Dobra nasza! Kapitulacja PiS. Jarosław Kaczyński wycofuje projekt ustawy beznynowej

Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński. Foto: PAP

Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych – poinformował w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli” – powiedział prezes PiS.

Czytaj też: Mocne słowa Kukiza w sejmie. „Pieniędzy na drogi szukacie w kieszeniach podatników, jesteście jak Merkel – wstydźcie się tego” [VIDEO]

Czytaj też: Witamy w świecie podatków. Niedługo wejdzie nowa opłata. Odczują ją wszyscy

Złożony przez grupę posłów PiS projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych – którego pierwsze czytanie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Sejmie – zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich.

Fundusz miałby być zasilać nową opłatą paliwową w wysokości 20 groszy za litr. (PAP)

Komentarz:
Wycofanie projektu ustawy o Funduszu Fróg Samorządowych, czyli tzw. ustawy beznynowej, która kosztowałaby każdego kierowcę 20 gr. na litrze, a każdego obywatela nieokresloną kwotę wynikająca ze wzrostu cen na wszystko, z powodu wyższych kosztów transportowych jest konswekwencją prawdopodobnego cichego buntu w samym PIS. To groziło albo brakiem większości podczas głosowania w parlamencie, gdziec PIS ma niewielką przewagę głosów, albo też wetem prezydenta.

35 KOMENTARZE

   • Cieszy, że PiS obniża cenę paliw, tak samo jak domagał się tego KORWiN. Dzięki temu nie muszę się dłużej wahać, czy głosować na JKM czy JK. JK na Króla 🙂

  • Że co 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
   Tak zwani wyborcy PiS jak na spierdolonych sekciarzy sowieckich przystało wysrywali z siebie we wszystkich mediach społecznościowych peany ku czci nowego podatku, a ludzi posiadających mózg tzn. sprzeciwiających się nowemu podatkowi wyzywali od „korwinistów” (w mordach tych pokurwów „korwinista” znaczy tyle, co drzewiej „reakcjonista” czy „zapluty karzeł reakcji”), „ruskich agentów”, „ubeków, którzy nie chcą nowych dróg”, „oderwanych od koryta żab podstawiających nogę PiSowskiemu koniowi” itp. itd.

  • Od kiedy to wyborcy PiSu używają merytorycznych argumentów?Jesteście Takim samym dziadostwem jak wyborcy PO.Różnica jest tylko taka,że tamtych można nazwać matołkami a was-ciemniakami.Oni kreują się na Europejczyków a lemingi pisowskie na Polaków-patriotów.Większych różnic nie ma.To wybór między malarią a cholerą.

   • POPiS można zrównąć, bo to komusze złodzieje. Ale jednak wyborców PiS w sporej części prawych ludzi, tylko że wyprowadzonych na miny nie ma co zrównywać. W niższych szczeblach zdażają się też patrioci w samej partii tzw pożyteczni idioci. Zawsze to coś w porównaniu do zadeklarowych postępowych karierowiczów, cwaniaków i złodzieji.

 1. Wg mnie, sprytna gra. Kliki sędziowskiej tłumy bronić nie będą, ale przeciwko wzrostowi cen, mogą wystąpić ostre protesty. I wtedy tzw. lud dołączyłby od KOD i podobnego gówna.

  • Mało sprytna gra. Karakan tą zapowiedzią podwyżki tylko wkurwił ludzi, którzy teraz baczniej będą obserwować jego łapczywe rączki.

  • Właśnie tak!
   balon i w pewnym stopniu zasłona dymna.
   jak widać udało się pisiakom rozegrać tak jak to robili poprzednicy 🙂

 2. „Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli”. Nie, no nie, Marsjanie podrzucą parę groszy. No przecież nie obywatele…

 3. Rozprowadził was jak dzieciaków. Teraz prześcigajcie się na zwycięzcę. Nie ma dziś nikogo kto dorastałby mu do pięt.

  • Wyborcy PiS-u zostali kolejni raz wyruchani i taka jest prawda, ale większość z nich to i tak sekta lemingów.

   • Wyborcy PiS-u zostali kolejny raz wyruchani – i taka jest prawda, ale większość z nich to i tak sekta lemingów.

 4. Oj głupole i z czego się cieszycie,że Jaro znowu wszystkich w ciula zrobił? Przeciez od początku było wiadomo że to na podpuchę aby zrobić porządek z KRS i SN. PIS na spokojnie w Sejmie przepchnął interesujące ich ustawy, media onanizowały się 20gr na litrze a teraz odpuścili dla reklamu i KOD-y mogą się teraz po jajcach smyrać

 5. beznynowej? Wasze literówki zawsze mnie rozśmieszają. Ale „płonącego wierzbowca” i tak już chyba nic nie przebije. Jednak naprawdę zatrudnienie jakiegoś korektora na etacie wydaje się niezbędne, bo dzieciaki nie dają rady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here