Jakubiak: prezydent powinien zawetować ustawę dotyczącą wybierania sędziów

Marek Jakubiak (Kukiz'15). / fot. Facebook/MarekJakubiak

Chcemy zwrócić się do prezydenta z apelem, żeby zawetował ustawę dotyczącą wybierania sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa, tak żeby wróciła ona pod obrady sejmu – powiedział w poniedziałek Marek Jakubiak (Kukiz’15) na antenie Polskiego Radia 24.

„Sędziowie przestaną być polityczni, kiedy dwoma trzecimi albo trzema piątymi głosów będą wybierani przez Sejm, bo dopiero wtedy będą mieli mandat różnych ugrupowań politycznych. Trzeba będzie wtedy konsensusu, żeby sędziego wybrać i będzie miał on mandat, żeby reprezentować nas wszystkich” – przekonywał poseł Jakubiak.

Zobacz także: Wysłuchanie publiczne ws. ustawy dot. Sądu Najwyższego organizowane przez PO. Wszyscy zaproszeni zostaną wpuszczeni do Sejmu [Relacja na żywo]

Poseł Kukiz’15 dodał, że większością kwalifikowaną powinno się również wybierać sędziów Trybunału Konstytucyjnego – bądź mogliby być oni wybierani przez społeczeństwo. W jego ocenie tacy sędziowie mieliby wtedy mandat społeczny lub większości kwalifikowanej.

„Jeśli chodzi o demokrację to nie ma powodu do budowania takiej dramaturgii, zapewne pod media, nie tylko polskie. Drażni mnie jak ktoś mówi, że już opony powinny płonąć. Należy przede wszystkim rozwijać się gospodarczo” – zauważył.

Poseł Kukiz’15 uznał za „przerażające”, że partie opozycyjne nawet kiedy krzyczą, że się połączą, to tego nie robią. „To absolutnie nie wchodzi w grę, jedynie zwalczają się nawzajem i taka mamy opozycję. Jarosław Kaczyński powinien się cieszyć, że ma taką opozycję niemerytoryczną”.

źródło: PAP / Wolność24.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here