Księstwo Cambridge spotkali się z prezydencką parą. Teraz spaceruja po Krakowskim Przedmieściu

Księstwo Cambridge w czasie spotkania z prezydencką parą fot. PAP autor: Jacek Turczyk

Para książęcą Cambridge William i Kate, po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą oraz pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim, udała się na spacer po Krakowskim Przedmieściu. William i Kate przejdą pod pomnik Adama Mickiewicza.

Na Krakowskim Przedmieściu brytyjskich gości witają tłumy warszawiaków i turystów, wiele osób trzyma brytyjskie oraz polskie chorągiewki. Księżna Kate i Agata Kornhauser-Duda otrzymały bukiety kwiatów od dzieci stojących przy Pałacu Prezydenckim. Obie pary rozmawiały również z dziećmi przez dłuższą chwilę.

Spotkanie z polską parą prezydencką było pierwszym punktem trzydniowej wizyty pary książęcej w Polsce – pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszej poza krajami Wspólnoty Narodów, w której biorą udział ich dzieci, książę George i księżniczka Charlotta.

Czytaj też: Znamy finalistki Miss Polonia 2017. Która otrzyma koronę? Zobacz zdjęcia 20 najpiękniejszych Polek [GALERIA]

O godz. 15.45 obie pary książęca i prezydencka udadzą się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami. Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie w Łazienkach Królewskich, na którym książę William wygłosi przemówienie.

Czytaj też: Para książęca, William i Kate, przybyła do Warszawy. Będą w Polsce 3 dni [VIDEO]

Drugi dzień wizyty William i Kate spędzą w Gdańsku. Wizyta pary książęcej zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here