuścił psa ze smyczy i wydał polecenie „bierz”. Pies natychmiast zaatakował policjantów, gryząc ich w ręce, przedramiona i plecy. W tym momencie policjantka użyła broni.

Czytaj też: Tragedia w Małopolsce. Mąż zabił żonę siekierą, potem odebrał sobie życie. „Nieporozumienia między małżonkami”

Psa wzięto na obserwację, natomiast 3 policjantów odwieziono do szpitala. Jeden z nich prawdopodobnie będzie na zwolnieniu dłuższym niż 7 dni.

Źródło: TVP Info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here