Kajetan P. oskarżony o brutalne zabójstwo tłumaczki i napaść na funkcjonariuszy publicznych. Zobacz jaki może dostać wyrok

Kajetan-P_rozprawa_morderca--Zoliborza_hannibal
Kajetan P. PAP: Leszek Szymański

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. Oskarżony on jest o brutalne zabójstwo w 2016 roku tłumaczki języka włoskiego i napaść na policjanta oraz biegłą psycholog. Po obserwacji sądowo-psychiatrycznej prokuratura uznała, że Kajetan P. może odpowiadać za swe czyny przed sądem. Grozi mu dożywocie.

Jak ustalono w toku śledztwa Kajetan P., pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego, 3 lutego 2016 roku spotkał się z pokrzywdzoną Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Następnie, posługując się nożem, zabił ją.

W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialności oskarżony rozczłonkował zwłoki kobiety i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania.

Czytaj też: Ryszard Petru wzoruje się na sowieckich agentach? Nazwa „zjednoczonej opozycji” przypomina tą, którą obrali kiedyś komuniści

Od 6 lutego 2016 roku Kajetan P. był poszukiwany przez prokuraturę listem gończym. Intensywne działania Policji, a także współpraca prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Warszawie z prokuraturami i sądami zagranicznymi, doprowadziły do ujęcia oskarżonego 17 lutego 2016 roku na Malcie, a następnie przekazania go do Polski.

W trakcie transportu Kajetan P. zaatakował jednego z konwojujących go policjantów, a podczas późniejszych badań zleconych przez prokuraturę oskarżony zaatakował biegłą psycholog.

-„Z uwagi na przepisy nie mogę ujawnić szczegółów przeprowadzonych badań. Natomiast mogę stwierdzić, że pełna – jasna i kompletna – opinia, która wpłynęła do prokuratury w zeszłym tygodniu, stwierdza, że oskarżony nie jest osobą niepoczytalną” – powiedział dziennikarzom Dziekański.

Jak poinformował, wyjaśnienia oskarżonego były „obszerne i drastyczne”. „Nie mogę ujawniać ich treści. Zostaną one ujawnione przed sądem” – powiedział prokurator.

Kajetan P. przyznał się do zarzucanej mu zbrodni zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia.

W odniesieniu do pozostałych zarzucanych mu przestępstw oskarżony nie zajął stanowiska.

Przeczytaj też: Szokujący film z brutalnego pobicia w windzie podbija internet. Trzech czarnoskórych bandytów poszukuje policja [VIDEO]

rmf24/PAP/Wolność24

2 KOMENTARZE

    • Jest takich wielu. Może się doczekamy weryfikacji tych umorzonych postępowań z powodu rzekomej niepoczytalności sprawców dzięki opiniom spolegliwych psychiatrów, tych „biegłych w nieuctwie” (albo „uczonych” dzięki korzyściom majątkowym)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here