Lewacy fałszują wybory w Wielkiej Brytanii. Boją się porażki swoich kandydatów, więc głosują dwa razy

fot. wikipedia.org

30 a w niektórych szacunkach nawet 40 tysięcy studentów mogło zagłosować dwa razy na tego samego kandydata. Lokalne władze Canterbury mogły zostać wybrane nielegalnie dzięki zorganizowanej akcji lewackiej młodzieżówki.

Rosie Duffiled z brytyjskej Partii Pracy 8 czerwca wygrała lokalne wybory pokonując o 187 głosów Juliana Braziera. W mediach mówiono, iż wybór spowodowany jest bardzo niską frekwencją, jednak jak się okazuje, sprawa może mieć drugie, nielegalne tło.

Zobacz także: Kompromitacja KOD-owców. To nagranie podbija sieć. Zapytani w jakim konkretnie celu protestują – nie wiedzieli [VIDEO]

Prawdopodobnie w wyborach doszło do fałszerstwa na dużą skalę. Skorzystano bowiem z systemu głosowania korespondencyjnego, które miało być ułatwieniem, jednak jednocześnie jest trudne do weryfikacji.

Studenci miejscowego uniwersytetu zorganizowani w młodzieżówce partyjnej prawdopodobnie zagłosowali właśnie w sposób korespondencyjny, wysyłając głos w miejsce rodzinnego domu. Później jednak po raz kolejny poszli do lokalu wyborczego, aby oddać głos w miejscu studiowania.

Sprawa wyszła na jaw dzięki mieszkańcowi Caterbury – Cherry Drive. Stwierdził on, że „widział na portalach społecznościowych, jak studenci chwalili się podwójnym głosowaniem”.

Obecnie lokalne media informują, że do władz wpłynęło zaskarżenie wyborów. Miejscowi politycy nie chcą jednak zająć się sprawą, z góry stwierdzając, że wybory były w pełni legalne.

źródło: kentonline.co.uk / Wolność24.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wybory powinny być bezpośrednie. Wyborca powinien udać się osobiście do lokalu wyborczego, złożyć podpis przy odbiorze kart do głosowania i zagłosować. Żaden internet, poczta czy temu podobne bo daje to duże pole do popisu przy fałszowaniu. Zlikwidowane powinny być komisje w szpitalach i DePeSach bo generują tylko niepotrzebne koszty a wpływ na wyniki jest nieistotny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here